יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

מחאת הצהרונים מתקררת

שבועיים לפתיחת שנת הלימודים – פגישה מכרעת נערכה השבוע בין הצדדים שנראים מרוצים מהסיכומים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לירן פוקס

שני נושאים בוערים מעסיקים לאחרונה בעיקר את ציבור ההורים לילדים: העלויות של הצהרונים ושל ההסעות למוסדות החינוך

אתמול  (שלישי, 13.8), נערכה פגישה נוספת נערכה השבוע בין הצדדים בנושא הצהרונים - ראש המועצה, מנכ"ל המועצה, נציגי חברת 'אופק', מנהלת מחלקת החינוך ונציגי ההורים, נראה שהמחאה התקררה והגיעו להסכמות והבנות.

נציגי ההורים הוציאו הודעה מרגיעה לאחר הפגישה כי הגיעו להבנות. את ההודעה התחילו בכך שהודו לראש המועצה על ביטול מס התקורה והוזלת מחיר הצהרונים ל-800 שקלים, בשנה שעברה המחיר היה 815.

בהמשך סיפרו ההורים שכל הטענות שלהם, כפי שהובאו ברשתות החברתיות ובשיחות אישיות עם הורים נוספים, עלו בפגישה. בשלב הראשון, הרישום לצהרונים הוארך עד ל-24 באוגוסט.

בתוך כך, המועצה תפעל במישורים נוספים בזמן שנת הלימודים. אחת ההתחייבויות הייתה שהיא תשכור שירותים של גוף חיצוני שתפקידו לפקח על רמת המזון על ידי ביצוע הפעולות הבאות: בדיקות אקראיות של מבקר מזון מוסמך במטבח המייצר ובגנים. לקיחת דגימות מזון ובדיקתן במעבדה מוסמכת ושכירת תזונאית שתבנה תפריט בריא.

כמו כן, יישלחו אל ההורים משובים וסקרי איכות רצון ויוקם צוות של הורים עם נציגים מכל הגנים שתפקידו לפקח ולנהל מעקב אחר התנהלות הצהרונים וכל תלונה או ביקורת תקבל מענה וטיפול תוך שבעה ימים.

עוד סוכם בפגישה כי ככל ש'אופק' לא תפעל על פי ההסכמות שהושגו בפגישה או לא תקיים את תנאי המכרז, ייערך מכרז חדש והחברה תחשב כמי שהפרה את תנאי המכרז על כל המשתמע מכך.

בנוסף, מחיר הבסיס של 650 השקלים יכלול שני חוגים ולא חוג אחד כפי שפורסם בתחילת עונת הרישום. עוד סוכם כי יפתחו קבוצות ווטסאפ לכל גן בנוכחות נציג מטעם 'אופק', בכדי להגדיל השקיפות ולאפשר ערוץ פתוח לתלונות הורים לטיפול מיידי וכי בקבוצות אלו תעלה תמונה על בסיס יום יומי של האוכל שמוגש בצהרונים.

נציגי ההורים מסרו כי הם "מוקירים תודה לראש המועצה יורם שמעון ולמנכ"ל תמיר פרץ שלא נרתעו מהעבודה הקשה ועשו מאמץ רב על מנת שכל הצדדים יהיו מרוצים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: