יום שני, 15 ביולי 2019, י"ב תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

חיים בפחד

גל פריצות נרשם לאחרונה ביישובי הסביבה והתושבים חשים חוסר ביטחון * המשטרה: "מתחילת השנה יש ירידה בעברות הרכוש ביחס לשנה הקודמת"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלמוג סורין

גל פריצות מכה במושבים באזור מטה יהודה. תושבים באזור מספרים כי החל מנובמבר 2018 החל גל פריצות נוסף אל דירות, רכבים ובתים פרטיים באזור.

התושבים מסבירים כי הם "חיים תחת פחד" וישנם אף כאלה שחוו יותר מפריצה אחת לביתם או לרכבם. בשל הידיעה כי אזור מטה יהודה ידוע ככזה שבו אירועים בהם נפרצות דירות ובתים - רבים ממגנים את ביתם באמצעות שערים גדולים ואף בכלבי שמירה.

באחד המקרים אירעה בנוסף פריצה לרכב במושב גבעת יערים לאור יום, וזאת בעת שתושבים החנו את רכבכם ליד גן הילדים במושב. מהרכבים נלקחו ארנקים ותיקים.

לפני כשנה נפרצה פעמיים(!) דירה בגבעת יערים, בזמן שהפורץ גנב ניידים ומחשבים מן הדירה. לדבריו של התושב שדירתו נפרצה: "היו לנו שתי פריצות באזור הערב וזאת לפני שנה בערך. אל הבית שלנו נכנסו הפורצים כנראה דרך החלון, תלשו את הסורגים והפכו את כל הבית".

"גנבו לנו אייפון וציוד מסוגים שונים, כאשר בזמן הפריצה ביצעו הפורצים ונדליזם בדירה, כגון שפיכת נוזלים כמו שוקו על הכורסא ושאר פעולות שנראה שנעשו כדי להשחית את הדירה. חשוב לי לציין כי לאחר מספר ימים מצאנו את התמונה של הפורץ בשל גיבוי בענן, אבל ללא הועיל. זה לא ממש עזר, גם כאשר הצגנו את התמונה בפני המשטרה".

המקרה האחרון בגל הפריצות הנוכחי במושב גבעת יערים, התרחש בסוף החודש שעבר שעבר (25.3) בדירתה של תושבת גבעת יערים. התושבת שביתה נפרץ, מספרת כי נגנב מדירתה ציוד בעלות של 30 אלף שקלים, תכשיטים, מחשבים ומצלמות יקרות. 

על החוויה הקשה היא מרחיבה: "הגעתי הביתה ביום שני האחרון בשעות אחר הצהריים, נכנסתי לדירתי בגבעת יערים ושמתי לב כי הדלת של חדר השינה פתוחה וכל המגירות פתוחות. הבנתי שהייתה לי פריצה בבית וציוד יקר נגנב. יצרתי קשר עם המשטרה, שוטרים הגיעו למקום, לקחו טביעות אצבע, והנושא כרגע בטיפול. חשוב לי לציין כי כלבתי שהייתה בדירה לא סבלה מחרדה והייתי לשמחתי הרבה ללא פגע, מה שמרמז שאולי הכלבה הכירה את הפורצים".

התושבת מסבירה כי נלקחו מביתה פריטים בעלי ערך סנטימנטלי ופרטים בעלי ערך כספי יקר. אל המקום הגיעה משטרה והנושא נמצא בחקירה. "אני לא מאחלת לאף אחד הרגשה כזאת", היא מסכמת.

עקב גל הפריצות במושב גבעת יערים, הנהלת מושב גבעת יערים מסרה הודעה בתגובה למיילים המבוהלים של התושבים: "לאור ריבוי עבירות הרכוש בכל אזורנו- והיישובים הפונים לאותם דרכים, נא תשומת לב יתרה לכל תנועה חשודה או רכב חשוד. אל תשאירו חפצים יקרי ערך צמוד לחלונות הבית - או הנראים לעין. לא להשאיר חפצים יקרי ערך במכוניות. תדאגו לנעול את הבית!".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען בשנים האחרונות, נאבקת המשטרה בנחישות בעבירות הרכוש והתוצאות בהתאם: ירידה של כ-40% בכמות עבירות הרכוש בתוך עשור, לצד אלפי מעצרים וכתבי אישום נגד כנופיות ועבריינים. באזור יישובי מטה יהודה מתחילת השנה ישנה ירידה של 18% בעבירות הרכוש בהשוואה לשנה קודמת. משטרת ישראל ולוחמי מג״ב פועלים בכל ימות השנה נגד כנופיות ועבריינים באזור מטה יהודה וירושלים בכלל. באשר לאירועים המפורטים הם נחקרו והרכב שנגנה נמצא והוחזר לבעליו. באשר לאירוע האחרון, מדובר בתיק מתנהל ומטבע הדברים לא נוכל לפרט. משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד עברייני הרכוש באשר הם, בכל זמן ובכל מקום, למען שלמות רכושם של האזרחים".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: