יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

עם הפנים לגיוס

תנועת 'אחריי' לצבא פותחת שנה שנייה במבשרת ציון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

עם פתיחת שנת הלימודים חזרה אצלנו לפעילות זוהי עמותת 'אחריי' או בשמה הרשמי "נוער מוביל שינוי'. לאחר מספר ימי היכרות יזומים שנעשו מטעם מדריכי העמותה בתיכון הראל, החלו להתאסף קבוצה של בני נוער בנים ובנות בגילאי 16-18 עם רצון לשפר ולהשתפר ואתם וודאי שואלים, במה?

פעמיים בשבוע, בימי שני וחמישי, נפגשים הנערות והנערים בשעות 19:00-21:00 למפגש שלמתבונן מהצד ייראה כמו כיתה אורגנית שמשלימה את שיעורי הספורט, אך במפגש זה יש הרבה מעבר.

הנוער, יחד עם מדריך מטעם העמותה, מפתחים בראש ובראשונה את הכושר הכללי שלהם. רצים, מתאמצים, מזיעים, מתזזים תחת אווירה חברותית, אך דורשנית ומשמעתית, כפי שרובם ככולם יחוו עם כניסתם למערכת הצבאית.

בזמן המפגשים הללו, ניתנות להם יכולות לבוא לידי ביטוי כחלק מקבוצה של בני השווים להם, להרגיש שייכים, רצויים ועם ייעוד ומטרה ברורים. הפעילות הספורטיבית מגבשת, מאפשרת התרעננות משגרת היום יום, מחזקת את הביטחון העצמי, את רווחת הנערים והנערות ויכולותיהם החברתיות.

המסגרת הספורטיבית מאפשרת לעמוד בפני אתגרים ומראה את עוצמותינו דווקא בזמנים קשים, ה'ביחד' מאפשר להרחיב את מעגל החברים ואת ההון החברתי. מלבד אלו, באימונים ישנה חשיבות לשיח כנה ואמיתי על נושאים שנוגעים לחייהם כרגע ובעתיד. לא די במפגשי הכתה – מחנך\ת בבית הספר, זהו מקום נוסף עבורם להחליף רעיונות להשפיע, להשמיע לפתח סבלנות וסובלנות. צעירינו לוקחים 'ברגליהם' את עתידם המשותף והרצון לייצר חברה מתוקנת יותר.

בימים אלו הקבוצה בשלבי ביסוס ובתקווה שבקרוב תתחיל לקחת חלק ונוכחות בשלל הפעילויות במבשרת ציון.

מנהל מחלקת הנוער, יועד שילה: "זו השנה השנייה שארגון 'אחריי' פועל במבשרת-ציון. תרומתו הולכת ומתרחבת ביישוב ולפעילותו יש ערך מוסף בתחום ההכנה לצבא לנערות ונערי הצבא. תקוותנו היא שהפעילות תלך ותתרחב ומספר גבוה ככל האפשר מבני הנוער ייקחו חלק בפעילות המבורכת".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: