יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

עם הפנים לגיל השלישי

על יוזמה של היחידה לאזרחים ותיקים: סדרת הרצאות ובהן ומענה לשאלות המעסיקות אותם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

תקופת החיים הקרויה 'הגיל השלישי' ראויה לתשומת לב ייחודית ומחשבה רבה. שאלות כמו כיצד אני רוצה להזדקן? מהם מעגלי התמיכה בהם אני רוצה לעטוף את עצמי? על מי אני סומך בתהליך קבלת החלטות רפואיות וכלכליות? כיצד אחלק את רכושי? ועוד..

לאור ההבנה כי סוגיות אלו ועוד רבות מעסיקות את בני גיל הזהב ביישוב, יזמה היחידה לאזרחים ותיקים במחלקה לשירותים חברתיים, יחד דובי כדורי, מחזיק תיק הגיל השלישי במועצה, סדרת הרצאות בנושאים מגוונים אשר מטרתם לתת כלים ומענה לשאלות המעסיקות את האזרחים הוותיקים.

הרצאה ראשונה בסדרת ההרצאות עסקה בנושא 'תכנון תקופת הזיקנה ושמירה על שלמות המשפחה'. ההרצאה הועברה על ידי אסנת הכהן, עורכת דין ומגשרת שמתמחה בגיל השלישי, והשתתפו בה כ–80 אזרחים ותיקים מהיישוב. ההרצאה כללה התייחסות לשאלות שנוגעות לייפוי כוח מתמשך, אפוטרופסות וצוואה. ההרצאה החשובה הסתיימה בבקשה של מקצת מהמשתתפים להמשיך ולהעמיק בחלק מהנשואים בהם נגעה ההרצאה.

הרצאות אלו מהוות יריית פתיחה להרצאות נוספות שתקיים היחידה לאזרחים ותיקים. ההרצאות מצטרפות למכלול של מענים ופעילויות הקיימות בישוב עבור הגיל השלישי כגון: קתדרה, כיתת גמלאים, מועדוני בוקר וערב, מרכז יום ועוד...

ההרצאה הבאה המתוכננת, עוסקת בבנקאות דיגיטאלית לגיל השלישי ותתקיים ב-30.6 בשעה 11:00 בבית האמפי, רח' רחבת העצמאות 1. ההרצאה אינה כרוכה בתשלום אך יש להירשם מראש כיוון שמספר המקומות מוגבל.

לפרטים נוספים, הרשמה ועוד פנו ליחידה לאזרחים ותיקים, אורלי/אתי 02-5349773 או במייל: orlyh@m-zion.org.il.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: