יום ראשון, 05 ביולי 2020, י"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

חדש באזורנו: 'וט חולים'

בקרית ענבים נפתח המרכז לרפואה ווטרינרית הגדול ביותר באזור הרי יהודה וירושלים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

בתחילת החודש נפתח בקרית ענבים 'וט חולים - המרכז לרפואה ווטרינרית', שהוא מהחדישים והמתקדמים בישראל. המרכז, שהוא הגדול ביותר בכל אזור הרי יהודה וירושלים ומהגדולים בישראל, מספק מגוון רחב של שירותי רפואה מתקדמים וייחודיים תחת קורת גג אחת ונותן מענה לצורך הגובר והולך לטיפולים למגוון חיות הבית ולא רק לכלבים ולחתולים.

הצורך במרכז רפואי הכולל גם יחידת רפואה דחופה ואשפוז/טיפול נמרץ גדול לצד הגדלת סל הטיפולים הרפואיים המוצע לחיות המחמד עלה בשנים האחרונות, עקב קפיצה גדולה במספר משקי בית המחזיקים חיות מחמד, שעל פי נתוני משרד החקלאות כשליש מכלל משקי הבית בישראל מחזיקים חיות מחמד – או במספרים כ-770 אלף משקי בית. נתון נוסף מעניין הוא, שב-78 אלף בתי אב מחזיקים יותר מחיית מחמד אחת ומגמה זו רק הולכת ומתחזקת.

לצד זאת יש עלייה משמעותית באפשרויות הרפואיות והטיפוליות לבני הבית שעל ארבע ולעיתים גם זוחלי מחמד. אחת הדוגמאות הבולטות לטיפולים מציליי חיים שבעבר ניתנו אך ורק במקומות מסוימים הוא הטיפול בהכשות נחש.

רק בשבועיים האחרונים הגיעו שבעה מקרים של כלבים שהוכשו על ידי צפעים, ול'"וט חולים' יש את היכולת הטיפולית הכוללת טיפול אינטנסיבי, מתן נסיוב נוגדן ארס, מנות דם ופלזמות ולמעשה טיפול מציל חיים שאינו מצוי במרפאות וטרינריות בשגרה.

ד"ר חיליק מרום מ'וט חולים' מסביר: "השינוי הגדול בכל הנוגע לרפואת חיות מחמד הוא לא רק ביכולות ובאמצעים הטכנולוגים לאבחון והתמודדות עם מחלות ומקרים רפואיים, שבעבר לא ניתן היה לספק להם פתרון, כגון הנגשת הדמיות על-קול, אמצעי אבחון לא פולשניים וטיפולי חירום וכירורגיית מצילת חיים. היום ישנם יותר תושבים המחזיקים יותר בעלי חיים והדבר חוצה מגזרים, דתות, מעמדות וגילאים. גם מבחינת מגוון סוגי החיות המוגדרות כחיות בית, ניכרות מגמות של שינויי והרחבת המושג - מחמוסים, צ'ינצ'ילות ובעלי כנף שונים שבעבר ייחסנו לחיות המשק וכמובן שינויים כלל עולמיים באחזקת כלבים וחתולים".

המרכז הרפואי כולל - לצד אופציות הרפואה המונעת ומתן טיפולים ובדיקות רפואה 'רגילות' במסגרת המרפאה הקהילתית שהוא מפעיל - גם שירותי רפואה דחופה 7\24, הכוללים חדר מיון וטראומה, אשפוז וטיפול נמרץ מתקדמים, חדרי ניתוח וניטור, דימות (רנטגן, אולטרסאונד, אנדוסקופיה) ועוד. בעבר ניתנו שירותים שכאלו רק במקומות ייעודיים מועטים ונתפסו כאופציה מורכבת ויקרה ולעיתים אפילו רק כאפשרות במקרי קיצון.

היום, מציינת בסיפוק אופיר ניב, מנהלת המרכז הרפואי: "הרפואה המתקדמת הפכה לזמינה יותר ונגישה מכל בחינה ובעיקר מצילת חיים ומאריכה את תוחלת החיים ואיכותם של חיות המחמד שלנו והכי חשוב - זמינה וקרובה"

פרויקט דגל נוסף ומציל חיים שמקדמים ב'וט חולים- המרכז לרפואה ווטרינרית' הוא בנק דם וטרינרי, המספק דם ומוצריו בעת הצורך ושינוע בפריסה ארצית למרכזים רפואיים מובילים ומרפאות רבות. התרמות הדם מתקיימות בשגרה על ידיי צוות בנק הדם ולקוחות הקהילה נרתמים להצלת חיים של אחרים.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
מומלץ בחום
אביב | 19:26   04.06.19
3
הכי טובים שיש
אמיר | 19:13   04.06.19
2
וט חולים אחלה מרפאה
דניאל | 19:12   04.06.19
1
מקום מצוין
יונתן | 19:12   04.06.19