יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דת ומסורת - רבנים במבשרת ציון

הרב נתנאל שריקי : "ברכותיו פותחות שערי שמיים"

נא להכיר: הרב נתנאל שריקי. רק לפני מספר חודשים עבר להתגורר ברמת בית שמש, ותוך זמן קצר שמו נחשף באוזני אלפי אנשים, המבקשים להגיע לימי קבלת הקהל שהוא עורך, על מנת לקבל ברכה. השורות הבאות יתארו לכם, על קצה המזלג, מדוע הפך הרב בזמן כה קצר, לכל כך מבוקש.

פורסם בתאריך:


בס"ד

 

 

מעשי ניסים כעניין שבשגרה 

לנוכח מעשי הניסים הרבים הנקשרים עם שמו של הרב נתנאל שריקי, רשימות ההמתנה אליו רק הולכים ומתארכות, אנשים רבים, מקרב הציבור הגדול, שכבר זכו לבקר אצלו, מספרים על ידענות גדולה של הרב במגוון רחב של תחומים, וכמובן על הברכות שלו "שפותחות שערי שמים",; ומשנות את חייהם של מאות אנשים מהקצה אל הקצה. "לפעמים קשה לתפוס איך הרב יודע כל כך הרבה על האדם שהגיע אליו בזה הרגע, ועוד לפני שהוציא מילה אחת מפיו",; זה המשפט המוכר והשגור ביותר בפי האנשים שיוצאים מפגישה אצל הרב.

 

את שמו של הרב נתנאל שריקי שמעתי לפני כמה חודשים, עוד לפני שהוא עבר להתגורר ברמת בית שמש, כאשר הוזמנתי לחגיגת ברית המילה של בן משפחה. השמחה הפעם הייתה גדולה, בעיקר מפני שלקרוב המשפחה נולד בן זכר, לאחר ארבע בנות. כמעת 13 שנה הם מחכים לרגע הזה. ומדובר כמובן באירוע מרגש במיוחד. הסיפורים על כמיהה לבנים, ידועים ומוכרים לכולנו.

 

כמעט בכל שכונה או רחוב ישנו סיפור דומה. אני יכול לספר לכם שבכל פעם ששמעתי שאישתו של הקרוב משפחה בהיריון, כבר יכולתי, וכך גם יתר בני המשפחה, לנחש מראש שמדובר בעוד בת. לפני כשנה וחצי, כאשר נולדה הבת הרביעית, סברנו כי הזוג ירים ידיים ויזנח את הרצון להביא בן למשפחתם, וכך פחות או יותר היה. עד שהבן דוד פגש את הרב נתנאל שריקי.

 

באחת מהפגישות ביניהם, אמר לו הרב: "לך תגיד לאישתך שהיא בהריון, והפעם יש לכם בן". קרוב המשפחה שהיה המום מהקביעה הנחרצת של הרב, משחזר עבורי בשיחה שקיימתי איתו השבוע, לטובת הכתבה שאני עורך, את שהשיב לרב כתשובה: "אמרתי לרב שלא יכול להיות. אני ואישתי לא מתכננים ולא תכננו להיכנס להריון ובמיוחד לא בטווח זמנים כל - כך קצר, אחרי שאישתי ילדה בת. הבת הרביעית הייתה בת שנה בלבד והכל היה עדיין טרי. לא רצינו להיכנס שוב פעם לסיפור הישן והמוכר של בן או בת. אבל הרב התעקש ואמר: 'לך ספר לאישתך'.

 

כאשר חזרתי הביתה, מאוחר בערב",; מוסיף לספר הבן דוד, "קראתי לאישתי וסיפרתי לה את מה שאמר הרב. אמרתי לה: 'אישתי, את בהריון, יש לנו בן'. היא צחקה צחוק גדול ופשוט התקשתה להאמין. למען האמת גם אני לא הייתי בטוח, אולי כי רציתי להדחיק ולא לפתח תקוות שווא. מוקדם, בבוקר של יום המחרת נסעתי לסופר הסמוך וקניתי ערכת ביתית לבדיקת הריון ולהפתעתנו הרבה, הבדיקה הראתה שאכן אישתי בהריון. אני אומר לך אפילו אישתי לא ידעה שהיא בהיריון". הסוף כאמור כבר ידוע.

 

כאשר שוחחתי השבוע עם בן הדוד, הוא חשף בפני סיפור מדהים נוסף שקשור לרב נתנאל שריקי: "לא מזמן הגיע אל הרב אדם שביקש ממנו לברך את בנו לזיווג ושיזכה בקרוב להקים בית. הרב נתן לאותו אדם נר שבירך עליו וביקש שימסור אותו לבן, עם הוראות מדויקות מה לעשות. הסיפור הוא כל כך יוצא דופן, כי המהירות שהבן שלו מצא את הכלה, הייתה באמת קשה לתפיסה. תוך כשלושה חודשים הבחור עמד מתחת לחופה.

 

"אני יודע על סיפור נוסף עם רקע דומה",; אומר לי בשיחה בן הדוד: "עמיתה שלי לעבודה, שעובדת כמפיקה באחד מערוצי החדשות בטלוויזיה, הגיעה אל הרב באחד מימי קבלת הקהל שהוא עורך. היא הגיעה אל הרב כדי לקבל ברכה לזיווג והרב הבטיח לה בפגישה, שתוך חודשיים היא מוצאת חתן. ביציאה מהפגישה היא הייתה המומה והתקשתה להאמין שהדברים יתרחשו כל-כך מהר. אולם הרב לא טעה. לפני כשלושה שבועות הרב בעצמו קידש את הזוג. הייתה שם התרגשות גדולה, במיוחד הכלה שבקושי עמדה על הרגליים..."    

 

 

מיהו הרב נתנאל שריקי ?

 

הרב נתנאל שריקי שנולד וגדל בנתיבות, והגיע כאמור, לפני מספר חודשים לרמת בית שמש, לאחר שהתגורר בצפון הארץ, הינו נכדו של הרב שלום איפרגאן זצ"ל.  הוא דמות יוצאת דופן בנוף הצדיקים והמקובלים המוכרים, אולי בעיקר מפני גילו הצעיר: 28 בלבד. אולם הידע הגדול שהוא אוצר בעצותיו ואשר אותו הוא מעניק לציבור בכל התחומים, מזיווג ופרנסה, ייעוץ והכוונה בעסקים, פרי בטן-פריון, רפואת הגוף והנפש ועד שלום בית והסרת עין הרע, פשוט מוכיח את עצמו. כאמור הוא נכדו של הרב שלום איפרגאן, שהיה מקובל ידוע בנתיבות, וממשיך שושלת משפחתית מפוארת של רבנים ממרוקו.

 

הסבא, שהיה בחברותא של הבאבא סאלי, היה צדיק נסתר וידוע בחסדיו הגדולים. את אומנות ההקשבה לאנשים והדרך לעזור להם, כך מספרים מכריו, ירש מסבו, אליו היה קשור מאוד. חבריו ידעו שהוא מקושר מאוד לסבו ולומד ממנו הרבה וכבר כתלמיד ישיבה באמצע שנות העשרה שלו, הפך להיות כתובת לאנשים שפנו אליו וביקשו ממנו עצות. סדר יומו כולל תפילות עבור הציבור הרחב, שיעורי תורה בכל רחבי הארץ, אמירת פרקי תהלים, התבודדות וביקורים בקברי צדיקים. הרב עורך תיקונים עבור הציבור שמגיע אליו ובכל יום שישי, מקפיד להיות תחת תענית דיבור, למען עם ישראל.

 

 

איש אחד שהוא מפעל של חסד

הרב נתנאל שריקי מנהל קרן לנזקקים, "עמותת שלום מקור חכמה",; המסייעת למשפחות רבות ברחבי הארץ, אברכים, משפחות ברוכות ילדים ומשפחות חד הוריות. כך למשל, בפסח שעבר, זכו כ-500 משפחות, לסל מזון מכובד מאוד לחג. ובראש השנה הקרוב מתכוון הרב, בסיוע התרומות של הציבור הרחב, להגדיל את הסיוע ל 1000 משפחות נזקקות. הרב שריקי, מאמין גדול בתורתו של רבי נחמן מברסלב ואף מקפיד להתפלל מידי ראש השנה על קברו באומן שבאוקראינה. הרב ממליץ לאנשים לקרוא מידי יום את 'התיקון הכללי', שמורכב מעשרה פרקי תהלים שרבי נחמן בזמנו אמר כי הם מיוחדים מאוד.

 

 

הרב שריקי, צבר סביבו קהל גדול של מאמינים שהתחבב עליו, והניסים הרבים שהוא עושה, מרחיבים את מעגל האנשים שנחשפים אליו במאות אנשים מדי יום. מאחורי האנשים האלה שמגיעים אליו מכל רחבי הארץ, וגם מחוץ לארץ, בעיקר מצרפת ומאנגליה, עומדים סיפורים מרגשים ומרתקים על הצלחותיו, ואלה מקצת הסיפורים כפי שמספרים האנשים עצמם:

 

 

 

 

"יש לי ילדה בריאה"


אלונה (שם בדוי), תושבת כפר סבא, הייתה יכולה להיות היום אם לילדה אחת פחות, ללא אותה פגישה מדהימה שהייתה לה עם הרב. "הייתי בהיריון. הרופאים אמרו לי שיש לעובר מום רציני וכדאי שאעבור הפלה. הלכתי לרב. לא הייתי ברשימת ההמתנה. הצלחתי איכשהו להיכנס לרב. הוא היה מזועזע כשנכנסתי. הוא אמר לי לקרוא הרבה תהלים ואת התיקון הכללי ושהכול יהיה בסדר. איזה בדיקות לא עברתי. נכנסתי לשמירה קפדנית מאוד. היום יש לי ילדה בריאה מאוד".

