יום שני, 14 באוקטובר 2019, ט"ו תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

שבט יונתן למען הקהילה

שבט יונתן יוצא מחר (חמישי, 11.7) למחנה הקיץ * רצינו לעשות סטופ ולסכם את שנת הפעילות המדהימה. תמיד מדינה, ראש הקשר עם הקהילה בשבט יונתן "שבט יונתן הוא עוגן מרכזי בקהילת מבשרת ציון".

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

בר לוי

קשה לסכם ולהמחיש באייטם אחד את תרומת שבט יונתן לקהילת מבשרת ציון בעשרת החודשים האחרונים, הדרך אשר עשה השבט לקירוב וחיזוק הקשר עם הקהילה הוא עצום ונראה כיום שהשבט הוא הרבה מעבר ל-750 החניכים שבו, הוא גורם מרכזי בחייהם של רבים מתושבי היישוב, גם במידה והם לא שולחים ילדיהם אל הצופים. בימי שלישי ושישי מתקיימות באופן קבוע הפעולות אשר מושכות אליהן מאות מילדי היישוב, אך מעבר לפעולות ולטיולים עומדים גם פרויקטים מדהימים אשר עליהם תושבי מבשרת שומעים פחות.

בתחילת השנה מונה לתפקיד אחראי הקהילה תמיר מדינה שמיד יצר קשר עם הגורמים הרלוונטיים במבשרת ויחד איתם חשבו איך יכול שבט יונתן עם כוח העבודה העצום שלו להיות לעזר לקהילת מבשרת ציון. הפרויקט הראשון שעלה ויצא אל הפועל הוא פרוייקט 'הפירות והירקות' בשיתוף עם עמותת יד ביד בראשותו של דובי כדורי ועם עמותת לקט ישראל. בכל יום ראשון מגיעים כ-15 שכב"גיסטים אשר ממינים את הפירות והירקות, אורזים אותם ומפזרים אצל משפחות הרווחה ברחבי מבשרת, על מנת שיהיה להם מה לאכול בשבוע הקרוב.

אבל זה לא נעצר שם, בשמחת תורה ביקרו חניכי השכבה הבוגרת (י'-י"ב) במעון הרופא שם נפגשו החברים לשמח את הילדים, באותו הזמן יצא לפועל יום אימוץ הכלבים הראשון של השנה בשיתוף 'צער בעלי חיים', לאחר מכן הלכו חניכי שכבת נעורים להתרמות ברחבי מבשרת, במסגרת ההתרמות גייסו גדודי גולן (ז'), שחף (ח') ונחשול (ט') אלפי שקלים, כולם לטובת העמותה למלחמה בסרטן. מבשרת ראתה את התרומה והפניות לעזרה החלו לבוא, "בשבט יונתן לא אומרים לא" תיאר את זה תמיר מדינה במדויק, משפחתון 'או' שלום' שיפץ וכ-20 מתנדבים משבט יונתן הלכו ועזרו בצביעה, השנה התקדמה ובפורים ובפסח אספו החניכים מוצרים יבשים למען אנשים שזקוקים לזה במבשרת ציון. לקראת סוף השנה התקיים בשבט יריד יד-2 ענק וראשון מסוגו שכולו קיד את ערכי התרומה והמחזור והשנה לא הסתיימה לפני שהתקיים עוד יום לאימוץ כלבים.

לאחר הפסח החלו חניכי שכבת י"א בפרויקט גדול נוסף מטעם השבט, בכל שישי במהלך שעות הצהריים העמוסות בסופר, מגיעים החניכים ואוספים מהתושבים תרומות למען נזקקים במבשרת ככה שכל אחד יוכל לתרום ולעזור לאנשים אשר צריכים את העזרה הזו. הפרויקט הזה התווסף לכך שבשיתוף פעולה עם בית הבגד הלכו החניכים לעזור בסידור ואיסוף הבגדים עבור המקום.

פעילות קהילתית בצופים (צילום: תמיר מדינה)

השנה כבר עוד רגע נגמרת אבל העשייה לא מפסיקה, ביום ראשון הקרוב יצאו חניכי השכבה הבוגרת יחד עם שאר נוער במבשרת בפרויקט אשר מובילה תנועת הצופים בשיתוף המועצה ואליו ואוטובוס מלא בבני נוער ייסע לבית החולים הדסה עין כרם לשמח את הילדים והחולים במחלקות השונות. בנוסף מתכונן פרויקט בר בת מצווה לילדי משפחות הרווחה בו יעזור שבט יונתן בהרמת אירוע ברמה לילדים שאין להם את האמצעים להפקת אירוע כזה. בנוסף לזה גם ההתנדבות בסופר בימי שישי ואריזת הפירות והירקות בימי ראשון לא מפסיקה ותמשיך גם לאחר מחנה הקיץ ולאורך הקיץ כולו.

על העשייה בשבט והפרויקטים השונים סיפר תמיד: "החשיבות של שבט יונתן לקהילה היא אדירה, השבט הוא מקום אשר מחנך ומגדל את בני הנוער הישוב והופך אותם לאנשים טובים יותר. בשנים האחרונות נרתם השבט ופעל למען הקהילה במבשרת ציון ובשנה האחרונה נתנו עוד פוש משמעותי לקידום הנושא. אנחנו מסתכלים קדימה והצבנו לעצמנו כמטרה לשים את הקהילה בראש ולהפוך את מבשרת למקום המרכזי לנוער במבשרת ועזרתו לקהילה רק תגדל עם השנים"

על דבריו של תמיר הוסיף אחד המרכזים בשבט שסיפר: "אנחנו לא עושים את הדברים האלה על מנת שיפרסמו בעיתון, לא על מנת שתשמעו ולא בשביל הפרסום. אנחנו כאן בשקט כל שבוע אבל אנחנו כאן כדי לקרוא לכם תושבי מבשרת, בואו, תשלחו את ילדיכם, תצטרפו לעשייה המטורפת הזו, תעזרו לנו להוביל קהילה טובה יותר במבשרת ציון ולחנך את דור העתיד בדרך הטובה ביותר"

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: