יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

בחירת רב ראשי: אין שינוי בהרכב הגוף הבוחר

היום בצהריים הבהירה העוזרת ליועצת המשפטית של המשרד לשירותי דת בהודעה לראש המועצה, שאין לדון בנושא שינוי הרכב האסיפה הבוחרת את הרב הראשי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

כפי שפורסם אתמול, פנה הרב יוסי שריד, ראש המועצה הדתית לשעבר, לראש המועצה, יורם שמעון, כי יעלה לדיון במליאת המועצה, אשר מתקיימת הערב (רביעי, 12.6, 19:00), את נושא שינוי נציגי המועצה בגוף הבוחר.

לידיעה המלאה מאתמול: לחץ כאן

אלא שבמהלך השעות האחרונות יצאה הודעה אשר נשלחה לראש המועצה, יורם שמעון, מן הלשכה המשפטית של המשרד לשירותי דת (עוזרת היועצת המשפטית, עו"ד דינה לפידות) בזו הלשון: "מהפנייה עלה כי ישנה כוונה לדון במליאת המועצה בשאלת החלפת נציגי המועצה המקומית לאסיפה הבוחרת את רב העיר מבשרת ציון. לבקשת השר, ולמען הסדר הטוב, אבקש להבהיר, כי סוגיה זו, של החלפת נציגי המועצה, כבר נדונה בהרחבה במסגרת הדיון בבג"ץ. בסופו של יום, הרכב האסיפה הבוחרת לבחירת רב העיר במבשרת ציון נותר על כנו (למעט חבר אחד שלא ישתתף בהצבעה בשל סיבות אחרות, כך במקור).

עו"ד אשר דל, המייצג את הרב יוסי שריד, פנה במכתב לראש המועצה בעקבות מכתב הלשכה המשפטית של המשרד לשירותי דת ובו כתב: "למועצה זכות לדון בהחלפת נציגה ואין כל החלטה המונעת זאת ממנה. המועהצ הציגה את עמדתה בקול רם במהלך הדיון בבג"ץ. אם בית המשפט היה רוצה לקבוע, שאסור למועצה להחליף את נציגיה, היה קובע זאת בהחלטתו, אך בית המשפט לא קבע שאסור למועצה להחליף את נציגיה. יתר על כן, הציג בית המשפט את עמדת המועצה, שיש לבחור מחדש את נציגיה ולאחר זאת, לא קבע בכל דרך, שאסור למועצה להחליט על החלפתם. ברור, שלו היה סבור בית המשפט, שניתן למנוע מהמועצה להחליף את נציגיה באסיפה הבוחרת, היה כותב בפסק הדין כי הבחירות יתקיימו בהרכב הישן של האספה הבוחרת. בית המשפט בחר שלא להחליט כך, ובכך השאיר לשיקול דעתה של המועצה את ההחלטה בדבר החלפת נציגיה, כפי שנעשה על ידי רשויות מקומיות אחרות, שהחליפו את נציגיהן במהלך בחירות לבחירת רב עיר. בהתאם לכל האמור, ברור שאין כל מקום להתערבות חיצונית בדיוני המועצה ובהחלטותיה". 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: