יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

לעוף על יזמות

על קורס מיוחד לבני הנוער שמטרתו עידוד יזמות בתוצרת ישראל

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

בשבוע שעבר, התקיים במועצה המקומית קורס מיוחד לבני הנוער שמטרתו עידוד יזמות בתוצרת הארץ. הקורס התקיים בשיתוף פעולה של מחלקת הנוער במועצה ושל משרד הכלכלה והתעשייה והיווה חלק משלל פעילויות מגוונות נוספות שהתקיימו במועצה עבור בני הנוער במהלך הקיץ.

במסגרת הקורס, קיבלו המשתתפים כלים רבים בנושא יזמות, ביניהם כיצד לקחת רעיון ולהפוך אותו ליוזמה פרקטית, מהו סקר שוק רלוונטי למוצרים שונים, מודל s.w.o.t בו צריך להתעמק בחוזקות, חולשות, הזדמנויות ואיומים של המוצר אותו מעוניינים לפתח ועוד נושאים רבים ומגוונים נוספים.

במהלך הקורס התחלקו הנערות והנערים לשלוש קבוצות עבודה, במטרה לפתח יוזמה לפרויקט הסיום של הקורס. הקבוצות פיתחו שלוש יוזמות רלוונטיות ואקטואליות למציאות הישראלית: חיישן המותקן על בוסטר של תינוקות ומונע שיכחת הילד באוטו, מקל הליכה בעל תאורה סולארית שעוזר לקשישים ללכת בביטחון רב יותר, ומעצור לכיסא גלגלים המונע מנכים להידרדר ומעניק להם את היכולת לעצמאות וניידות גדולה יותר.

היוזמות השונות של בני הנוער נבחרו להשתתף בתחרות ארצית ליזמות ב'מרכז פרס לשלום וחדשנות', שתתקיים ביום חמישי הקרוב במעמד שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן.

יועד שילה, מנהל מחלקת הנוער: "הקורס סיפק לבני הנוער הזדמנות לפתח חשיבה יצירתית ומעוף. מדהים לראות כיצד בזמן קצר כל כך כל אחד מהמשתתפים חשב על רעיון  'סטארט אפ' קטן, וכיצד הקבוצות הצליחו לעבוד במשותף ולהפוך רעיונות אלה ליוזמות מבריקות שעולות בחלק מן המקרים על יוזמות מעולם המבוגרים. נמשיך במחלקת הנוער לחפש את הערכים הנוספים על מנת לפתח את היצירתיות ולתת כלים פרקטיים לבני הנוער בהנהגה וביזמות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: