יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דת ומסורת - חגים ומועדים במבשרת ציון

הגיגיו של אבנר על חג סוכות

פורסם בתאריך:


 

 

הסליחות ויום כיפורים מאחורינו וביום רביעי חג סוכות, אחד משלושת הרגלים. חז"ל אמרו שבכל חג רגילים לקנות מתנה לאישה וזה לא שייך לכל המתנות כמו יום הולדת ויום האם, ורק אחרי 40 ימי סליחות ושני צומות יום כיפור וצום גדליה, והשבוע ברוך בורא עולם חג סוכות, חג צבעוני אוכל מיוחד וכל המשפחות יפגשו אצל האמא.

 

כן, כולם הולכים לאמא כל אחד מהסיבה שלו, אחד אוהב את האוכל של אמא שלו אבל תמיד מזכיר שאין כמו האוכל של אישתו ואם לא יקבל פרצוף שיישכח מהחג. השני מספר שהוריו לא יכולים בלעדיו ואני אומר לכם שלפעמים להורים נמאס אבל אין להם ברירה.

 

הכי מצחיק שיש כאלו שתמיד עובדות ועוזרות ובקושי נחות ויש כלות כבדות שבקושי זזות רק יושבות ומחכות שיישרתו אותם ואני אומר לכם שאף פעם אישתי לא רצתה שאמא שלה תשרת אותנו, נהפוך הוא, אישתי יושבת אחרונה ושהשם ייתן לה הרבה כוח. עכשיו מגיע השלב שכולם מפרגנים לכולם. איזה יופי, איזה חולצה, איזה עגיל, איזה נעל ונשיקות למכביר ואני שונא מאוד מאוד נשיקות ואז אני מרים את היד גבוה ואומר לכולם חג שמח.

 

ואחרי שעה האמא מחכה למחמאות על האוכל ואחד אומר, היה חריף והשני מלוח והשלישי מתוק והרביעי אומר שקיבל כאב בטן וזה מרוב שאכל ורק מי שמעריך את העבודה של האמא או של החמה אומר מצויין ושתהיי בריאה אמן ואחרון חביב זה שמעריך את מה שנותן בורא עולם לטוב ולרע אומר תמיד 100%...

 

חג שמח – אבנר זקן הכורדי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: