יום חמישי, 23 בינואר 2020, כ"ו טבת ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

שכנים רועשים

תושבים זועמים בשל רעש מואזין לפנות בוקר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

"מה קורה במבשרת כל הבוקר? האם אנחנו גרים באיזור של יהודים או שאנחנו צריכים לסבול כל הבוקר עד עכשיו את התפילות של הכפרים הערביים. יש גבול. למה צריכים כל הבוקר לשמוע תפילות של ערבים ודווקא בתשעה באב?", כך כתבה שרה, תושבת מבשרת שהתעוררה בשעה מוקדמת ביותר בשל רעש מואזין שבקע מכפר סמוך. שרה חתמה את הודעתה בפנייה לראש המועצה, יורם שמעון: "מצפים ממך לפנות לכפרים ומייד להפסיק את הרמקולים שלהם".

היו מי שהזכירו כי חג הקרבן של המוסלמים חל היום וגם צום תשעה באב. ועם זאת, כפי שכתב תושב בשם נועם: "אין ספק שהווליום גבוה מדי.. אין לזה בסיס ואני מאמין שבעבר אימאמים היו משתמשים בקולם בלבד ללא הגברה. צריכה להיות הגבלת ווליום לא רק כאן.. באופן כללי. היום בהחלט הווליום היה חזק במיוחד ומפריע. גם לבתי כנסת וגם לכנסיות לא היו נותנים להשמיע רעש כזה במרחב". ובאותה נימה כתבה תושבת בשם טובה: "למה אי אפשר להתפלל ללא רמקולים? אלוהים שומע גם בלי רמקולים, עובדה אצלנו אין רמקולים והאווירה יותר נעימה לנפש לסביבה ולאדם. צום קל יום טוב ושבוע טוב בשורות טובות".

"להפעיל תקליט של 4-5 שעות זה ממש חוצפה", כתב התושב זיגמונד. והתושב ישראל הציע פיתרון: "להעמיד כמה רמקולים רבי עוצמה בכיוון המואזין. בגבעה הצרפתית זה עבד יופי ומאז המואזין הוריד שם את הווליום במידה משמעותית ביותר".

בתקווה לימים שקטים....

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: