יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

פסטיבל אבו גוש יוצא לדרך

גם לאחר 28 שנה הביקוש למוסיקה קלאסית וחומוס קיים. הפסטיבל יחל ביום שישי ה-7.6 ויימשך שלושה ימים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לירן פוקס

פסטיבל אבו גוש, היחיד בארץ למוזיקה מקהלתית, יוצא לדרך בסוף השבוע הבא. האירוע פותח את שעריו פעמיים בשנה, שבועות וסוכות. בניצוחו של גרשון כהן, מנהל ומפיק הפסטיבל במשך 28 השנים בהם קיים.

כהן, תושב שואבה, מספר בהתלהבות רבה על הפסטיבל בעל השם העולמי, גם אחרי 28 שנה: "מקהלות רבות רוצות להגיע, המיוחד בו זה הכנסיות עם האקוסטיקה האולטימטיבית. המקום נותן במה לצעירים, ומתקיימים בו זמנית חמישה מוקדים של קונצרטים. השנה, מגיעה הפילהרמונית האסטונית, אחת המקהלות הבינלאומיות הטובות ביותר בעולם".

כשאנו מדברים על סוד הקסם של הפסטיבל, כהן יודע בדיוק מה התשובה: "מעבר לאקוסטיקה הנפלאה, יותר מ-5000 אלפים האנשים שמגיעים כל שנה, פעמיים, מגיעים בעקבות השילוב המיוחד של כל הדתות, כפר מוסלמי עם מוזיקה נוצרית ברובה, וקהל יהודי. באינתיפאדה ב-2000 זה היה הפסטיבל היחידי בארץ שלא סגר, והתקיים תוך שקט מופתי באבו גוש".

כהן מוסיף: "טובי האמנים, הזמרים והמקהלות מופיעים בפסטיבל. הוא האירוע המקהלתי-הקולי היחידי בארץ, מוזיקה מאוסטרליה וארצות הברית, מוזיקה הודית, ועוד הרכבים רבים מעניינים".

גרשון כהן (משמאל; באדיבות המצולם) ויזהר קרשון (צילום: ניצן שורר)

אחת התזמורות המופיעות השנה היא 'בארקודה' של יזהר קרשון, מנהל הקונסרבטוריון של מבשרת. קרשון, נגן צ'מבלו, בוגר בית-הספר למוסיקה עתיקה בבאזל והאקדמיה למוסיקה ירושלים. השתתף בפסטיבלים בינלאומיים רבים, ומרבה להופיע בצ'מבלו ובעוגב בהרכבים קאמריים ועם מרבית התזמורות בארץ.

קרשון מספר על 'בארוקדה': "אני נגן המתמחה בכלים עתיקים ולפני 14 שנה שחזרתי לארץ, הקמנו יחד, כמה חברים טובים ונגנים נפלאים, עמי טינסבוים, שלומית סיון ועוד, תזמורת בכלים עתיקים. אנו מופיעים בארץ ובעולם, ואחד משיתופי הפעולה המרכזיים זה עם פסטיבל אבו גוש. הכנסייה המופלאה עם האקוסטיקה המצוינת, עומדים בסטנדרט הגבוה ביותר בעולם, בתחום של המוזיקה הקלאסית".

לשאלתי על הקסם של הפסטיבל, ענה קרשון ברוח דברי קודמו: "הוא מאפשר לנו להביא את האמנות שלנו, ומאפשר לקהל רחב שאוהב את התחום ליהנות ממוסיקה נהדרת ואז ללכת לנגב חומוס".

פסטיבל אבו גוש מתקיים השנה בימים שישי עד ראשון ה-7.6 ועד ה-9.6

כרטיסים: בימות 02-6237000 או *6226 ובאתר. בנוסף במשרד בראבו: 0722753221, 3221*

לפרטים נוספים על הפסטיבל באתר: www.agfestival.co.il.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: