יום שני, 14 באוקטובר 2019, ט"ו תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

בוא נרקוד עד אור הבוקר

הסטודיו המקומי בניצוחו של חנן כהן סופר פרסים בפסטיבלים המובילים בארץ ומקווה שהשנה הבאה תהיה אפילו טובה יותר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לירן פוקס

לצפייה בסרטונים: לחצו כאן

להקת 'אורות הבמה' בניצוחו של חנן כהן, זכתה בשני פרסים בפסטיבל כרמיאל וכבר מסתכלת קדימה על פסטיבל אשדוד שהתקיים השבוע ולפסטיבל המחול בגיאורגיה בהשתתפות שש משלחות מהטובות בעולם. בשיחה עם כהן והכוריאוגרפית הראשית שלו, לירן זכריה, הם סיכמו שנה מוצלחת ומקווים שהשנה הבאה תהיה אפילו יותר טובה.

"בכרמיאל זכינו במקום הראשון בשני פרסים. הריקוד 'רגעי אביב' שלנו זכה בפרס המחול במקום הראשון בארץ. לאחר מכן, בתחרות הכוריאוגרפיה הארצית מתוך 11 הלהקות הכי טובות, זכינו בריקוד 'שיר ארץ' שהיה לקונצנזוס. הרקדנים ביצעו אותו באופן מדהים. הפסטיבל היה עמוס. הופענו גם בפתיחה וגם בנעילה, ואפילו לא ויתרו עלינו במופעים הקטנים והמיוחדים שרצו שניקח בהם חלק. ביום האחרון של הפסטיבל הגיעו הצעירים למופע של הריקוד 'ירוק תוסס' והיו נהדרים".

זו הייתה השנה השביעית בה סטודיו 'אורות הבמה' מייצג אותנו בכבוד בפסטיבל כרמיאל. אחד המופעים, המרכזי שבהם, היה עם שירי להקת 'כוורת', והלהקה זכתה לרקוד בליווי השירה של אלון אולארצ'יק, שהיה בלהקה המקורית. המופעים נמשכו עד השעות הקטנות של הלילה ואלפי הצופים נותרו מרותקים במקומותיהם עד לסיומם.

'אורות הבמה' נולדו לרקוד ולא אוהבים לנוח ואחרי כרמיאל, הופיעה השבוע הלהקה בפסטיבל באשדוד – 'אשדודאנס'. הפסטיבל הוא חגיגת מחול סוחפת של ארבעה ימים המתפרשת על פני שלל מוקדים בעיר. הלהקה ממבשרת היא אחת מהמוקדים העיקריים בפסטיבל וביום רביעי (לאחר סגירת הגיליון) השתתפו בתחרויות.

בשבוע הבא, הלהקה תיסע לבאטומי שבגיאורגיה, לפסטיבל המחולות היוקרתי, בו משתתפות להקות מכל העולם. ולמי שלא זוכר, זו הפעם השנייה השנה ש'אורות הבמה' מגיעה לגיאורגיה כאשר בפעם הקודמת התארחה בבירה, טביליסי.

חנן מקווה שבעתיד, תעזור המועצה ללהקה עם המימון של העשייה שלה, שכזכור בכל פסטיבל הלהקה מוצגת שהיא מגיעה ממבשרת ציון: "כרגע אנחנו עובדים בזכות מימון עצמי וההוצאות מטורפות. רק ארנונה למועצה זה 70 אלף שקלים בשנה, אבל ראש המועצה, יורם שמעון, מכיר את פועלנו ומאוד רוצה לעזור לנו. הבעיה היא למצוא איך עושים את זה באופן חוקי. להקות פרטיות בכל רחבי הארץ מקבלות מימון מהמועצות והרשויות שלהם, אבל אנחנו לא, אני מקווה שהשנה נצליח לפתור את זה".

חנן המשיך ודיבר גם על השנה הבאה: "השנה הייתה מטורפת, אני בטוח ששנה הבאה לא רק שנגדל, אלא גם נצליח להתברג בעוד סגנונות ריקוד. הפופ מאוד קורץ לנו ואנחנו נעבוד על זה בכל הכוח".

הכוריאוגרפית לירן זכריה המשיכה את דברי חנן: "זו הייתה שנה, שעוד לא נגמרה, מעולה וקשוחה, אבל הרקדנים מופלאים, ואנחנו חיים בשביל הפסטיבלים הצמודים. זכינו בפרסים בכרמיאל, בזכות הביצוע של הרקדנים שהיה מופלא. אין לי ספק שחנן ואני זה צוות מנצח, ובעזרת השם נזכה בעוד פרסים. הכי חשוב שהרקדנים מקסימים ואנו עובדים דרך הרגליים".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: