יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

מצילים על ההר

על קורס הגשת עזרה ראשונה לעובדי מערכת החינוך בהר אדר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

כ-20 תושבים - בעלי תפקידים בתחום החינוך כולם תושבי הר אדר והסביבה, סיימו בשבוע שעבר קורס מגישי עזרה ראשונה בהיקף של 44 שעות מטעם איחוד הצלה.

מעבר לעבודתם היומיומית והאחריות הציבורית לצרכיהם של התושבים, חניכי הקורס שרובם עובדים ביישוב בבתי הספר, בגנים ובמועצה במקצועות: גננות, סייעות, מורות וכ'ו סיימו בהצלחה את הקורס הראשון בהגשת עזרה ראשונה שהתקיים ביישוב.

הקורס נפתח בתמיכת מחלקת הביטחון במועצה המקומית, והתקיים במבנה המועצה.

הקורס מגישי עזרה ראשונה - העניק לחניכים מיומנות גבוהה בכל נושאי הטיפול בשיגרה, טיפול בטראומה, התייבשות, חנק מגוף זר, חוסר הכרה, תגובה אלרגית, התחשמלות, שברים, פציעות ועוד. 

בנוסף החניכים תרגלו את הטיפול הרלוונטי ובכך רכשו כלים שיסייעו להם להעניק את המענה הרפואי הראשוני (לדוגמא: החייאת מבוגר, ילד ותינוק, ביצוע תמרון היימליך, חבישות, קיבועים ועוד), עד להגעת צוות רפואי מתקדם.

המטרה העיקרית של קורס זה הוא לאפשר לאותם עובדים, במקרה שיזדקקו להם - להעניק עזרה ראשונה עד להגעת חובשים/פראמדיקים/רופאים של איחוד הצלה שיעניקו טיפול משלים, ולבסוף אמבולנס שיפנה לבית החולים במידת הצורך. 
בכך יגבירו את הסיכויים להציל חיים ולצמצם את זמן ההגעה בין מטפל למטופל. 

ראש סניף 'מבשרת והסביבה' באיחוד הצלה - אופיר בן יצחק סיכם: "כחלק משיתוף הפעולה שנרקם בין מועצת הר אדר לאיחוד הצלה, נענו בחיוב לבקשתם ופתחנו קורס עזרה ראשונה ביישוב לטובת התושבים. אני מברך את השתתפותם של החניכים בקורס זה, מדובר בקורס  שחשיבותו היא הצלת חיים. החניכים הם שגרירים של איחוד הצלה ביישוב, בכך נמשיך ונפתח את רשת המתנדבים להצלת חיים בגזרה. תודה למועצה המקומית על הסיוע".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: