יום שלישי, 29 בספטמבר 2020, י"א תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

מטה יהודה: ההורים רוצים את ההסעות בחזרה

ההורים דורשים כי המועצה תחזור בה מההחלטה לבטל את ההסעות שהיו נהוגות במשך שנים לתלמידי המועצה הלומדים במוסדות חינוך בירושלים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

נושא סוגיית הסעות התלמידים במטה יהודה שוב עולה על סדר היום. ביישובי המועצה האזורית מטה יהודה הסמוכים למבשרת, לא מעט תלמידים הלומדים בירושלים. זמינות התחבורה הציבורית אינה מספיקה ויש צורך רב בהסעות מסודרות לתלמידים.

במכתבם כותבים ההורים: "אנחנו, עשרות משפחות ממטה יהודה, הגשנו באמצעות עו"ד ברק בר שלום מכתב התראה לפני פנייה לערכאות משפטיות. אנו דורשים כי המועצה תחזור בה מההחלטה לבטל את ההסעות שהיו נהוגות במשך שנים לתלמידי המועצה הלומדים במוסדות חינוך בירושלים. המועצה לא מסוגלת לתת מענה במערכת החינוך שלה לצרכים המיוחדים של רבים מהתלמידים במועצה, שהתקבלו לבתי ספר ייחודיים בירושלים. ברבים מישובי המועצה אין מענה סביר של תחבורה ציבורית שיאפשר לתלמידים להגיע לבתי הספר מבלי להיות תלויים בהסעות. מדובר בהחלטה חד צדדית שהתקבלה לאחר שילדינו כבר התקבלו ונרשמו לבתי הספר. ההחלטה התקבלה מבלי שההרוים יודעו על כך כנדרש - למרות שוועדה מטעם המועצה המליצה במפורש שמהלך שכזה חייב להיעשות בשקיפות ותוך מתן התראה מראש להורים. המועצה פתחה ועדת חריגים לטובת תלמידים שכבר התקבלו לבתי הספר בטרם עברה ההחלטה - אולם לאחר ש-103 ילדים הגישו בקשה לזכות בהסעה במסגרת זו הוועדה פסלה את כולם על הסף מבלי לדון בכך. משמעות ההחלטה - הורים רבים יאלצו לממן הסעות פרטיות בסכום של כעשרת אלפים שקל בשנה. במקרה של משפחות שלא יכולות לעמוד בהוצאה, יאלצו הילדים להידרש לנסיעות בטרמפים והורים יאלצו לאבד שעות עבודה ולהיתקע בעומסי התנועה ההולכים וגדלים בכניסה לירושלים".

מן המועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "לפני כשנה וחצי, הוקמה ועדה ציבורית בראשות פרופ' אמיר אלעמי שהמליצה כי את התקציבים המופנים לטובת הסעת תלמידים מחוץ לתחומי מועצה, יש להפנות לטיפוח מערכת החינוך במטה יהודה, קידומה וחיזוקה. עוד לפני תחילת פעילותה של הועדה הובא הדבר לידיעת הציבור באמצעות כלי התקשורת העומדים לרשות המועצה (אתר מועצה, עיתונות מקומית, עמוד הפייסבוק, עלוני הוועדים המקומיים). גם לאחר המלצות הוועדה בדבר יישום מתווה ההסעות החדש הביאה המועצה את הדבר לידיעת הציבור באמצעות כל האמצעים העומדים לרשותה. ההחלטה התקבלה כחוק וכדין על ידי מליאת המועצה ובמסגרתה נשקלו כלל ההיבטים הפרטיים והציבוריים כאחד. נציין כי מלבד קומץ הורים, זוכה המתווה לתמיכה גורפת מצדם של אלפי הורים. ולראיה, רוב מוחלט של הורים לתלמידי המועצה נרשמו למתווה החדש".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: