יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

מולדted

'רעיונות ששווה להפיץ': הורים מרצים להורים בבית הספר 'מולדת'

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

בשבוע שעבר נערך בבית הספר 'מולדת' ערב מיוחד במינו, ערב הרצאות בסגנון TEDTALK להורי בית הספר.

עם כוס פונץ' ביד וכיבוד קל זכו ההורים לשמוע ארבע הרצאות קצרות ומגוונות של הורים, כולם מבית הספר 'מולדת'.

פרופ' גדעון פרחומובסקי, דיבר על קניין רוחני במאפים ותבשילים. האם אנחנו יכולים לרשום מתכון לעוגת הגבינה המשובחת של סבתא כפטנט או לדרוש עליה זכויות יוצרים? מד"ר איילה דאי גבאי, שמעו ההורים על היפנוזה, ככלי טיפולי לילדים ומבוגרים וההבנה כמה דעות קדומות יש לכולנו על ההיפנוזה. אחרי הפסקה קצרה למילוי הכוסות, ד"ר מעיין סלטון-מורגנשטרן, דיברה על הרפואה שהופכת להיות רפואה אישית ואיך בכל זאת יש מי שמנסה יום יום למצוא תרופה לעזור ולהקל על חולי הסרטן ולהילחם במוטציות השונות של המחלה שחוזרות כל פעם מחדש. ורגע לפני שהלכו ההורים לישון, ד"ר דריה מעוז, ציידה את כולם במידע חשוב על הפערים התרבותיים והאבולוציוניים בין הנשים לגברים, מה אישה ומה גבר מחפשים במין השני, מה חשוב לו או לה, רמז: זה ממש לא אותו דברים.

הערב, יוזמה של וועד ההורים של בית הספר, הופק ואורגן על ידי צוות קשרי קהילה של הוועד: אורלי מובשוביץ ומיכל שמחוביץ'.

תמי פוליטי, מנהלת בית הספר: "'עיקר מהותו וערכו של היחיד אינו בזכות היותו יצור מובדל, אלא בזכות היותו חלק מציבור אנושי גדול'. כך כתב אלברט איינשטיין. אני שמחה שהורי בית הספר 'מולדת' הופכים להיות קהילה אחת. ערב ההרצאות היווה אבן דרך ליצירת תחושת האחדות והקהילתיות".

נועה ברק-וושלר, יו"ר וועד ההורים של בית הספר 'מולדת': "הערב הוא סנונית ראשונה בבית ספר 'מולדת' מתוך רעיון להפוך את בית הספר לקהילה של ממש, למקום של מפגש חברתי ותרבותי, גם לתלמידים בשעות הבוקר, אבל גם לפעילות קהילתית להורים ולתלמידים מחוץ לשעות הלימודים".

ב'מולדת' מבטיחים שזוהי תחילתה של מסורת נפלאה...

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: