יום שני, 17 בפברואר 2020, כ"ב שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

יחד, לב אל לב

זה כבר הפך למסורת – שנה שמינית ברציפות שתתקיים בחטיבת 'היובל' תפילה משותפת ביום כיפור, לכל אותם תושבים שלא נוהגים לפקוד את בית הכנסת במהלך השנה ומרגישים אי נוחות להצטרף למקום הומוגני

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

זו השנה השמינית שנערכת בישוב תפילה משותפת ביום הכיפורים לציבור הרחב בחטיבת 'היובל'. התפילה מיועדת דווקא לציבור שלא נוהג לפקוד את בית הכנסת במהלך השנה ובתפילות הימים הנוראים, במטרה לחבר אותו למורשת ישראל ולאפשר לו לחוות את אווירת יום הכיפורים מתוך בחירה חופשית ומתוך הזדהות עם ערכי המסורת.

"התפילה נערכת במקום ניטראלי ולא בבית כנסת, כדי שכל אחד מהמתפללים ירגיש שייכות וחיבור למקום", אומר הרב יהודה מירסקי, אחד המארגנים, "המטרה שלנו היא שכל אחד ימצא את מקומו בתפילת יום הכיפורים. כל מתפלל מקבל מחזור וחוברת הסברה אשר בה מוסבר מהלך התפילה".

כששאלנו אותו מה גרם להם לעשות את החיבור המיוחד, במקום להפנות את הציבור לבתי הכנסת הרגילים ביישוב, הוא השיב: "המוטו שלנו הוא בוא לתפילה כמו שאתה!  אנו יודעים שציבור רב רוצה להתפלל ביום הכיפורים, אך מסיבות שונות הוא חש קושי להגיע לבית כנסת רגיל, הן מבחינת העדר מקום והן מבחינת העדר תחושת שייכות. חלקם מרגישים אי נוחות להגיע למקום שאותו הם אינם מכירים ולכן מוותרים על התענוג. הדבר טבעי לחלוטין, לא לכולם ההתחברות לקהילה קיימת היא נוחה, וכאן אנו בדיוק נמצאים".

למען הסר ספק, מבקש הרב מירסקי להבהיר כי מדובר בתפילה אורתודוקסית לכל דבר ובה מקיימים את כל המנהגים וההנהגות, אולם יחד עם זאת נעשה ניסיון לחבר אליה כמה שיותר אנשים ולדאוג שזה יהיה בסבר פנים יפות ובאווירה פתוחה ומחבקת. "בשל העובדה שאיני פוקד את בית הכנסת באופן קבוע, חשתי לעיתים תחושת מבוכה להיטמע בבית כנסת קיים ולעיתים אף ויתרתי על תפילה ביום הכיפורים", מעיד ד', אחד המתפללים משנים קודמות. "המיזם הנוכחי פתח בפני דלתות תרתי משמע ואפשר לי להתפלל כמו שאני, בלי ניסיון מלאכותי להיות מישהו אחר".

התפילה כאמור תתקיים בחטיבת 'היובל', רחוב יסמין 5.

זמני התפילות:

ערב יום הכיפורים - כל נדרי: 18:15.

יום הכיפורים -  יזכור: 10:30.

תפילת נעילה: 17:15.

למידע נוסף: הרב יהודה מירסקי, 058-4005548.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: