יום ראשון, 27 בספטמבר 2020, ט' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

קשה באימונים קל בקרב

על יום הכנה של 'מכלול אוכלוסייה' לשעת חירום בהר אדר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נטע צלמרו-כהן

netac1991@gmail.com

"ההכנה היא הכול. נוח לא התחיל לבנות את התיבה כשהתחיל לרדת גשם". במילים אלו של וורן באפט, פתח ראש המועצה המקומית הר אדר, חיים מנדל-שקד את יום ההכנה שנערך ביום חמישי האחרון למכלול האוכלוסייה לשעת חירום במועצה, במטרה להעלות את רמת מוכנותה לעתות חירום.

המועצה המקומית הר אדר, בשיתוף פיקוד העורף, ממשיכים בביצוע תרגילים וימי היערכות לחירום למכלולים השונים, על מנת לשפר את רמת המוכנות של המועצה בעת חירום.

ביום חמישי האחרון (3.10) התקיים יום תרגול לחירום למכלול אוכלוסייה של המועצה המקומית. כ–30 אנשי צוות, מתנדבים, אנשי פיקוד העורף ונציגים המקיימים ממשקי עבודה עם המועצה, השתתפו ביום החירום שאורגן על ידי בתיה שילת, מנהלת מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים, אשר משמשת גם כראש מכלול אוכלוסייה בחירום ועלי חוסיין, מנהל מחלקת ביטחון ושעת חירום במועצה. ההשתלמות הינה חלק מיישום תכנית העבודה של המועצה לשיפור מוכנות המועצה למצבי חירום בכלל ותפעול תרחישי ייחוס על אירועי חירום ביישוב.

מכלול הטיפול באוכלוסייה מאגד את המחלקות והשירותים המוניציפליים העוסקים באוכלוסייה ובקהילה. השירותים החברתיים, המתקיימים בשגרה וממשיכים להתקיים גם בחירום, הם הבסיס לפעילות המכלול. התמחותם המקצועית של עובדי המועצה היא הבסיס המקצועי להפעלתם במצבי החירום למתן מענה לאוכלוסייה לאחר אירוע או משבר או לסיוע במצבי לחץ וחרדה ולספק מענה מתואם ומשולב בתחומים מקצועיים שונים.

ראש המועצה המקומית הר אדר, חיים מנדל שקד, שהשתתף אף הוא באימון התייחס ליום התרגול באומרו: "יש חשיבות גבוהה וערך להכנה והערכות לקראת אירועי חירום. תרגול בשגרה משפר את החוסן, העמידות והתפקוד בחירום. אני רוצה להודות לצוות המחלקה, לשותפים ולכל המתנדבים שלקחו חלק ביום הזה, על כך שהם נותנים מעצמם למען כל תושבי הר אדר בעת חירום במקום לעשות לביתם בלבד - זה לא דבר ברור מאליו. כמו כן, אני קורא לתושבים נוספים שנושא ההיערכות לחירום קרוב לליבם שיצטרפו למערך המכלול בחירום, בדגש על מכלול אוכלוסייה. בעת הצורך נזדקק לכולם."

בסיום דבריו הודה ראש המועצה למשתתפים ואמר: "המועצה המקומית ממשיכה לתרגל תרחישים שאנו מקווים שלעולם לא יגיעו, וטוב שכך. רק ככה נהיה מוכנים לסייע לתושב ואף להציל חיים אם נדרש לכך. אני רוצה להודות לבתיה שילת, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים וראש מכלול אוכלוסייה בחירום, ולעלי חוסיין קב"ט המועצה, על העשייה שלהם בהכנת המכלולים השונים למצבי אמת. מי ייתן ולא נידרש לכל האימונים האלה."

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: