יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

על תרבות הפנאי של בני הנוער

לקראת סיום שנת הלימודים ופתיחת החופש הגדול, זכו ההורים בתיכון 'הראל' להרצאה בנושא תרבות הפנאי של בני הנוער

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אוסי דרורי

רגע לפני החופש הגדול, התקיימה בתיכון 'הראל' הרצאה להורים בנושא תרבות הפנאי בגיל ההתבגרות, פרי יוזמתן של יועצות התיכון והחטיבה, יחד עם מנהלת הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול, מורן בן חמו.

המרצה, אורי גדס אילני, עובד סוציאלי דוקטורנט ומרצה באוניברסיטת אריאל, שעובד כ-20 שנה עם הורים ומתבגרים ומתמחה במניעת התנהגויות סיכון בגיל ההתבגרות, שם את הדגש על תמונת מצב עדכנית ודרכי התמודדות עם התנהגויות סיכוניות. "היה חשוב לנו להביא מומחה בתחום ובכך להרחיב את הידע של ההורים בנושא ולהעניק להם כלים נוספים", אומרת מורן. "המטרה היא לסייע לזהות נורות אדומות להתנהגויות סיכוניות בקרב הילדים, ללמוד כיצד לקיים איתם שיח פתוח ומקדם בנושא ובמידת הצורך אף לפנות לסיוע ובקשת עזרה במידה ונקלענו למבוי סתום".

במהלך ההרצאה ניתנו טיפים חשובים לשיח מקדם בין ההורים והילדים, תוך הדגשת חשיבות השיח השגרתי, הלא מטיף, בלי לחכות למשבר, אלא שיח שמהווה הזדמנות לבירור ערכים ותפיסות. המרצה לא דוגל בשיחות 'אל תעשו', אלא שואף לקדם גישה של 'מה אתם לא מוכנים לעשות'. כך למשל בנושא האלכוהול, הוא המליץ לנסות לשרטט ביחד את הגבולות והנורמות לגבי ההתנהלות בבית ובמשפחה - מה מותר ומה אסור, לדון בהבדל בין שתייה במסגרת משפחתית לבין שתייה במסגרת חברתית שבה נתונים לעתים ללחץ חברים, ולהדגיש את הקווים האדומים כך שיהיו ברורים מעל לכל ספק. הכול כמובן, בחום ובאהבה, תוך מתן מידע מדויק, ובעיקר תוך הקשבה לילדים שיש להם הרבה מה לומר.

מתיכון 'הראל' נמסר: "צוות בית הספר נכח גם הוא והגיע לשמוע את המסרים על מנת שיוכל להמשיך את השיח עם ההורים והתלמידים לאחר מכן. ההרצאה הייתה מרתקת וחשובה ובהחלט חשוב להמשיך ולייצר שותפויות כאלה עם ההורים גם בעתיד".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: