יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

נפרדים בחגיגיות

על אירועי 'הקפות שניות' שנערכו במבשרת ציון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

מנהג ההקפות השניות הוא אחד המנהגים ה'צעירים' יותר בלוח השנה היהודי וגילו פחות מיובל שנים. הוא התקיים לראשונה בתל אביב בשנות ה-70 ביוזמתו של רב קהילה צעיר מדרום העיר בשם ישראל מאיר לאו, לימים רב ראשי לעיר תל אביב ולמדינת ישראל. הרעיון היה לקיים אירוע שמחבר את קהילות העם היהודי שבישראל עם קהילות התפוצות, שכן חג שמחת תורה נחגג בניכר יום אחרי שהוא נחגג בארץ ישראל.

אירוע מרכזי קיימה המועצה עם האומן משה חבושה ולהקתו בליווי הזמר מיכאל צידון ברחבת החנייה הסמוכה לבית הכנסת 'חזון יחזקאל' ובית ספר 'הדרור'. מתנדבי 'איחוד הצלה' סניף מבשרת והסביבה נמצאו בכוננות באירוע זה ובכלל הגזרה, על מנת להעניק לכם טיפול רפואי ראשוני במידת הצורך. האירועים עברו בשלום ובשמחה.

קהילת בית קמ"ץ ערכה הקפות שניות שוויוניות ברחבת הצופים. למקום הגיעו  נערים ונערות מתנועת 'תלם', חברי קהילה ואנשים מהיישוב. ההקפות נחגגו בשמחה ובריקודים ברוח מודרנית של אהבת התורה וערכיה. הרב אלונה ניר קרן בשיתוף עם ירון שביט, חבר הקהילה, ניצחו על השירה והריקודים והכליזמרים נגנו. מקמ"ץ נמסר: "השמחה הייתה גדולה ומשמעותית ורגשה את לבבות הנוכחים. קהילת קמ"ץ והרב אלונה ניר קרן בראשה מאחלת לכולנו שנה טובה ומבורכת, שנה של צדק חברתי ויהדות מאפשרת ללא מחיצות".

צילומים: 'איחוד הצלה' מבשרת והסביבה ועידית וגנר

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: