יום שישי, 21 בפברואר 2020, כ"ו שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

גם אצלנו: הצדעה ליהדות מרוקו

במלאת 60 שנה לעלייה הגדולה הראשונה ממרוקו ו-20 שנה להקמת הפדרציה העולמית, יתקיימו אירועים בכל הארץ וגם במבשרת ציון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

יצחק רביחיא

בימים אלה מציינת הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, שלא מעט מראשיה וחבריה מתגוררים בישוב מבשרת ציון, 60 שנה לעליה ההמונית ממרוקו ו-20 שנה להקמת הפדרציה העולמית. עקב כך יתקיימו אירועים רבים ברחבי הארץ ובמסגרתם יתקיים במהלך השנה גם בישוב מבשרת ציון ערב הצדעה ליהדות מרוקו.

פדרציה העולמית של יהדות מרוקו היא עמותה המייצגת את קהילת יהדות מרוקו בארץ ישראל ובתפוצות. התנועה הוקמה בשנת 2001 על ידי אנשי רוח, יש לה 70 סניפים בישראל ועשרות סניפים נוספים ברחבי העולם. יו"ר העמותה הוא סם בן שטרית הנמנה על מייסדיה. בכל שנה מכתירה הפדרציה העולמית לדמות מופת אישיות הפועלת למען הזולת. השנה הוכתר יוסף נסראדין, יו"ר התנועה הדרוזית ציונית בישראל.

120 ראשי הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו מרחבי הארץ וגם ממבשרת הגיעו השבוע ליישוב דליית אל כרמל, כדי להביע בפני העדה הדרוזית את מלוא הוקרת עם ישראל והוקרתה של הפדרציה על תרומתם הכבירה לביטחון ישראל ועל הזדהותם עם מדינת ישראל כמדינה ציונית שבירתה ירושלים. במהלך ההתכנסות, הכריז נשיא הפדרציה העולמית, סם בן שטרית כי כאות הוקרה יוכתר יוסף נסראדין כדמות מופת בחברה הישראלית ותוקם לכבודו קרן מלגות לסטודנטים מיעוטי הכנסה.

בין נושאי הדברים: פרופ' שמעון שטרית, שר בכיר לשעבר ופרופ' אהרן ממן, חתן פרס ישראל 2019. תת אלוף (מיל') צביקה גנדלמן, ראש עירית חדרה, העניק למר נסראדין דגם של מנורת הכנסת. הרבנית ברוריה זבולוני איפרגן הייתה הראשונה מבין המברכים. המארח, יוסף נסראדין נשא הרצאה מרתקת על פועלה של העדה הדרוזית ועל 430 חלליה אשר נפלו למען ביטחון מדינת ישראל, המולדת המשותפת.

 מפגש זה הוא המשך לכנס שנערך בכנסת בראשות ח"כ אבי דיכטר ב-14 ביוני ובה נחתמה 'האמנה לאחדות ולאחווה' עליה צרפו חתימותיהם עשרות שייח'ים דרוזים וראשי הפדרציה.  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: