יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

תושב מבשרת נחבל בפארק 'קיפצובה' - בית המשפט פסק פיצוי

האב ניסה לחלץ את בתו הפעוטה שנתקעה על מתקן מתנפח בפארק השעשועים 'קיפצובה', נחבל ברגלו, ופוצה במסגרת פשרה ב-340 אלף שקלים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

תביעת נזיקין נגד פארק השעשועים 'קיפצובה' שבקיבוץ צובה, שהוגשה על ידי"י עוה"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן, הסתיימה לאחרונה בפשרה לפיה יפצה פארק השעשועים את האב ב-340 אלף שקלים.

על פי התביעה, מצא את עצמו אב לפעוטה כבת שנה וחצי, תושב מבשרת ציון (36) - בגן השעשועים 'קיפצובה', כשעל מתקן מתנפח גבוה 'תקועה' בתו - מבלי יכולת להורידה. על פי התביעה, לא נכחו באותה העת מפעילים בסביבת המתקן, והאב נאלץ לטפס על המתקן, שהיה תקול ולא מנופח מספיק, באופן מאולתר על מנת לחלץ את בתו. לרוע מזלו, איבד האב את יציבותו, נפל אל הקרקע ונחבל בעוצמה בברכו. חרף הכאבים הצליח האב לחלץ את בתו, ומשם פונה לבית החולים 'הדסה' בירושלים, שם אובחן עם קרע ברצועת המינסקוס ומחוסר יציבות של עצם הפיקה. 

לדברי עו"ד שויגמן, לאחר האירוע הוציאה החברה המפעילה את הפארק את המתקן מכלל שימוש, בטענה כי איננו בטיחותי מספיק. כתוצאה מהפציעה נאלץ האב להיעדר מעבודתו למשך תקופה ארוכה, וחרף הטיפולים אותם עבר הוא סובל מכאבים, ממגבלות תנועה, מקושי לעלות ולרדת במדרגות ומקשיים לעמוד וללכת לאורך זמן. כתוצאה מכך, נאלץ לצמצם את היקף עבודתו ונגרמו לו הפסדי השתכרות. ד"ר ישראל וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, שערך חוות דעת מטעם התביעה, העריך את נכותו הצמיתה של התובע בשיעור של 19%. 

בתביעה שהגיש עו"ד שויגמן נגד החברה המפעילה את הפארק ונגד חברת הביטוח שלה, נטען לרשלנות המפעילים שגרמה לתאונה. 

כאמור, לאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין בבית משפט השלום ברחובות, לפיה יפוצה האב ב-340 אלף שקלים.

הדר גל, מנהל ק'קיפצובה', מסר בתגובה: "פארק 'קיפצובה' עובד על פי התקנים הבטיחותיים המחמירים ביותר אשר נהוגים במדינת ישראל. לראיה, פארק 'קיפצובה' לא יכניס ובוודאי שלא יפעיל מתקן אשר לא עבר את אישור מכון התקנים. הבטיחות של המבקרים המגיעים לפארק 'קיפצובה' היא בראש סדר העדיפויות של פארק 'קיפצובה'. נמשיך ונפעל על מנת להבטיח את בטיחותם והנאתם של הילדים וההורים המבקרים אצלנו באופן תדיר".

                                                       


עו"ד אדיר שויגמן (בתמונה, צילום עצמי) ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן http://us-lawoffice.co.il/   עוסק בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים וייצוג במוסד לביטוח לאומי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: