יום שישי, 21 בפברואר 2020, כ"ו שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

כסף גדול: גם בהסעות

חשבתם שרק בנושא הצהרונים יש לתושבים בטן מלאה על המחירים? * גם נושא עלויות ההסעות, כך נראה, מעסיק את התושבים ברשת היישובית לסוגיה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

כפי שפורסם, תושבים רבים זועמים על מחירי הצהרונים ויצאו למאבק. איך זה ייגמר? עם תוצאות? בלי תוצאות? ימים יגידו, אבל זכותם של התושבים להיאבק על כך. בשורה התחתונה, למה לשלם יותר כשאפשר לשלם פחות? וככל שמדובר בסעיף שמן מבחינת עלות, טבעי הדבר שתושבים יביעו תרעומת.

מסתבר, כי נושא הצהרונים לא לבד ובהתכתבויות השונות ברשת היישובית לסוגיה נולד לו אח חדש-ישן – עלויות ההסעות.

כך כתבה התושבת מ' בפנייה מעל הפייסבוק לראש המועצה, יורם שמעון: "אנו, ההורים, מבקשים את התערבותך המיידית בקביעת עלות ההסעה לבית הספר וחזרה לבית הילדים. עלות כיוון אחד לכל ילד  826 שקלים לשנה, תכפילו בשני כיוונים סך 1,650 שקלים. סכום לא מבוטל! בחישוב מרחק הנסיעה לאלו שמשלמים בין קילומטר לקילומטר וחצי קרוב ל-4 שקלים לנסיעה. נסיעה לירושלים (8 ק"מ) עולה 5.9 שקלים. סליחה, מי מפקח על חברת ההסעות? מי קובע את המחיר? איפה אתה, ראש המועצה, בנושא? זה נראה הגיוני שהורים לילד, שני ילדים ואף יותר ישלמו מחיר כזה? איפה הדאגה שלך לנו, תושבי מבשרת והקסטל? הרי ידוע כי חוזר מנכ"ל משרד החינוך תשע"ט/4 לא מתערב בסכומים שגובות המועצות מהתושבים. המועצה שלנו היא שקובעת את הסכום. יורם שמעון, אתה ראש המועצה המקומית בה אנו בחרנו לחיות ולגדל את הילדים שלנו. אנו נהנים מכל שדרוג היישוב בזכותך, אנו מודים על העשרת התרבות, ההופעות וכו', אך כפי שזה נראה, תשלום ההסעות נופל על התושב בלי שום אמפתיה, בלי שום סיוע בלי שום הקלה כלשהיא – בסך הכול מדובר על ילדים שעושים דרכם לבית הספר וחזרה".

עוד מוסיפה התושבת מ' בפנייתה: "לא רק שהמחיר מוגזם ולא ריאלי הרישום להסעות מתבצע אך ורק באופן מקוון ורק באשראי ובמידה ויש צורך בחלוקה לתשלומים אז בקרדיט! הרי מה הם מצפים? מי יכול להרשות לעצמו לשלם סכום כזה כאילו כלום? אבהיר – אין אפשרות לשלם במזומן, אין אפשרות לשלם ולפרוס לתשלומים בשיקים, בתרגום חופשי לא להגיע למועצה, ובקיצור תחפשו אותנו. אז בבקשה, אתה, שתמיד מציג עצמך שתעמוד מול כל בעיה שתתעורר, שאתה כאן למען התושבים ולא תפסח על אף פנייה ופנייה, לא מדובר פה בנושא הזוי ולא מציאותי. מדובר בתשלום הזוי, וזאת כי אין פיקוח על הנושא".

בסיכום דבריה כותבת מ': "קיימת אטימות מוחלטת מצד המועצה. בעיריית תל אביב יש הנחה לאחים ניתן לשלם בכל אמצעי תשלום נבחר ללא קרדיט וגם בהוראת קבע. כך גם בערים אחרות, לצערנו, במבשרת הטילו פור הסעות ועכשיו אתם תתמודדו. רוצים הסעה לילד? זה מה יש! ממש לא ככה משתקפת עשייתך ביישוב ובטח שלא מתאימה לאיש העשייה שסיסמתו דאגה לרווחת התושבים. בבקשה תדאג להתערב ולסבסד את עלויות ההסעות וכמובן את התנאים. מצפים לתשובתך החיובית בנושא".

מן המועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "במועצה התקבלו פניות בנושא מחירי ההסעות לחינוך הרגיל והמיוחד. המועצה בוחנת בימים אלו את הנושא מול משרד החינוך ואחרים במטרה לפעול להוזיל את העלויות. המועצה הציבה בראש סדר העדיפויות את תקציב החינוך ותעשה כל שביכולתה לסייע גם בנושא ההסעות. בימים הקרובים תפרסם המועצה הודעה להורים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: