יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

הר אדר: מי אשם בגירעון?

חן פיליפוביץ', לשעבר ראש המועצה וכיום חבר מועצה, העלה פוסט בפייסבוק בו הוא נחרד לגלות על גירעון של 1.2 מיליון שקלים בתקציב המועצה * ראש המועצה, חיים מנדל שקד בתגובה: "הגירעון עבר בירושה מפיליפוביץ'..."

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לירן פוקס

יו"ר סיעת 'יחד בתנופה' וראש המועצה לשעבר של הר אדר, חן פיליפוביץ', העלה בתחילת השבוע פוסט לפייסבוק ובו נחרד לגלות כי בתקציב המועצה ישנו גירעון של 1.2 מיליון שקלים, אף על פי שראש המועצה, חיים מנדל שקד, החליט להעלות את הארנונה בשישה אחוזים. בפוסט כתב פיליפוביץ': "תושבים יקרים היום קיבלנו את נתוני התקציב בפועל של הרבעון הראשון לשנת 2019. נחרדנו לגלות כי בחצי שנה הגדיל ראש המועצה את הגירעון בכ-1.2 מיליון שקלים וזאת אחרי שהעלה את הארנונה ב-6%. מדובר בסכנה אמיתית לניהול עצמאי של היישוב וחשש למינוי ועדה קרואה וחשב מלווה. מחר בערב תתקיים ישיבה מליאה בנושא. התושבים מוזמנים".

בפוסט נוסף הוא הוסיף כי שלח מכתב לראש המועצה ובו כתב: "אבקשך לזמן בדחיפות דיון בנושא הגירעון התקציבי הגבוה, אותו הגדלת בכ-1.2 מיליון שקלים מאז כניסתך לתפקיד. אתמול הופתענו לקבל את נתוני הביצוע בפועל של הרבעון הראשון לשנת 2019 שאינם כוללים את עלות ההסכם החדש בנושא חטיבת הביניים שנחתם עם מבשרת ציון בשבועות האחרונים. אנו, חברי סיעת 'יחד בתנופה' - חן פיליפוביץ', מיכה צוראל, מירי רחמים ואילן כליפא - דורשים שיוצגו למליאת המועצה חלופות ולוח זמנים לצמצום הגירעון באופן מיידי, כך שלא יעלה על 3 אחוזים מתקציב המועצה. בנוסף לדרדור היחסים עם מבשרת ציון ואבו גוש והאיום החדש של קיבוץ קריית ענבים לסגירת הכביש להר אדר, הגדלה כה משמעותית של הגירעון התקציבי מסכנת את ההתנהלות העצמאית של היישוב ועלולה להביא לכינון ועדה קרואה על כל המשתמע מכך".

ראש המועצה, חיים מנדל שקד, מסר בתגובה: "ראש המועצה הקודם, חן פיליפוביץ', השאיר את קופת המועצה לראשונה בתולדותיה עם גירעון של 1.7  מיליון שקלים. בנוסף לכך, בעקבות התנהלותו של חן בשנים האחרונות, תביעה שהוגשה נגד המועצה ב-2015,  ואי תשלום מיסים מלאים לרשות המיסים בשנים 2014-2016 – המועצה המקומית הר אדר מתמודדת בפועל עם גרעון גדול יותר. מתחילת הקדנציה אנחנו מתמודדים עם הבור העמוק אותו הותיר ראש המועצה הקודם ובמאמץ רב אף מצליחים לצמצם אותו. לטענות של חן בעניין העלאת הארנונה אין שחר מאחר ועדיין לא אושרה ובוודאי שלא נכנסה לתוקף. חן, גם מייצר מצב לפיו לראשונה בתולדות הר אדר יש חבר מועצה שאינו חבר בשום ועדה ו/או מנהל ועדה כלשהי או שותף לעשייה. אני קורא לחן מעל דפי העיתון כפי שאני פונה אליו בכל במה אפשרית, אנא הצטרף לעשייה למען היישוב והפנה את מרצך לטובת התושבים ושים את הפוליטיקה בצד. מילים והודעות שאינן אחריות ומסירת מידע חלקי בלבד ולא מדויק – יוצרות נזק, פוגעות ביישוב ואינן תורמות במאום".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: