יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

אצל השכנים במבשרת ציון

24/7 למען בעלי החיים

המרכז הרפואי הווטרינרי 'וט חולים' שבקרית ענבים עבר למתכונת עבודה מסביב לשעון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

בסוף השבוע האחרון (1.11), החל 'ט חולים – מרכז רפואי ווטרינרי' להעניק שירותים רפואיים וטרינריים במהלך כל השבוע ולאורך כל שעות היממה.

משמעותו של מהלך זה הינה שבכל ימי החול ניתן יהיה להגיע לבדיקות, טיפולים מונעים, חיסונים וביקורות עד לשעה 22:30 בלילה. משעה זו עד שעות הבוקר המרכז הרפואי הווטרינרי יפעל כמרכז לרפואת חירום – כשהצוות במקום נותן מענה למקרי הטראומה, טיפול נמרץ וחירום.

צעד זה בא להקל על בעלי חיות המחמד ועל החיות עצמן, במתן אפשרות לשירות מיטבי בצורה שלא תפגע לא בשגרת החיים ולא בבריאותם של בעלי החיים עקב השהיית אבחון ו/או טיפול.

אך השינוי הגדול הוא בכך שפתיחתו של המרכז הרפואי לאורך כל שעות היממה, ובמהלכו של כל השבוע, באה לאור הביקוש הגובר והצורך הברור בקיומו של מרכז לרפואה דחופה, לחירום וטראומה ווטרינריים בכל אזור הרי יהודה, ירושלים, בקעת הירדן ובקעת ים המלח – כל אותם אזורים שלהם מעניק המרכז הרפואי הווטרינרי 'וט-חולים' שירותים.

הצורך במרכז רפואי ווטרינרי הכולל גם יחידה לרפואה דחופה, חדר מיון, אשפוז/טיפול נמרץ גדול לצד הגדלת סל הטיפולים הרפואיים המוצע לחיות המחמד עלה בשנים האחרונות, עקב קפיצה גדולה במספר משקי בית המחזיקים חיות מחמד, שעל פי נתוני משרד החקלאות כשליש מכלל משקי הבית בישראל מחזיקים חיות מחמד – או במספרים כ-770 אלף משקי בית. נתון נוסף מעניין הוא שב-78 אלף בתי אב מחזיקים יותר מחיית מחמד אחת ומגמה זו רק הולכת ומתחזקת.

ד"ר חיליק מרום מ'וט חולים' מסביר: "השינוי הגדול בכל הנוגע לרפואת חיות מחמד הוא לא רק ביכולות ובאמצעים הטכנולוגים לאבחון והתמודדות עם מחלות ומקרים רפואיים שבעבר לא ניתן היה לספק להם פתרון, כגון הנגשת הדמיות על-קול, אמצעי אבחון לא פולשניים וטיפולי חירום וכירורגיית מצילת חיים, היום ישנם יותר תושבים המחזיקים יותר בעלי חיים והדבר חוצה מגזרים, דתות, מעמדות וגילאים. גם מבחינת מגוון סוגי החיות המוגדרות כחיות בית ניכרות מגמות של שינויי והרחבת המושג - מחמוסים, צ'ינצ'ילות ובעלי כנף שונים שבעבר ייחסנו לחיות המשק וכמובן שינוים כלל עולמיים באחזקת כלבים וחתולים".

שירותי הרפואה הדחופה כוללים חדר מיון וטראומה, אשפוז וטיפול נמרץ מתקדמים, בנק דם, חדרי ניתוח וניטור, דימות (רנטגן, אולטרסאונד, אנדוסקופיה) מעבדה בזמן אמת ועוד.

בעבר ניתנו שירותים שכאלו רק במקומות ייעודיים מועטים ונתפסו כאופציה מורכבת ויקרה ולעיתים אפילו רק כאפשרות במקרי קיצון. היום המגמה הזו השתנתה ומסתמנת עלייה חדה בצורך ברפואת חירום ווטרינרית לאזורים גיאוגרפיים שהיו תלויים בשירותים הניתנים רק באזור המרכז.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: