יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

גם עקיצה של דבורה יכולה להוביל לסיבוך

חייו של פועל ביישוב הר אדר ניצלו הודות לתגובה מהירה של מתנדבי 'איחוד הצלה'

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

הבוקר (שלישי) מתנדבי רפואת חירום של 'איחוד הצלה' מסניף מבשרת והסביבה (צוות יהודה) הוזעקו ליישוב הר אדר בעקבות דיווח שהגיע למוקד איחוד הצלה על תגובה אלרגית קשה. חובשי הארגון, שהגיעו ראשונים למקום, העניקו טיפול רפואי ראשוני לפועל כבן 45 שנעקץ על ידי דבורה, פיתח תגובה אלרגית קשה וכתוצאה מכך סבל מקוצר נשימה חריף.

בני טוטיאן, מתנדב איחוד הצלה בהר אדר, הזריק לו במהירות טיפול תרופתי באמצעות מזרק אפיפן ובפעולה זו הציל את חייו. תוך דקות בודדות החל המטופל להתאושש ולהרגיש טוב יותר - טרם הגעת האמבולנס למקרה. "כתושב היישוב הגעתי למקום תוך 3 דק' מרגע קבלת השיחה למוקד איחוד הצלה, בהגיעי למקום מצאתי את הפועל כשהוא סובל ממצוקה נשימתית, מייד הזרקתי לו את מזרק האפיפן שברשותי, תוך דקות ספורות הוא התאושש ובכך מנעתי חסימה מלאה של דרכי הנשימה שיכלו להוביל לחנק ואיבוד הכרה. אני שמח שהייתי במקום הנכון, ובזמן הנכון עם מזרק האפיפן החיוני לטיפול במקרים מסוג זה" סיפר טוטיאן. 

מ'איחוד הצלה' נמסר: "זה המקום להודות למתנדבים היקרים, שעוזבים את שגרת יומם ויוצאים להציל חיים. זוהי דוגמא חיה לכך שהגעה מהירה, והענקת טיפול רפואי ראשוני מציל חיים!".

מסתבר שלא רק עקיצה של עקרב או נחש יכולים לגרום לתגובה חריפה. גם במקרה של דבורה ויתוש אין להקל ראש ויש לפנות מיד ל'איחוד הצלה' (1221) או מד"א (101).

על מקרה של עקיצת עקרב שהיה השבוע: לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: