יום שני, 23 בספטמבר 2019, כ"ג אלול ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

משתפים את התושבים

במסגרת המדיניות החדשה של המועצה המקומית הר אדר, לפעול לשיתוף הציבור והגברת המעורבות שלו, התקיים השבוע מפגש עם התושבים, בו הוצגו תוכניות פיתוח באזור

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לירן פוקס

במסגרת המדיניות שהנהיג ראש המועצה המקומית הר אדר, חיים מנדל שקד, לפעול לשיתוף הציבור והגברת מעורבות התושבים, התקיים השבוע (שלישי) מפגש תושבים בו הוצגו תוכניות הפיתוח המתוכננות באזור והשפעתן על התחבורה להר אדר. לאור הנוכחות המרשימה של הקהל, נראה שהנושא נמצא בראש מעייניהם של תושבים רבים מהישוב, שבאו לשמוע ולקחת חלק.

ראש המועצה מקפיד לעשות זאת תוך שיתוף פעולה עם ראשי הרשויות מהאזור, תוך רתימתם להיאבק יחד עם הר אדר בחלק מהתוכניות שעשויות להיות להן השפעה משמעותית על איכות החיים של תושבי היישוב. נושא התחבורה ליישוב נמצא בסדר העדיפויות של המועצה הקיימת, אשר לוקחת חלק בכל הדיונים ברמה האזורית, הפרלמנטרית ומול השלטון המרכזי, שעוסקים בסוגיות המשפיעות על כביש הגישה לישוב.

לדברי ראש המועצה: "במפגש  חשפנו בפני התושבים את החלטת הותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור, ל.פ.) מהשבועיים האחרונים לפיה, אושרה להפקדה תוכנית להקמה של 600 יחידות דיור באבו גוש על התוואי העיקרי שתוכנן להיות כביש גישה להר אדר. התוכנית הזו, בצירוף הניסיונות של קריית ענבים לסגור את הכביש להר אדר שעובר בשטח הקיבוץ, בסמיכות למלון כרמים – מעמידים בפנינו אתגר מהותי שלא ניתן להתעלם ממנו. מסיבה זו בחרתי לקיים את מפגש התושבים ולהציג לציבור את האלטרנטיבות השונות, ובכלל זה את הכלים העומדים לרשותנו כדי להתנגד לכל מהלך שעשוי לפגוע באינטרסים של הר אדר".

מבחינת ראש המועצה, מפגש התושבים הוא רק סנונית ראשונה בסדרה של מהלכים שבכוונתו להוביל תוך הקפדה על שיתוף הציבור בשלבים הבאים ומתן אפשרות להצטרף ולהירתם למאבק ציבורי כדי למנוע את רוע הגזירה.

את המפגש הובילה ועדת היגוי מיוחדת שהוקמה על ידי המועצה – 'כביש גישה להר אדר'.

את הוועדה שמסייעת לראש המועצה להתמודד עם הסוגייה מובילות התושבות ענת כנפו וענבר קרסני  יחד עם מהנדס המועצה, קובי לוי, וחברי המועצה, עמיר אריהן, יו"ר ועדת תחבורה וסגנית ראש המועצה, פנינה בן עמי איצקוביץ'.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: