יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

ראשי השלטון המקומי ונציב הכבאות סיירו במבוא מודיעים שבוע וחצי לאחר השריפה

פורסם בתאריך:


השבוע סייר יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים, רעות חיים ביבס, ביישוב מבוא מודיעים שנפגע באופן קשה משריפה קשה שכילתה כמעט את כל היישוב ובתי המגורים בחודש שעבר. יחד עם שי חג'ג' יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש מועצת מרחבים, שמעון סוסן ראש המועצה האזורית חבל מודיעין ורב טפסר דדי שמחי נציב הכבאות, ראו את הנזקים הכבדים כתוצאה מהשריפה וסיכמו כי יפעלו מול הממשלה לתיקצוב מיידי של מספר פעולות להגבלת התפשטות שריפות ושיפור ההתמודדות עמן בהן: נטיעת עצים מסוגים שאינם מלבים שריפות, הקמת קווי חיץ בין היער לבתים שיצרו הגנה לתושבים,  שמירה על סביבת יישוב נקייה מחומרים דליקים, שיפור תשתיות המים לטובת הכבאיות.
ביבס וחג'ג' בירכו על הודעת הממשלה לסיוע כספי ליישוב שנפגע ויישובים נוספים והבטיחו לעמוד לרשות התושבים ולסייע להם ככל הניתן במטרה לחזור לשגרה בהקדם האפשרי.

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "במזל גדול איש לא נפגע מהשריפה ונגרם רק נזק ברכוש, אך עם זאת התפשטות השריפה הציבה איום וכילתה כמעט לגמרי יישוב שלם. אנחנו פועלים לשפר את ההיערכות בהתמודדות עם שריפות ולהגן בצורה המיטבית על התושבים מפני שריפות והתפשטותן ולשם כך סיירנו ביישוב."

יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳ ציין ״המועצות האזוריות מטה יהודה, חבל מודיעין, שתושביהם פונו ונחל שורק- המועצה הקולטת, פעלו במקצועיות ודאגו לפתרון מיידי לסיוע לפינוי ושיכון התושבים, בתנאים לא פשוטים- וזה לא מובן מאליו. על הממשלה לסייע באופן בהול לכיסוי עלויות האירוח והתיפעול, ולסייע לרשויות לאפשר לתושבים לחזור במהירות למסלול חיים, להקים אתר קראוונים סמוך ליישוב ובמקביל לטפל בפתרון קבע.״

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: