יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

משלבים את כולם

קניון הדר בירושלים מאמץ מודל חברתי: אנשים עם מוגבלות, ישתלבו כעובדים בבתי העסק השונים בקניון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

לראשונה בישראל, יוצא פרויקט חברתי משותף, פורץ דרך בין קבוצת העסקים החברתית "שכולו טוב"  לבין קניון הדר שבירושלים. מטרת שיתוף הפעולה הוא ליישם את מודל ה"הקהילה העובדת" שבמסגרתו עובדים שונים עם מוגבלות, שהם מקבלי שירות מ"קבוצת שכולו טוב", ישתלבו כעובדים בבתי העסק השונים בקניון  הדר ויועסקו ביחסי עבודה ישירים אצל בעלי העסקים השונים בקניון.

מודל קהילה עובדת הינו מודל חדשני שפיתחה הקבוצה, ומטרתו לסייע להשתלבותם התעסוקתית של אנשים עם מוגבלות אשר רוצים ויכולים לעבוד במקום עבודה רגיל, אך זקוקים לליווי צמוד יותר מזה הניתן לרוב בשירותי תעסוקה נתמכת. במקביל, המודל אמור להתאים למעסיקים אשר מוכנים לשלב עובדים עם מוגבלות ומעוניינים בתמיכה תעסוקתית חיצונית צמודה כדי לשפר את סיכויי הצלחת השילוב.  

מאז תחילת הפרויקט, משרדי הנהלת הקניון הספיקה להעסיק מספר  עובדים בתפקידי בק אופיס, ו"זו רק ההתחלה" מוסרת כוכי איבגי מנהלת השיווק של הקניון ומוסיפה: "העסקת עובדים עם מגבלות במשרות שונות לא רק פותחת את הלב, אלא גם מלמדת על החשיבות של השתלבות השונה בחברה. יש כאן זכייה של שני הצדדים" .

קבוצת שכולו טוב מאתרת מקבלי שירות מתאימים עם מוגבלות אשר ישתלבו אצל מעסיקים שונים בתוך הקניון, תוך שיתוף פעולה צמוד עם הנהלת הקניון. הקבוצה מעמידה מלווה תעסוקתית מקצועית אשר תימצא בקניון בכל ימות השבוע, ובכך תתאפשר תמיכה יומיומית צמודה ומיידית הן לעובדים עצמם והן למעסיקים.

לדברי טל נויברגר -מנהל תעסוקה נתמכת ארצי בקבוצת "שכולו טוב" מציין כי "המודל אמור לייצר שיתוף פעולה צמוד בין כל הצדדים-הנהלת הקניון, בתי העסק השונים, העובדים עם המוגבלות, והמלווה התעסוקתית שלנו שתתמקד רק באזור הקניון. קניון הדר היה הראשון להירתם לפרויקט ואנחנו רואים בו שותף אמיתי לדרך שתייצר קהילה עובדת".

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: