יום שישי, 05 ביוני 2020, י"ג סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

מי אוהב אותך יותר מאתנו?

הצלחה אדירה למופע של ארקדי דוכין בהר אדר, שיצא לפועל בזכות מיזם מיוחד במינו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

ביום חמישי האחרון (8.8), האמן והיוצר ארקדי דוכין הופיע בספריית הר אדר, בפני כ-200 צופים נרגשים. הופעתו של המוסיקאי המוכשר התאפשרה הודות לשיתוף פעולה של מחלקת התרבות של הר אדר עם מיזם חדשני בשם פאן פאנד (FanFund). המיזם מאפשר לקהל ליזום ולבקש הופעות והרצאות שהתושבים עצמם רוצים לראות אצלם ביישוב. אם מצטברת כמות מתעניינים מספקת, עוברים למכירת כרטיסים (כמו במודל הדסטארט) והופ! יש הופעה!

מיכל לקס, רכזת התרבות של הר אדר, מספרת: "את ההופעה של ארקדי דוכין יזמה התושבת אפרת, לפני כמה חודשים. לאחר שהצטברה כמות מתעניינים מספיקה, התחלנו למכור את הכרטיסים ועד מהרה כל הכרטיסים אזלו."

ארקדי עצמו התרגש מאוד מההזדמנות שניתנה לו להופיע בהופעה אינטימית שכזו, והוא נתן את כל כולו. הקהל לא נשאר אדיש, מחא כפיים בהתלהבות, שר את השירים ויצא מההופעה בעיניים נוצצות. אחת התושבות כתבה בתגובה: "היה אינטימי, מרגש, נוגע, אמיתי, שופע כשרון ומלא בקסם. תודה על היוזמה ועל מימושה בפועל. תודה ענקית לאמן היוצא דופן על שהסכים לתת קצת מעצמו לכולנו, התרגשתי מאוד ולמדתי שיעור בענווה, יצירה ואמנות." תושב אחר הגיב: "אירוע מוסיקלי מדהים של ארקדי דוכין. כל כך מוכשר אמיתי ועמוק. מופע אינטימי, חשוב, שירים נפלאים ואמן מהדרגה הראשונה. תודה ליזמים ולמארגנים. ועכשיו דודו טסה!". לדברי מיכל לקס, זוהי הפעם השנייה שתרבות הר אדר משתפת פעולה עם מיזם פאן פאנד. בפעם הקודמת, הצליחו התושבים לגייס מספיק קהל להרצאה מרתקת של פרופ' יורם יובל.

 "הקהילה בהר אדר הוכיחה שחשיבה יצירתית על שיתוף הציבור בחיי התרבות הקהילתיים באמת עובדת. ראש המועצה, חיים מנדל שקד, גיבה את רכזת התרבות מיכל לקס בפיילוט החדשני לתושבי היישוב ובכך אימצו מודל שבו המועצה והתושבים משתפים פעולה באופן מלא ומדויק בבחירת מופעי תרבות המתארחים במתקני המועצה", אומר אסף לב, מייסד וסמנכ"ל התפעול של FanFund. "ביישובים קהילתיים אנחנו רואים התגייסות בהיקף ובמהירות יוצאי דופן יחסית לערים הגדולות בשל האופי הייחודי של חיים ביישוב. אנחנו רואים מאפיינים שחוזרים על עצמם ביישובים ברחבי הארץ. תושבי קהילות, אפילו קרובות לירושלים כמו הר אדר, חוזרים בערב מהעבודה שמחוץ ליישוב. כדי לצרוך תרבות הם צריכים להתארגן, למצוא בייביסיטר, לנסוע, לשלם גם על אוכל ושתייה, להיות נהג תורן ולחזור מאוחר הביתה - זה לא פשוט ועולה לא מעט. אנחנו מאמינים שצריכת תרבות צריכה להיות יותר בקהילה המקומית ואופן אימוץ הפלטפורמה שלנו בקהילת הר אדר מסמן עבורנו דרך נכונה בשינוי צריכת תרבות ביישובים הקהילתיים בישראל".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: