יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

עונה חדשה נפתחת ב'קתדרה'

סדרת ההרצאות יוצאת לדרך בתחילת נובמבר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

יוסי קמחי

כולם התרגלו כבר לרעיון ש'יצור' חדש ו'קתדרה' שמו הגיע למחוזותינו ותקע פה יתד. מי בכלל זוכר שבפברואר 2019 הגיעה לביקור במבשרת ציון שחקנית חדשה, שנהנתה מאד ממחיאות הכפיים, וגם החליטה לחתום קבע ביישוב? למתבונן מן הצד נראה ש'קתדרה' היתה פה מאז ומעולם, ותשאר תמיד, בכפוף לרצון התושבים ופרנסי היישוב. עושה רושם שהיא מאד משתדלת לספק את רצון צרכניה (ומי שדוחפת אותה בעליה, בכשרון רב ובאנרגיה בכמויות זו ורד דיה, מנהלת 'קתדרה' מבשרת ציון), ותעשה אפילו יותר אם רק תספרו לה במה אתם חושקים...

קצת קשה להאמין כי במשך פחות משנה התקייימו ב'קתדרה' שמונה קורסים בשני סמסטרים, וכדי לא להגזים בהערכה, ניתן לומר שעשרות רבות של תושבים נהנו מטעימות תרבותיות במגוון תחומים ובקשו עוד.

כזכור, הרעיון המרכזי העומד מאחורי 'קתדרה' הוא להביא את התרבות הביתה, ולחסוך מתושבים, בעיקר מאוכלוסיית האזרחים הוותיקים, את הצורך לרעות בשדות זרים ולנסוע לירושלים או למודיעין כדי לשמוע הרצאה טובה, או להתפעל מחוויות מצולמות של אחרים מטיול מרתק.

כדאי להזכיר כי מתוך כוונת המועצה המקומית מבשרת ציון להמשיך ולשפר את איכות חיי התושבים בכלל, והאזרחים הוותיקים בפרט (שמספרם ביישוב כ-4500), הוחלט על הקמת 'קתדרה' ללימודי מבוגרים ביישוב. עם זאת יש להדגיש, כי המסגרת המדוברת אינה מיועדת לקבלת תואר אקדמי, אלא להרחבת דעת ולהנאה צרופה בלבד.

יורם שמעון, ראש המועצה, מרוצה מאד מהתבססות 'קתדרה" ביישוב, אינו מסתפק במילים ומלווה את התפתחותה גם בתמיכה מעשית, שביטויה העיקרי הוא הקצאת משאבים לעידוד המשך הפעילות בעונת 2019-2020. בפתח החוברת המעוצבת, שהופצה במתכונת דיגיטלית ברשת (וגם במאות חוברות מודפסות שפוזרו במבשרת ציון ואף ביישובי הסביבה), הוא אינו מקמץ בשבחים וכותב על הפרויקט כדלהלן:

"הקתדרה היישובית שהוקמה לפני שנה ממשיכה להיות מקור להעשרה והשראה לתושבים בכלל ולגמלאי וותיקי הישוב בפרט. סגל הקתדרה שוקד על בחירת מיטב המרצים והנושאים, תוך מתן מענה לבקשות ורצונות המשתתפים. אני רואה חשיבות רבה, בהעשרת הידע הכללי ובהרחבת האופקים במפגשים החברתיים מלאי התוכן, ומברך את ורד דיה וצוות הקתדרה על עבודתם הברוכה ועל פועלם. אני מזמין את כולכם, לקחת חלק בתכניות הרבות ולהעשיר את עולמכם הפנימי והתרבותי".


 

אז מה מחכה לכם בתכנית לעונת 2019-2020?

סמסטר א': פסיכופתולוגיה בג'ינס - מרצה: ד"ר דפנה כצנלסון; החברה החרדית - מבט אחר - מרצות: ד"ר סימה זלצברג בלאק, ד"ר שרה זלצברג; מוסיקה מחוללת שינוי - מרצה: טל בן אור; על עולם העיתונות מאחורי הקלעים - מרצים: גדי סוקניק, הדס שטייף, דורן הרמן, גיל כהן-מגן

סמסטר ב': טרילותרפיה - מרצה: טלי אמון; בעקבות בימאים גדולים - מרצה: אסנת פיינזילבר ברדה; רזי הנומרולוגיה - מרצה: ענבל לוי.

הזדרזו להרשם כי ההרצאות הראשונות בסמסטר א' מתחילות ב-5 בנובמבר וחבל להחמיצן!

ההרשמה באתר המועצה https://m-zion.smarticket.co.il

קישור האינטרנטי לחוברת הדיגיטלית היפה:

http://online.flipbuilder.com/xfoa/mofw/mobile/index.html

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: