יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

זר לכל נופל

מחלקת נוער במטה יהודה מקיימת כמדי שנה את פרויקט 'זר לנופל' בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה * מדריכי ובוגרי המחלקה יניחו זרים וידליקו נרות על קברי הנופלים, בני המועצה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תקיים מחלקת נוער במועצה אזורית מטה יהודה את הפרויקט השנתי 'זר לנופל'. עם סיום הטקסים ביישובים יתכנסו בנות ובני נוער, מדריכים ובוגרי המחלקה באזור ההר והמזלג ובאזור גיזו ועדולם לשיחות על דרכי זיכרון, הנצחה ומהי גבורה.

לאחר מכן, ייצאו בני הנוער בקבוצות לבתי העלמין בהר הרצל, גיזו, בית שמש וקרית ענבים. השנה ישולבו לראשונה בפעילות בוגרי מחלקת נוער שזוכרים את האירוע המשמעותי וביקשו לקחת חלק באירועים. כל קבוצה תגיע לקברים עם דף מידע ובו סיפור חייו של כל נופל. לאחר הקראת הדברים על הקבר יניחו בני הנוער זר וידליקו נר לזכרו של החלל. מקום המדינה ועד היום שכלה מטה יהודה 240 חללים, בניה ובנותיה, במערכות ישראל ובפעולות איבה.

"פרויקט 'זר לכל נופל' הוא חלק עיקרי ובלתי נפרד ממפעלי ההנצחה שמוביל אגף חברה ונוער במועצה אזורית מטה יהודה לאורך כל השנה ובהם שיפוץ אנדרטאות, מפעלי ספורט להנצחת נופלים וחיבור בני הנוער לסיפורים ולחללים", מסכמת שלהבת מרכוספלד, מנהלת אגף חברה ונוער במטה יהודה. "סיפורי החללים מחזקים את הזיקה של בני הנוער בפרט ושל התושבים בכלל לחברה הישראלית ולערכיה המשותפים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: