יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

עין ראפה - עין נקובא: מנהל בית הספר העל יסודי התפטר

המנהל, נזאר דעקה, התפטר לאחר ארבע שנים בתפקיד * הסיבה לדבריו: קבוצת הורים שהכפישה את שמו ללא הרף * "רוצה להילחם על שמי מבחוץ ולמצוא מקום אחר. יש לי לא מעט אופציות', מסר בתגובה * המורים נסערים: פנו בעצומה למנהל המחוז לדחות את ההתפטרות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

נזאר דעקה, אשר שימש כמנהל בית הספר העל יסודי 'ברנקו וייס' עין ראפה - עין נקובא, הודיע למשרד החינוך על התפטרותו. בשיחה עם 'זמן מבשרת' מסר: "במשך תקופה ארוכה הכפישו את שמי. יש גבול עד כמה ועד מתי אפשר לסבול זאת", עוד הוסיף דעקה, כי "אני מתכונן להילחם על שמי הטוב אך מבחוץ". לגבי המשך דרכו מסר: "יש לי כמה אופציות ומקווה לקבל על כך החלטה בהקדם".
 
מערכת האתר פנתה למועצה האזורית מטה יהודה כדי לקבל את תגובתה להתפטרותו של דעקה אך זו טרם התקבלה.
מי שנסערו מאוד לאור הודעה זו של דעקה הם המורים, שאשר פרסמו עצומה ושלחו אותה למנהל המחוז במשרד החינוך בבקשה שידחה את הודעת התפטרותו של המנהל דעקה. זה לשון מכתבם:
 
"בהקשר להחלטת מנהל בית-הספר מר דעקא נזאר להתפטר מניהול בית הספר, הרי שאנו בתור חברי הצוות החינוכי, מורים ומורות, דוחים את ההחלטה הנ"ל ודוחים, ומבקשים ממנהל המחוז לדחות את החלטת ההתפטרות ולא לקבלה. דחייה זאת נובעת מהיכרותנו את מר דעקא ויכולותיו והתפקוד שלו במשך ארבע  השנים  הן במינוף והעלאת רמת העשייה, הנתינה, הידע והמקצועיות והן בהובלת בית-הספר להישגים חסרי תקדים בכל התחומים והרמות.
יודעים אנו לומר, כי החלטת התפטרות המנהל נובעת מתחושת אכזבה וממצב נפשי וחברתי שנקלע אליו בעקבות ניהול קמפין ומתוקשר של הכפשה, גידופים, הוצאת דיבתו, פגיעה בשמו הטוב וניסיונות אפילו להפלילו, לרבות פגיעה ברכושו ותקיפה מילולית ואפילו פיזית ואיומים מתמשכים מצד קומץ זניח של אנשים אינטרסנטיים שבשוליים שלא קשורים למקצועיות בשום צורה מהותית.
באשר על כן, קבלת ואישור התפטרות מר דעקא, מהווה ועלולה להתפרש כמעין הרשאה ותמיכה, להמשכיות הובלת אנשים שולל ופיזור כול מיני דברי כזב ושקר. בהשתלחות בצוות החינוכי וההנהלה, להמשיך להוציא דיבת חברי הצוות החינוכי אשר יישארו ללא מגן. מה גם, שכל זה מתבצע על-ידי אנשים שלא באים עם ניקיון כפיים אלא עם סיבות חבויות בנפשם.
להוסיף על זה, שעזיבת מר דעקא באה בזמן רגיש מאוד, סמוך לפתיחת שנת הלימודים תש"פ מציב את בית-הספר בפני דילמה פדגוגית, תרבותית וארגונית שהרי כל התפקוד וחלוקת התפקידים והשינוי בחלוקת תפקידים ומטלות תלוי במנהל ובנוכחות וברוח המנהל מר דעקא. התנאים והאווירה החינוכית והבית-ספרית לא סובלות הרפתקאות בהנחלת הנהלה חדשה שלא מוכנה ולא בקיאה בתנאי בית-הספר והמתרחש בו, בסביבתו ובקהילה.
בהסתמך על מה שנאמר לעיל, מתוך דאגה ושמירה על האינטרסים הן של התלמידים, ומתוך מחויבות לשמירה על האינטרסים החינוכיים, הארגוניים הערכיים של בית-הספר על כל מה שמשתמע מכך, הרי שאנו פונים אל הרשויות והמוסדות המוסמכים ומבקשים שלא לקבל את התפטרות מר דעקא, להביא לשכנועו לחדול מרצונו להתפטר ולמשוך את ההתפטרות שלו. 
לא זאת רק אלא גם, ולמען יציבות בית-הספר הן בצורת תלמידים ולומדים מקרב שני הכפרים עין נקובא ועין ראפא והן גם בצורת עובדים, ובזה, לתמוך במר דעקא ולגבות אותו מול קומץ של שחרי חושך מסיטים שמפזרים דברי שקר וכזב, מוציאים דיבת כל מי שלא לרוחם מונעים מתוך אינטרסים צרים".
עותקים מן העצומה נמסרו למנכ"לית מכון 'ברנוק וייס', ד"ר ניבה חסון; לראש מינהל החינוך במועצה האזורית מטה יהודה, ניב בר גיא; ולמפקחת בית הספר, רות לסרי.
רשימת המורים שחתמו על העצומה: אברהים שתי, רואן קסואני, סחר אלגמל, אבתסאם עווד אללה, קראם זאיד, סמאח אבו סנינה, דורון אגמון, מחמד אל זגל, סנא אבו עמר, אמין ברהום, מחמד באשה, אסרא עותמאן, אמטיסל עווד אללה, מנאר מסאלחה, עלי חביב אללה, אסמא אבו רמילה, מרוה חמודה, ציפי גכט, דועא אבו קטיש, אימן מרעי, ראפת אבו קטיש, היה סאלח, נאילה לחאם, רדינה געפרי, היימא עבד אלרחמאן, נסרין געבה, שימא עודה, הנאא סלאמה, נרימן ברהום, תרות אברהים, חנין חמודה, נאדר אבו עישה, איה רמאן, יאסין ברהום, נביל יעקוב, אימאן עמיר, יאסמין ברהום, נדא אבו סנינה, אסמא אבו ואסל, יובל בן יהודה, נירוז סריס, חנין עליאן, יוסף גאדלה, נילי עווד אללה, סואר קרבי.
 
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: