יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

הצדעה מהמורים

שניים ממצטייני הנשיא הם בוגרי בית הספר החקלאי 'עין כרם' * המורים חולקים שבחים לתלמידיהם לשעבר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

ביום העצמאות האחרון קיבלו סמ"ר מארק זינצ'נקו ורב"ט יהונתן קורצבנד אות הצטיינות מנשיא המדינה, ראובן ריבלין, על פועלם בצה"ל. בטקס, בו השתתפו גם ראש הממשלה, הרמטכ"ל וצמרת צה"ל, קיבלו 120 חיילים ונגדים מכל זרועות צה"ל אות הצטיינות.

 

מארק זינצ'נקו

מארק ידע מגיל צעיר שהוא רוצה להתגייס לשירות לקרבי ולשרת את המדינה בצורה הטובה ביותר שהוא יכול. ביום הגיוס השתבץ לחטיבת הנח"ל, ואחרי גיבוש הגיע לגדוד הסירו של החטיבה.

יפה בן לולו, שהייתה המחנכת שלו, מספרת: "מארק למד בכיתה י'-י"ב בתיכון 'עין כרם' ושהה בפנימייה עין כרמית. את מארק  חינכתי בכיתות י"א'-י"ב, תלמיד חייכן וצנוע. מארק תמיד יעזור לחלש גם אם המורה יקצוף או יזעף, והוא בחיוך נבוך יגיד 'מה, בסך הכול עזרתי לחברה'. אצל מארק הלימודים היו רק בגדר המלצה, עושה רושם שהכול כבר נסגר ואבוד לפתע משום מקום מארק מביט במבחן, שולף עט או עיפרון והופס, ציון מעולה, עושה זאת כמו גדול. שמחתי לשמוע, כי במילוי חובתו בצה"ל, גילה מאמץ יתר על חבריו ונכלל ברשימת החיילים המצטיינים לשנת תשע"ט. חובה נעימה היא לי להביע לו לרגל מעמד זה את הערכתי אליו".

מארק זינצ'נקו (צילום: באדיבות תיכון 'עין כרם')

יהונתן קורצבנד

עוד בוגר בית הספר החקלאי 'עין כרם' שקיבל אות הצטיינות הוא יהונתן קורצבנד מרמת רזיאל. הוא ידע שהוא יתנדב לשירות בצה"ל, למרות שיתוק המוחין בצדו הימני של גופו. בתפקידו הוא אחראי על ניתוב הפניות המתקבלות ביחידת מיט"ב (לשכת גיוס) של מלש"בים (מיועדים לשירות ביטחון). הוא מרגיש מאוד משמעותי בתפקיד שלו, שווה בין שווים. ההצטיינות מהווה בשבילו סגירת מעגל מכיוון שהוא תמיד רצה להוכיח את עצמו ולהראות שהוא עושה את התפקיד בצורה הטובה ביותר.

עינת כהן, שהייתה רכזת השכבה שלו בבית הספר החקלאי 'עין כרם', מספרת על יהונתן ואף חושפת מה היא כתבה במכתב ההמלצה שפתח את ליבם של מקבלי ההחלטות בצה"ל בשביל לגייסו: "מגיעים אליי לא מעט מתלמידי השכבה לבקש מכתב המלצה לקראת גיוסם לצבא ובפרט מכתב שיעזור להם להתברג לתפקיד מיוחל. אני חשה כבוד גדול ושליחות גדולה בכתיבת מכתבי ההמלצה האלה ובהחלט גאה בעובדה שאולי עזרתי ולו בקצת, לתלמידים שלי להתקדם. כשהגיע יהונתן לבקש את מכתב ההמלצה אחזה בי התרגשות עצומה כי יהונתן הוא ילד מיוחד וידעתי כי מכתב ההמלצה שלי בפעם הזו חייב להיות מוקפד אף יותר. אני משמשת בשנתיים האחרונות כרכזת של שכבה יב' וכן כמחנכת הכיתה שבה משובץ יהונתן קורצבנד, כך שזכיתי להכיר את יונתן באופן קרוב ומעמיק. יהונתן שובץ בבית הספר לכיתת חקר וכיאה לתלמיד בכיתה זו הוא גילה רצינות ואחריות בכל המטלות הלימודיות. יהונתן הינו נער מוכשר, אשר התבלט והוביל במספר תחומי לימוד בבית הספר, בעיקר בתחום ההיסטוריה ואכן הגיע להישגים נאים ביותר בעבודת החקר בתחום זה. למרות קשיים אובייקטיבים המהווים חלק מחיי היום יום, יהונתן התנהל בדיוק כמו כל אחד משאר תלמידי השכבה הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית. יהונתן לא ויתר לעצמו במהלך השנים ואף יצא לכל טיול שנתי יחד עם חבריו כאשר גולת הכותרת היה המסע הנודד של שכבה י"ב. במהלך מסע זה סיים כל מסלול ומסלול והיווה בכך דוגמה ומופת לכל השאר, שלמרות קשיים אפשר להצליח. במסגרת ההתנהלות הכיתתית יהונתן שמח להתנדב ולעזור בכל פעילות כיתתית או שכבתית באשר היא. אין לי ספק כי יגיע להישגים מרשימים בעתיד".

 

ראש המועצה מברך

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "יהונתן ומארק הם מקור גאווה לאלפי התלמידים של מטה יהודה. הם מקור הגאווה של מערכת החינוך כולה. אנו, במטה יהודה, מצמיחים את דור העתיד של החברה הישראלית ואף בוגרינו מתברגים בעמדות המפתח המצעידות את עתידינו קדימה. יש לנו חינוך נפלא המובל על ידי מיטב אנשי החינוך בארץ ואני בטוח שגם בשנה הבאה נראה עוד בוגרי מערכת החינוך במטה יהודה מקבלים את אות הנשיא".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: