יום שישי, 07 באוגוסט 2020, י"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

'גן דקל' נחנך בחגיגיות

מדובר בגן תקשורת חדש לילדים בעלי צריכים מיוחדים שהקימה המועצה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

גן ילדים נוסף נחנך ביישוב והפעם - "גן-דקל", גן תקשורת חדש לילדים בעלי צריכים מיוחדים שהקימה המועצה, שייתן מענה מיטבי, לילדים בני היישוב, שנדרשו עד כה להגיע בכל בוקר לגנים משלבים בירושלים ובישובים הסמוכים. עלות הקמת הגן והצטיידותו - 750 אלף שקלים, במימון משרד החינוך והמועצה. מדובר בגן ילדים חדש לשמונה ילדים גילאי 3-5. שמונה הילדים בגן ילוו על ידי  12 אנשי צוות מקצועיים ומעטפת תומכת סביבם. הם ישולבו בהדרגה בגני קמץ בהדרגה ובאופן פרטני, כל אחד ואחת בהתאם ליכולתיו. הגן ממוקם במתחם קהילת מבשרת ציון - קמץ, בו נערך טקס חנוכת גן וקביעת מזוזה במעמד ראש המועצה יורם שמעון, הרב אלונה ניר-קרן, מיכל שביט – יו"ר וועד מנהל קמץ, מחנכים, ילדי הגן, בני משפחתם וחברי הקהילה. 
ראש המועצה ברך על יוזמת הגן והודה במיוחד לקהילת מבשרת ציון על פתיחת שעריה להקמתו. בדבריו הדגיש במיוחד את ההקלה לילדים שלא יצטרכו עוד לנסוע מחוץ ליישוב כדי ללכת לגן תקשורת, שייתן מענה לצרכיהם המיוחדים,  דבר בסיסי לכל ילדי ישראל באשר הם. עוד ציין את ההתרגשות המיוחדת של המעמד בקיומו דווקא בתקופת חגי תשרי. בדף הפייסבוק שלו כתב ראש המועצה: "במסגרת תנופת הבינוי ופיתוח התשתיות שאני מוביל בשנים האחרונות, המועצה פועלת להקמת מוסדות חינוך לגילאים ולמגזרים השונים, בתחומי היישוב, וזאת מתוך רצון להקל על ההורים וילדיהם ולאפשר להם לקבל את סל החינוך המתאים ביותר, בכלל ולילדים בעלי צרכים מיוחדים בפרט. תודה למחלקות ההנדסה והחינוך שעמלו רבות על הקמת הגן".
הרב אלונה ניר-קרן ציינה בדבריה את החשיבות של שיתוף הפעולה בין המועצה לקהילת קמץ ואת הברכה הגדולה שבשיתוף הפעולה בין הגנים של קמץ לגן דקל ומסרה: "אנו רואים בקהילה מגוונת בכלל ובייחוד בהשתלבות של אנשים עם מוגבלויות בקהילה, מימוש ערכי תיקון עולם שלנו. גן לא רק גן דקל גם הקהילה יוצאת נשכרת מהתהליך ולומדת לפתח רגישות ופתיחות כלפי חבריה. מי ייתן ושיתופי הפעולה בין קמץ והמועצה ימשיכו ויעמיקו לטובת תושבי מבשרת ציון.  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: