יום שני, 23 בספטמבר 2019, כ"ג אלול ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

רחוב המלך חוסיין

החל מאתמול, חלק מרחוב השלום באבו גוש נושא את שמו של המלך הירדני המנוח

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

חלק מרחוב השלום, הרחוב הראשי באבו גוש, נושא מעתה את שמו של מלך ירדן המנוח, חוסיין. טקס חגיגי נערך השבוע ביום שלישי (11.6). כפי שפורסם לפני כחודש, כך נקבע לאחר שההחלטה עברה במועצה ברוב של 7 מול שני מתנגדים.

בירדן התרגשו מן המחווה והשגריר הירדני אף ביקר במאי האחרון באבו גוש, שם נפגש עם ראש המועצה, סאלים ג'אבר, ונכבדים נוספים. המפגש התקיים במסעדת 'אבו גוש' בבעלותו של איש העסקים ג'וודאת איברהים שמסר את תודתו לראש המועצה על קידום העניין.

בטקס שהתקיים אתמול (שלישי) הגיע השגריר הירדני בישראל יחד עם פמליה מן השגרירות וכן משלחת של בני העדה הדרוזית מהגליל ובהם השר לשעבר, סאלח טריף. את האירוע אבטחו רפואית מתנדבי 'איחוד המלה' מסניף מבשרת והסביבה ובהם גם מתנדבים מאבו גוש. למעט שני משתתפים שנזקקו לטיפול במהלך האירוע, עבר הטקס בשלום.

השבוע מסר ראש המועצה, סאלים ג'אבר, ל'זמן מבשרת': "המלך חוסיין היה איש של שלום ודמות שהביאה ליציבות באזור. בלעדיו כל הזמן היו מלחמות. יש סטודנטים מאבו גוש שלומדים בירדן וחלקם זוכים למלגות מבית המלוכה ההאשמי. כ-15 אלף מתושבי הירדן הם בני משפחת אבו גוש המורחבת ורבים מהם משמשים בתפקידים חשובים כמו רופאים, שגרירים ומהווים חלק מו האליטה הירדנית".

עוד הוסיף ג'אבר: "חשוב לנו לשמור על משפחתנו שבירדן ועל יחסים של ידידות עם בית המלוכה. לכן החלטנו לקרוא לקטע זה ביישוב על שם המלך. מדובר בכביש שאורכו כ-300 מטרים ומחבר בין שני כיכרות ובעיקר, מחזק את שהכנות הטובה ואת השלום".

צילומים: מועצה מקומית אבו גוש, 'איחוד הצלה' מבשרת ציון והסביבה

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: