יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

איכות חיים וסביבה - תחבורה במבשרת ציון

תחבורה ציבורית: האם מתכנסים לפתרון מוסכם? - איכות חיים וסביבה - תחבורה במבשרת ציון

תחבורה ציבורית: האם מתכנסים לפתרון מוסכם?

הפגישה שנערכה ביום חמישי, 10.4.08, אצל דוד שרביט, מזכיר המועצה והממונה על התחבורה הציבורית, בהשתתפות נציגי "אגד" ונציגי התושבים, כונסה לשם דיון בהצעה למסלולי אוטובוסים, שהגישה חברת "אגד" למשרד התחבורה (אותה ניתן לראות עדיין במצגת המתכננים במדור זה בסוף הכתבה "אכזבה קשה בציבור" מיום 1.4.08).

צעדים להגברת הבטיחות בדרכים : אכיפה והתקנת אמצעים למיתון תנועה - איכות חיים וסביבה - תחבורה במבשרת ציון

צעדים להגברת הבטיחות בדרכים : אכיפה והתקנת אמצעים למיתון תנועה

בכנס בטיחות בדרכים, שנערך לפני מספר שבועות (29.4.08) במבשרת ציון, הוצגה סטטיסטיקה מדאיגה בקשר לעלייה במספר ההרוגים בשטח העירוני. בעקבות אי יעילותה של ההסברה בהורדת מספר התאונות והנפגעים, הוכר הצורך בהכבדת היד על הגורם האנושי, והוזכרו אמצעים שונים לפעולה בשטח הן בצד האכיפה והן בצד מיתון התנועה, כי הנהג הישראלי המצוי מבין רק שפה אחת.

הרהורי אשה מזדקנת ודי נחמדה מהקסטל - איכות חיים וסביבה - תחבורה במבשרת ציון

הרהורי אשה מזדקנת ודי נחמדה מהקסטל

דמיינו לכם אותי, אישה מזדקנת ודי נחמדה, קובעת לעצמה פגישה בירושלים. נוסעת הלוך וחזור ומגיעה בזמן למחוז חפצה, וגם חוזרת בזמן עם הקו הקסטליאני 157. היתכן שדבר שכזה יקרה לי במחוזותינו ? יקרה למישהו אחר מתושבי מבשרת החי בינינו ? האמנם יסע למקום חפצו ויחזור בשמחה ובששון ? הרי אתם יודעים כמותי שכזאת לא יקרה לנו ...

תחבורה ציבורית - מה שקרה עד בוקר יום חמישי, 19.6.08 - איכות חיים וסביבה - תחבורה במבשרת ציון

תחבורה ציבורית - מה שקרה עד בוקר יום חמישי, 19.6.08

מדוע נדמה כי ההתקדמות בנושא שיפור התחבורה הציבורית היא צעד אחד לפנים ושניים לאחור? למה כשמצטייר הרושם כי סוף סוף הושגה פריצת דרך, גם מול משרד התחבורה וגם מול "אגד", מתברר פתאום שהתושבים אינם רואים עין בעין עם המועצה את יישום תכנית השיפורים?