 

וזה לא המקרה הרפואי היחיד. הושמעה ביקורת רבה על כך שרבנים מתערבים בעניינים רפואיים למרות שלא למדו אפילו שעה אחת בפקולטה לרפואה. חסידיו של הרב שריקי מבקשים להבהיר, כי אמנם הרב ממליץ, אך לא אומר שיהיה רע אם לא ילכו בעקבות המלצתו, כי הכול בידי שמיים ולא בידיו.
ליקטנו עוד מספר סיפורים אישיים, ומעשי ניסים של הרב נתנאל שריקי והבאנו אותם לפניכם:

 

 

לכבוד הרה"ג נתנאל שריקי

הגעתי להודות לך בעקבות מחלה שפקדה אותי, חשד לדלקת בגזע המוח מחלתMS טרשת נפוצה. הגעתי לרב כשעדיין הרופאים לא ידעו בדיוק מה יש לי, הייתי עדיין בתהליך של בדיקות. כאשר נכנסתי לרב הוא  כבר אמר לי שיש לי  גידול בגודל 3.6 ס"מ והסביר איך יהיה הטיפול. לאחר שבועיים של בדיקות בבית חולים, הרופאים גילו שהכן כך. הייתי המומה. בזכות הברכות של הרב, חל שיפור במצבי והיום אני מרגישה הרבה יותר טוב, באתי להודות על השיפור בבריאותי ותודה על תעצומות הנפש, תודה לבורא עולם ששלח לנו שליח ששמו הרב נתנאל שריקי.

 

רחל (שם בדוי )

סחרחורות  מצב נפשי ירוד

הגעתי לרב דרך אחותי במצב בריאותי ירוד מאחר שסבלתי זה כשנה וחצי מאי שווי משקל, סחרחרות, ומצב נפשי ירוד. בפעם הראשונה שנכנסתי, הרב נתן לי להדליק 3 נרות ולקרוא פרק מתהילים ולקרוא את התיקון הכללי והוא ברך אותי שאני ארגיש טוב. מאותו יום שיצאתי מכבוד הרב, ראיתי ניסים גלויים קיבלתי כוחות חדשים, אין לי סחרחרות, יש לי מצב רוח ואני מרגישה טוב. באתי לרב להודות לו-  ולהמליץ לכל עם ישראל, מי שרוצה ניסים שיפנה לרב צדיק אמיתי, הרב נתנאל שריקי ויראה בע"ה ישועות.

קרן( שם בדוי)

 

זיווג – בזכות ברכתו של הרב

באתי לרב לאחר המלצתה של ידידה, אני בחור בן 39. כל חברי נשואים עם ילדים.

עם כל בחורה שאני יוצא, לא מסתדר לי איתה, ולא מצליח ליצור קשר עם בחורה באופן רצוף. חבריי כבר לא האמינו שאני אתחתן. באתי לרב  בעניין, והוא אמר לי מה לעשות, וביקש שלאחר מכן אחזור אליו וכך עשיתי. חזרתי אליו והוא אמר לי "יעקב (שם בדוי) תכין את החליפה לחתונה שלך",; וכך היה לאחר כ- 3 חודשים   מצאתי את זיווגי, והתחתנתי.

באתי כמובן להודות לרב הצדיק נתנאל שריקי  על הכל והזמנתי אותו לקדש אותנו.

 

מדוע החלטת להתגורר דווקא בבית שמש?

הרב עצמו, שאינו מתראיין לתקשורת, למרות שמקבל פניות מגורמי תקשורת רבים, ביקש שלא להפנות אליו שאלות, אולם הסכים לענות, רק על השאלה, מדוע בחר לגור דווקא בבית שמש.

 

"התגוררתי עד לאחרונה בצפון. אני מקיים קבלות קהל בכל רחבי הארץ. לבית שמש נחשפתי לפני כשלוש שנים, כשהתחלתי לקבל פה קהל. לא חשבתי שאני אבוא לגור כאן, אך נפעמתי מעוצמת האמונה והאחדות שיש לציבור פה. לא ראיתי דבר כזה במקומות אחרים. בית שמש קרובה לירושלים ויש פה הרבה חום וקהילתיות. לכן באתי לגור כאן".

 

# עוזריו של הרב שריקי, מנסים בימים אלה לסדר יום קבלת קהל של הרב במבשרת ציון, ובכך לסייע ככל שניתן לציבור הרחב. הטלפון לתיאום פגישות: -0523422446 או -029999520

 

 

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
אשקלון
אוריה | 14:37   20.01.19
3
מצב בריאותי
ויקי סלם | 12:36   28.11.18
2
מאיר בעל הנס 38 באר יעקוב
הדר ניניו | 00:18   10.07.18
1
זיווג
שרה | 14:13   23.08.17