יום שני, 14 באוקטובר 2019, ט"ו תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

הר אדר: עוד העלאה של ארנונה?

ראש המועצה, חיים מנדל שקד: "עקב הבחירות החוזרות, הבקשה להעלאת הארנונה בהר אדר טרם אושרה ולא נכנסה לתוקף"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

למערכת 'זמן מבשרת' נמסר, כי  אושרה העלאה נוספת בצו הארנונה לשנת 2020 בהר אדר, בגובה של 2.58%. זאת, בנוסף לבקשת המועצה להעלות את הארנונה בגובה של 6%, שהוגשה למשרד הפנים בתחילת השנה וטרם אושרה. עם אישורה, יחוייבו התושבים בארנונה המוגדלת רטרואקטיבית מ-1 בינואר 2019. אם לא תאושר ההעלאה הרטרואקטיבית, אישרה אמש המועצה להגיש מחדש בקשה להעלאה של 6% גם מ-1 בינואר 2020, בנוסף להעלאת הארנונה בשיעור הארצי, בגובה 2.58%. בסך הכול העלאה של 8.58% מתעריף הארנונה הנוכחי.

בעניין זה מסר ראש המועצה, חיים מנדל שקד: "הרשויות המקומיות מחויבות על פי חוק, לאשר מידי שנה את צו הארנונה לשנת הכספים הבאה עד לתאריך ה-30 ביוני, של השנה החולפת. כזכור, לפני ארבעה חודשים אישרה מליאת המועצה הגשת בקשה להעלאת ארנונה בשיעור  של 6%. בעקבות תוצאות הבחירות הכלליות וההחלטה על בחירות חוזרות, הבקשה להעלאת הארנונה בהר אדר טרם אושרה ולא נכנסה לתוקף. השבוע אישרה מליאת מועצת הר אדר, הליך טכני במסגרתו באם לא תכנס לתוקפה העלאת הארנונה בשנת 2019, הבקשה תחודש באופן אוטומטי בשנת 2020. החלטה זו אינה קשורה לעדכון הארנונה השנתי בשיעור של  2.58%  בכל הרשויות המקומיות בישראל, המבוסס על נוסחה שנקבעה בחוק ההסדרים שקשורה לעליית המדד והשכר במגזר הציבורי".

מסיעת האופוזיציה 'יחד בתנופה' בראשות חן פיליפוביץ', נמסר בתגובה: "הסיעה מתנגדת להעלאת צו הארנונה, שכן לא הוצגה בישיבה שום תכנית, לא לצמצום הגרעון הצבור ולא להתמודדות עם ההוצאות החדשות, בהן ההסכם עם המועצה המקומית מבשרת ציון בנושא חינוך ילדי הר אדר, בגובה מאות אלפי שקלים מדי שנה. כמו כן, לא הוסכם לפעול לביטול משרה חדשה של מנכ"ל למועצה, בעלות של מאות אלפי שקלים נוספים בשנה, על אף המצב הנוכחי".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: