יום שישי, 06 בדצמבר 2019, ח' כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

זוכרים את השורדים

בפרויקט מיוחד, החליטה הנהלת קבוצת שחקני הכדורסל של תלמידי תיכון 'הראל' המשחקים בהפועל ירושלים, ביחד עם המאמן, לקחת את אימוץ ניצולי השואה צעד אחד קדימה וליצור מפגשים מחוץ לבתי הניצולים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

מדי שנה, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, חוזרים כולם על המנטרה הידועה, "לזכור ולא לשכוח". לכבד ולהיות עם ניצולי השואה כל עוד הם פה איתנו. במסגרת זו, פעמים רבות אנו שומעים על צעירים שמאמצים אליהם ניצולי שואה ובאים לבקרם ולארח להם חברה, לעיתים דרך מלגות לימודים או תנועות נוער ולעיתים באופן עצמאי. בפרויקט מיוחד, החליטה הנהלת קבוצת שחקני הכדורסל של תלמידי תיכון הראל המשחקים בהפועל ירושלים, ביחד עם המאמן, לקחת את אימוץ ניצולי השואה צעד אחד קדימה וליצור מפגשים מחוץ לבתי הניצולים, שיתקיימו באופן קבוע אחת לחודש. המפגש הראשון בין הניצולים לבין השחקנים התקיים ביום שני האחרון, בטקס מרגש שנערך ב'אקווריום' בירושלים, בו נכחו בנוסף לנציגי הפועל ירושלים, השחקנים, והניצולים גם מנהלת התיכון ליאת שגב וראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון.

"החלטנו לאמץ, אימוץ חיצוני, לא לבקר את ניצולי השואה אלא להוציא אותם החוצה, לבלות איתם מחוץ לבית ולשנות להם אווירה", אמר השבוע בשיחה עם 'זמן מבשרת' יובל קורן, יושב ראש מחלקת הנוער בהפועל ירושלים ותושב מבשרת ציון. באופן טבעי, כתושב היישוב, חשב קורן על השילוב של תלמידי התיכון, המשחקים בקבוצת הכדורסל, והחליט להוציא את הפרויקט לפועל. "כרגע אנחנו עובדים עם חמישה ניצולי שואה. כל שני תלמידים מהתיכון שמשחקים בקבוצה יצוותו לניצול שואה, יפגשו איתו פעם בחודש ויצאו איתו לבלות. פעם ב'יס פלאנט', פעם ב'סינמה סיטי', הצגה בתיאטרון , צפייה במשחק של הפועל ועוד".

על השאלה, מהיכן הגיע הרעיון, עונה קורן: "זה צף ביום השואה, כששמעתי ניצול שואה שאומר שלא יוצא לו לצאת החוצה מהבית, ושרק באים אליו, אז אמרתי שאנחנו יכולים לעשות את זה, ובאמת הצלחנו תוך שיתוף פעולה נהדר בין הילדים, בית הספר והמועצה המקומית".

מרכז הפרויקט מטעם הפועל, הוא מאמן הקבוצה, איתן בן אליעזר, שאמר בשיחה עם 'זמן מבשרת' כי המטרה העיקרית של הפרויקט היא להגיע לעוד ניצולי שואה, ולהיפגש גם איתם. "בפנייה למועצה כדי שיקשרו אותנו עם ניצולי השואה, גילינו שאין במועצה בכלל מידע על ניצולי השואה הגרים כאן. פנינו לראש המועצה, שביקש באופן מיידי ליצור מאגר מידע על אותם ניצולי שואה. זה מבחינתו כבר הישג ענק". עוד סיפר בן אליעזר, כי היה חשוב להם לעשות את המפגש הראשון לפני יציאת השמיניסטים למסע לפולין, בכדי לאפשר לתלמידים עוד דרך להתחבר למסע.

ממנהלת תיכון הראל, ליאת שגב, נמסר: "מדובר בפרויקט משמעותי וערכי בו הנוער נפגש עם ניצולי השואה ומבלה איתו זמן איכות משותף. בדומה לפרויקטים נוספים בבית הספר דוגמת כיתת הגמלאים אנו מברכים על הקשר עם בני הגיל השלישי ועל ההזדמנות שלנו לתרום ולהיתרם. המפגש עם הניצולים יאפשר לנו להמשיך את שרשרת הזיכרון החשובה כל כך"

"היה אירוע מוצלח מאוד, ניצולי השואה מאוד נהנו, וכך גם התלמידים. הנבחרת עצמה מרוויחה מהמפגשים האלה פעמיים, מצד אחד זה גיבוש קבוצתי, מצד שני גם לעשות משהו טוב. הילדים דיברו כל הזמן עם ניצולי השואה שסיפרו להם על עצמם ועל החוויות שלהם, והיה חיבור מאוד מוצלח", סיכם בן אליעזר, והוסיף כי "אם ישנם עוד ניצולי שואה ביישוב שלא הגענו אליהם, נשמח שיצרו איתנו קשר ושייקחו גם הם חלק בפרויקט החשוב הזה".

ניצולים שרואים את הכתבה וירצו להצטרף לפרויקט יכולים לפנות לאורלי חסון 025349773.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: