יום חמישי, 20 בפברואר 2020, כ"ה שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

תיכון 'הראל': פרס בימוי למגמת הקולנוע

הסרט שביימו – 'על הקצה' – זכה בפרס במסגרת תחרות 'היצירה הצעירה' * רכזת המגמה וחלק מן התלמידים ייצגו את ישראל בפסטיבל באיטליה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אוסי דרורי

בפסטיבל הקולנוע בירושלים, זכה תיכון 'הראל', במסגרת תחרות 'היצירה הצעירה' על שם וים ון ליר, בפרס על בימוי הסרט 'על הקצה'. ליאל אלבום הבמאית, יחד עם שקד מאירי הצלמת ונוי פדידה המפיקה, יצרו סרט מרגש ונוגע ללב על התמודדות של אם חד הורית צעירה מול המערכת, מול בנה שנלקח ממנה ובעיקר מול עצמה. סצנות מרגשות הצליחו להעביר לצופים את הקשיים, הכאב והמורכבות של הדמויות.

מנימוקי השופטים: "הפרס ניתן על בימוי עולם רגשי עמוק ומורכב של הדמות הראשית שמצליחה להעביר בצורה חזקה וחודרת את הכאב והקושי שלה, ועל בימוי סצנות לא פשוטות בצורה אמינה, אותנטית ובוגרת שגורמת לצופה להזדהות ולהתרגש לאורך כל הסרט".

מירה שויקי, רכזת המגמה בתיכון, ליוותה את העשייה המבורכת יחד עם שלום לוק מורה המגמה ושיבחה את התלמידות: "זו הייתה עבודת צוות של שלוש נשים, המתבוננות על העולם ומבקשות לסמן אמירה. תהליך ההפקה זימן דיונים רבים על הרעיון, כתיבת התסריט וההחלטות האמנותיות. הבנות הובילו את ימי הצילום, ההכנות והעריכה במחויבות מוחלטת ליצירה שלהן".

במקביל, ב'פסטיבל קולנוע לנוער ולילדים יוצרים' במחוז סלרנו שבדרום איטליה, ייצגו מירה שויקי וחלק מתלמידי המגמה את ישראל כשופטי הסרטים שהשתתפו בו. חלק בלתי נפרד מהחוויה הקולנועית הוא התארחות בביתם של האיטלקים ויצירת קשר עם בני גילם ממדינות שונות בעולם. הפסטיבל מחזיר את בני הנוער לבתי הקולנוע ופרט להנאה מהיצירות, מזמן דיאלוג ערכי על חייהם, יחסים עם ההורים, ילדים בעולם המדיה ועוד.

לצפייה בסרטון: לחצו כאן

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: