יום שבת, 11 ביולי 2020, י"ט תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

פנייה לראש המועצה בעניין תפקידים בלתי מאויישים

בשבוע שעבר פורסם דבר סיום עבודתם של מספר בעלי תפקידים במועצה * סיעת 'מבשרת ציון אחת' פנתה במכתב בעניין לראש המועצה, יורם שמעון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

כפי שפורסם, במהלך החודש האחרון סיימו את עבודתם ארבעה בעלי תפקידי חשובים במועצה ובהם מנהל מחלקת החינוך, מנהל מחלקת אירועים, מנהלת תכנית 'עיר ללא אלימות' ומנהל מרכז הצעירים.

לכתבה הקודמת בנושא: לחצו כאן

לדברי ראש סיעת 'מבשרת ציון אחד',דובי כדורי, "מזה תקופה לא קצרה לא מאויישות מספר משרות מפתח במועצה, דבר המהווה פגיעה של ממש בתפקודה של המועצה ובשירות שהיא נותנת לתושבי הישוב".

הסיעה פנתה  במכתב לראש המועצה בבקשה לפעול בדחיפות לאיוש אותן משרות.

להלן תוכן המכתב:

"מזה תקופה ממושכת אנו עדים/ות לכך שמועצה מקומית מבשרת ציון סובלת מתת איוש של תפקידי מפתח. מצב זה החמיר בתקופה האחרונה בעקבות עזיבתם/ן של כמה וכמה נושאי/ות תפקידים משמעותיים במועצה.

בין היתר, המועצה מתפקדת מזה קרוב לשנתיים ללא מבקר/ת פנים, בניגוד להוראת סעיף 13(ה) לפקודת המועצות המקומיות [נוסח חדש], ובנוסף – למעלה משנתיים אין למועצה מנהל/ת משאבי אנוש ומזה למעלה משנה – לא מכהנת יועצת למעמד האישה ולשוויון מגדרי, תפקיד שהינו סטטוטורי גם כן. תפקיד סטטוטורי נוסף שאינו מאויש הינו של רכז נגישות, פונקציה חשובה בהנגשת מגוון של שירותים ומבנים לתושבי מבשרת ציון.

בשבועות האחרונים עזבו (או הודיעו על עזיבתם) את תפקידם במועצה גם מנהל מחלקת החינוך, מנהל מחלקת האירועים ומנהלת התוכנית של הרשות לביטחון קהילתי, זאת בנוסף לקב"ט המועצה שהוחלף לעת עתה בממלא מקום זמני בלבד.

ברי כי תת איוש זה של משרות כה רבות פוגע פגיעה של ממש בתפקודה של המועצה ובשירות שהיא נותנת לתושבי הישוב. המצב חמור במיוחד לגבי משרת מנהל/ת משאבי אנוש שהינה חיונית לניהול תקין של כל ארגון ואין צורך להכביר מילים על המשמעות של העדרה של ביקורת פנים בניגוד לחוק. 
בנסיבות אלה נבקשך להורות באופן מידי, לכל הפחות, על הוצאת מכרזים לאיוש משרת מנהל/ת משאבי אנוש ומבקר/ת פנים, ובשלב הבא ליתר המשרות הבלתי מאוישות.

בנוסף, נבקש להימנע ממצב שבו משרות מאוישות על ידי ממלאי/ות מקום ככל הניתן. כך, במקרים שבהם ניתן לצפות מבעוד מועד שמשרה תתפנה, יש לקיים מכרז במועד שיאפשר איוש משרה זו מיד כאשר היא מתפנה. לצד זאת, ככל שייווצר צורך באיוש מי מן המשרות הפנויות בממלא מקום זמני נבקשך להקפיד על כללים אלה:

• למינוי בפועל יתמנה רק מי שעומד בתנאי הסף של המשרה.
• המינוי הקבוע יעשה רק לאחר פרסום מכרז פומבי לאיוש המשרה ובתנאי שממלא המקום לא ניגש למכרז.
• מילוי המקום יוגבל לתקופה של 6 חודשים או עד למילוי המשרה במכרז פומבי לפי המוקדם.

בנוסף, ובהתחשב בהיותה של סיעתנו, מבשרת ציון אחת, הסיעה השנייה בגודלה במועצה המכהנת מבחינת מספר הקולות לו זכתה, אנו עומדים על קבלת נציג ציבור בוועדת הקבלה של בעלי תפקידים במועצה".

מן המועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "המועצה פועלת למינוי תפקידים חיוניים בלבד לרבות מבקר. המינויים מבוצעים בהליך בהתאם לנהלים והוראות הדין".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: