יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

חלפה שנה

לפני שנה בדיוק נערכו הבחירות המקומיות שעמדו בסימן תמיכה גורפת ותחלופה משמעותית בהרכב מליאת המועצה * לרגל התאריך החגיגי פנינו לחברי המועצה שישתפו אותנו בחוויותיהם על השנה הראשונה בקדנציה זו, בטפח מהעשייה בתחומים עליהם הם אחראיים בתוכניותיהם לארבע השנים הקרובות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

לפני שנה ויום זה קרה, הבחירות המקומיות בישראל. דרמה לא קטנה פקדה את מבשרת ציון. במישור האישי, ראש המועצה, יורם שמעון, אשר חמש שנים קודם לכן ניצח בסיבוב שני, מצא את עצמו כמתמודד יחיד וגרף כ-90% מן הקולות הכשרים (לבוחרים ניתנה אפשרות גם לשים פתק ירוק שמשמעותו אי תמיכה באף מועמד ואז אם יש יותר מ-50% פתקים ירוקים המתמודד היחיד אינו זוכה). גם במישור הסיעתי זכה ראש המועצה במנה לא מבוטלת של נחת, כאשר הגדיל את כוח סיעתו משלושה לשמונה חברים והפכה לסיעת רוב, נתון משמעותי בהתחשב בעובדה שאל הישורת האחרונה של הקדנציה שלפני הגיע יורם שמעון עם קואליציית מיעוט.

רק שישה מתוך 15 חברי המועצה שכיהנו בקדנציה הקודמת זכו להיבחר שנית: יורם שמעון, חדווה אלחנני, רוני שטייניץ, יגאל ברזני ואבי חיים. עו"ד מוטי חזיזה, שהצליח להיבחר, פרש כעבור זמן מה ובמקומו נכנסו יוסי בן גיגי, שהצטרף אל יתר חברי המועצה החדשים: ד"ר איילת גייגו מיכאל, איירת מרום, הילה שביב, אריה מלמד, אירה הדר, בן מועלם, דב כדורי, ד"ר שי בנימין ואורית שרף.

לרגל ציון הדרך החגיגי הפנינו לחברי המועצה מספר שאלות ואלו תשובותיהם:

ראש המועצה, יורם שמעון, סיעת ח"י

איך אתה משווה את השנה הראשונה בקדנציה זו לעומת הקדנציה הקודמת?

"בראש ובראשונה קיים הבדל עצום בין התנהלות מליאת המועצה הלעומתית בקדנציה הקודמת לבין מליאת המועצה היום. בקדנציה הנוכחית ישנה קואליציה מקיר לקיר. דיוני המליאה מתקיימים בנועם ובצורה מכובדת. כמו כן מרבית ההצעות לסדר מאושרת פה אחד – דבר שמקל באופן משמעותי וחיובי על עבודת המועצה, על בעלי התפקידים במועצה ובעיקר על האפשרות לקדם פרויקטים ולהעניק סל שירותי איכותי וטוב יותר לתושבים בתחום החינוך, התשתיות, התחבורה חזות ונראות, ניקיון ועוד".

אלו נושאים קיבלו קידום משמעותי בשנה האחרונה ועליהם היית רוצה להרחיב? אלו נושאים בכוונתך לקדם בשנה הקרובה?

"המועצה מקדמת הקמת בית עלמין, הקמת ספורטק, שיפוץ מתנ"סים, שיקום שצ"פים, פרויקט מחסומים – מעבר בטוח להולכי רגל, שדרוג גני משחקים, פתיחת יחידת שיטור עירוני, הקמת קונסרבטוריון, תכנון מתחם דיור לצעירים, השלמת 523 בינוי שכונת המגרסה על התכנון שאושר לשכונת המגרסה, הקמת מעון יום, שבילי אופניים, מתחם דיור לצעירים,

בשנה האחרונה המועצה קידמה פרויקטים רבים בהם: פתיחת גן תקשורת, פתיחת כיתת תקשורת, הפעלת חוגי מדע, הפעלת קייטנות מדעיות, בנייה של מרכז העשרה טכנולוגי לגנים (בעבודה), פתיחת חממה טכנולוגית (בעבודה), פתיחת מסורות חדשות: חידון תנ"ך יישובי ואירוע סליחות יישובי, כניסת תכנית 'אחריי' להכנה לשירות משמעותי בצה"ל. תכנית רשותית למניעת אלימות בהלימה לתכנית הארצית להורדת אחוז הנשירה, כניסת מדריכי מוגנות לכל בתי הספר, שיפוץ ספרייה, הקמת פארקי כושר, שיקום כיכרות והקמת מזרקות, החלפת אבן משתלבת, קרצוף ריבוד כבישים, התקנת פחים טמוני קרקע, הקמת מועדון היהלומים, פתיחת קבוצת ספורט ללא עלות – ריצה, הליכה והדרכת אימון כושר בפארקי הכושר של המועצה, תכנון ספורטק, התחלת העבודות בפארק השלום, פתיחת חוג כדורסל לתלמידי חינוך מיוחד בשיתוף עם הפועל ועוד".

הנושאים החמים כעת הם בית העלמין ועזיבה של מספר בעלי תפקידים משמעותיים במועצה לאחרונה. מה אתה יכול לבשר לתושבים בנושאים אלו לגבי מצב הדברים כעת?

"המועצה בוחנת מספר חלופות להקמת בית עלמין. ראוי לציין, כי כלל הפרויקטים החשובים שקידמתי ביישוב מאז כניסתי לתפקיד, בהם הקמת האמפי-פארק, מבנה 'בריאותה', כביש החוצבים-מעוזים, מלון הראל, מתחם הקאנטרי ופרויקטים נוספים זכו להתנגדות מצד מספר כזה או אחר של תושבים. אם בכל פרויקט כזה הייתי נעתר ומקבל באופן מיידי את עמדת המתנגדים – לא היו במבשרת ציון פרויקטים חדשים וחיוניים. במשמרת שלי מבשרת ציון לא תחזור על הטעות שבגללה לא הוקמה תחנת רכבת ביישוב ולא היה מתקדם שום פרויקט כפי שהיה במשך 30 שנה בטרם כניסתי לתפקיד. מאחר וכך, מליאת המועצה תאשר את החלופה המיטבית מתוך שלל החלופות שנבדקות בימים אלו להקמת בית עלמין – שהקמתו כאמור חשובה ונדרשת לטובת התושבים ובני משפחותיהם.

בנושא בעלי התפקידים אציין, כי בטרם כניסתי לתפקיד, הבהרתי שאני מתכוון לעשות רה ארגון במועצה, זאת במטרה לסיים את העידן בו השירות לתושב לקה בחסר, ובמטרה להתחיל עידן חדש של מתן שירותים איכותי במועצה על ידי בעלי תפקידים חיוניים בלבד, אשר תרומתם לתפקוד המועצה ברורה ומשרתם נחוצה וחיוניות. כזכור, עם כניסתי לתפקיד החלפתי את מרבית השדרה הניהולית במועצה, וכן סיימו בשנים האחרונות עשרות עובדים את תפקידם במועצה – וזאת לאור חוסר נחיצות ותפוקה נמוכה לתפקוד המועצה ולשירות לתושב. אין ספק, כי סיום העסקה של עובדים איננו דבר נוח - הן למעסיק והן למועסק - ולא אחת נשמעו קולות צורמים כתוצאה מסיום העסקה מטבע הדברים. בכוונתי להמשיך ולקדם בניית מבנה ארגוני יעיל ומצומצם שלנגד עיניו תעמוד טובת התושבים וקופת המועצה, וזאת מבלי לפגוע באיכות השירות והזמינות לתושבים. על עובדי המועצה להבין כי מי שלא בא לעבוד – מקומו לא במועצה. ההתנהלות שהייתה עד כניסתי לתפקיד לא תהיה עוד. עובדי המועצה יודעים היום כי אני רואה ערך עליון בתודעת שירות גבוה לתושבים. כך אני נוהג וכך אני מצפה מכלל עובדי המועצה לנהוג. לאור העובדה כי טרם הסתיימה מלאכת בניית המבנה הארגוני האידיאלי, גם בעתיד צפויים שינויים בצוות עובדי הרשות במטרה לייצר מערך כוח אדם איכותי, מיטיבי, יעיל, ושירותי למען כלל התושבים".

ד"ר שי בנימין, סיעת 'מבשרת ציון אחת'

איך אתה מסכם באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"החברות במועצה היא בשבילי שליחות ואחריות, ובצדן אתגר רב וסיפוק. בעיניי - תפקידם ופעילותם של כל חבר וחברת מועצה באים לידי ביטוי בארבעה מישורים. הראשון שבהם הוא הפיקוח על עבודת המועצה ועל המדיניות שלה, כפי שבאה לידי ביטוי בהחלטות המליאה - בעיקר בהחלטות על התקציב ועל הקצאת המשאבים. על המישורים הבאים: בתשובות לשאלות הבאת".

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"בשנה האחרונה הגשתי יחד עם חברי לסיעה שתי הצעות החלטה – האחת בנושא רב ליישוב והשנייה בנושא הטעון של בית העלמין. וידאתי, ואני ממשיך לוודא באופן שוטף, שסדרי היום והפרוטוקולים של ישיבות המועצה יפורסמו בצורה סדירה באינטרנט. המישור השני הוא היות חברי וחברות המועצה מתווכים בין התושבים לגופי המועצה השונים. עם היבחרי וידאתי שפרטי הקשר שלי (ושל שאר חברי המועצה) מופיעים באתר האינטרנט של המועצה. אני מתייחס ועונה לכל פניה שמגיעה אליי ומשתדל לתת לה מענה מהיר. המישור השלישי בא לידי ביטוי בתיק אותו מחזיק חבר המועצה – במקרה שלי תיק איכות הסביבה. זהו למעשה המישור שאליו אני מקדיש את מירב מרצי כחבר מועצה. אני פועל בעיקר מול ועם היחידה לאיכות הסביבה 'שורק' הנותנת שירותים ליישוב, ומול גופים סביבתיים כמו החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים וקק"ל. אני מייצג את מבשרת ציון בפורום ראשי ועדות איכות הסביבה וחבר בוועדת ההיגוי של הפורום. אחד הנושאים שאני מקדם הוא מחזור פסולת אלקטרונית – אני מקווה שעוד לפני סוף 2019 נתחיל למחזר פסולת אלקטרונית של היישוב. נושא נוסף שאני מקדם הוא פרויקטים סביבתיים בשיתוף הציבור. בשנה האחרונה דאגתי שפרוייקט שביל עוטף מבשרת ייחשף לציבור".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"בשנה הבאה אני מבקש לקדם בשיתוף הציבור את ניסוח החזון הסביבתי של מבשרת ציון, וכן להקים גינה קהילתית ויער קהילתי בסביבת היישוב. נושא נוסף שאני מנסה לקדם הוא צמצום השימוש בכלים חד פעמיים על ידי המועצה עצמה. המישור הרביעי והאחרון הוא ייזום וקידום נושאים הקרובים לליבו של חבר המועצה. נושא שקרוב לליבי הוא תחבורה ציבורית - לצערי עדיין נושא כאוב ביישוב. הישג משמעותי שלי בתחום זה הוא העלאת המודעות אליו בין כתלי המועצה".

ד"ר איילת גייגו-מיכאל, סיעת 'חי'

איך את מסכמת באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"זו הייתה שנה מאתגרת. למדתי את היישוב על כל מאפייניו מקרוב. הכרתי אנשים שטובת היישוב בעורקיהם, אנשים שהנתינה היא חלק מתרבותם, אהבת חינם ויכולת מציאת פתרונות לבעיות אם ברמת היישוב ואם ברמת התושב הבודד. כילידת היישוב תמיד אהבתי את המקום והרגשתי בו הכי בבית שאפשר. כבת ונכדה לעולים מכורדיסטן, שהתיישבו למרגלות הר הקסטל עם עלייתם ארצה, בנו והקימו את היישוב, הרגשתי אף מחוייבת לתרום ולתת מעצמי ומזמני למען מבשרת ציון".

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"בחרתי להתמקד בתחום הבריאות והוטרינריה היישובית. בין היתר עסקתי בקידום קבוצות הליכה וריצה לתושבים, עיקור וסירוס חתולי רחוב, חוגי פעילות גופנית ובריאות במימון המועצה המקומית. מבשרת ציון הולכת ומתפתחת במהירות עצומה, נעשים המון דברים בתחומים שונים ויש תמיד עוד מה לשפר ולתקן. כילידת היישוב, אני מסתכלת סביבי ולא מזהה את נוף ילדותי לטובה. ההתפתחות העסקית, אזורי המגורים, נראות השכונות -  כל אלה מעלים בי תחושת גאוות שייכות למקום".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"בשנה הקרובה אשים דגש על תזונה נכונה ובריאה במוסדות החינוך, מציאת דרכים להתמודדות עם בעיית הכלבים המשוטטים ביישוב (הנושא הזה כיום בראש מעיינינו ובטיפולנו), קידום לימודי תחומי הווטרינריה בבתי הספר ובמחויבות אישית. כחברה בוועדות שונות, נוספות לתחום הבריאות, אני לומדת את הדינמיקה של היישוב ותושביו ומשפיעה על ההתפתחות והשינויים בגבולותיו. הדבר הראשון שאמר לי עובד מועצה בכיר הוא 'התושב קודם לכל'. עם המשפט הזה אני מפעילה שיקול דעת בהצבעות השונות. אני זמינה להיות קשובה למי שרק פונה אלי ומקווה להמשיך בקו זה בהמשך תפקידי כחברת מועצה וכממלאת מקום ראש המועצה. אני מאחלת לכולנו, שנשכיל להיות יותר קשובים, אדיבים ומקבלים את השונה".

אריה הדר, סיעת 'חי'

איך אתה מסכם באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"שנה מעניינת ומאתגרת. יש עשייה, תרומה והרגשה שעושים טוב לקהילה. היישוב נראה טוב יותר, נקי ומטופח. יותר גנים ומתקנים ועוד לא אמרנו את המלה האחרונה, הודות לראש המועצה, יורם שמעון והתקציבים שהו מביא ניתן לפתח את היישוב בצורה מדהימה".

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"אנחנו עובדים על הנושא של הגינון, הניקיון, פיתוח הגנים, הוספת גנים. אני ממונה על הנושא של שפ"ע – ניקיון, גינון וכו'. כל השנים נעשו דברים טובים אבל אנחנו משתדלים לחשוב עוד קדימה ולשפר. אנו רואים שבשש השנים האחרונות היישוב שינה את פניו מן הקצה לקצה אבל אנחנו ממשיכים במגמה, לא לעצור. תמיד לעלות מדרגה, כי גם התושבים תמיד מצפים ליותר".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"אנחנו חושבים על עוד כל מיני דברים נבדוק ונראה. יש שיתוף פעולה עם ראש המועצה ועם סמנכ"ל התפעול, חיים כהן. כל מה שיעשה הכי טוב לתושבים אנחנו נעשה. הכול תלוי בתקציבים המובאים על ידי ראש המועצה באופן מכובד מאוד. אני חושב שאני עושה מה שאני אוהב ואני שבע רצון. באתי לתרום לקהילה וזו המטרה שלי".

אבי חיים, סיעת 'צעירי מבשרת'

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"כמחזיק תיק קהילה, צעירים וסטודנטים, הובלתי לפתיחת מרכז צעירים במבנה קבע. הקיץ נחנך מבנה 'מרכז טל', מרכז הצעירים של מבשרת ציון על שם טל נחום ז"ל. אנו נערכים לרכז ולשפר את פעילויות הצעירים תחת קורת גג אחת בה יעמדו לרווחת התושבים הצעירים פעילויות קהילתיות שונות הכוללות: קורס החייאה, הכנה לפסיכומטרי, הכוונה תעסוקתית, הכנה ללידה, פעילות לנשים אחרי לידה, גישור סכסוכים, ייעוץ משכנתאות, ניהול תקציב הבית, הרצאות שונות ועוד. השנה, הענקנו מספר שיא של כ-230 מלגות שונות לסטודנטים, הכוללות מלגות במימון בלעדי על ידי המועצה ומלגות התנדבות בשיתוף עם מפעל הפיס. בחופשת הקיץ האחרונה נהנו התושבים ממגוון פעילויות חווייתיות ואטרקטיביות למשפחות הצעירות בישוב במסגרת 'פיקניק קיץ'. תושבים רבים נהנו מפעילות ספורט, להטוטים, קרקס ואירוע הצדעה למשרתי כוחות הביטחון ביישוב".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"כמחזיק תיק התחבורה, יחד עם ראש המועצה ומחלקת הנדסה, אנו פועלים בשיתוף עם משרד התחבורה והגורמים הרלוונטיים השונים כדי לשפר את שירותי התחבורה באמצעים שונים כגון: כרטיס מעבר למחלף עין חמד, העלאת תדירות הנסיעות, הוספת כבישים, דרכי גישה ליישוב, שיפור כבישים קיימים, הנגשת מידע, פינוי מדרכות להולכי רגל, סלילת שבילי אופניים, הכשרת מגרשי חניה ועוד. כחבר מועצה וכסגן ראש המועצה אני מעורב, מקדם ומטפל בנושאים שונים. בהזדמנות זו ברצוני להודות לראש המועצה, יורם שמעון, שבכל הנושאים מסייע ונכון לקדם לטובת צעירי היישוב והתושבים כולם. תודה למנכ"ל המועצה, תמיר פרץ; למהנדסת המועצה, לאה סבן; למנהל פעילות 'פיקניק קיץ' שלום דוד, למנהלים ולעובדי המועצה, למשפחת נחום  ולכל המסייעים בפעילויות השונות".

דב כדורי, סיעת 'מבשרת ציון אחת'

איך אתה מסכם באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"כאשר אני מסתכל על עבודת המועצה בשנה שחלפה, אני חש סיפוק רב שסיעת 'מבשרת ציון אחת', למרות היותה סיעה חדשה, מהווה נדבך חשוב בעשייה. זו עשייה ענפה שעדיין ראוי שתשתפר במספר נושאים כמו באיוש משרות שאינן מאוישות בכוח אדם איכותי במועצה המקומית מבשרת ציון. גם בשנה הקרובה, סיעת 'מבשרת ציון אחת' תמשיך להיות קשובה לצרכי התושבים ותמשיך ותנסה לתת להם ביטוי ומענה בעשייה הציבורית".

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"בשנה החולפת התמקדתי בנושאי הליבה של תפקידי כממונה על תיק הרווחה. הצלחתי לקדם שני נושאים שאני שמח בהם. קידום העשייה הקהילתית לאנשי הגיל השלישי במבשרת. הנושאים הבולטים אותם הצלחתי לקדם כוונו לאנשי הגיל השלישי במבשרת ציון שאינם פעילים במסגרות הקיימות היום כמועדוני הנשים, קמ"ץ, ומג"ש. הוקמה קתדרה שמביאה קורסי דעת איכותיים לציבור במחיר מסובסד ובה משתתפים מאות תושבים. השנה נרחיב ונפתח שתי כיתות גמלאים שיפעלו מידי יום חמישי בתיכון הראל. נמשיך בהרצאות בודדות בנושאים ממוקדים. נושא נוסף הוא שילוב אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בפעילויות השונות מתוך כוונה להפכן לחלק מתוך המרקם הקהילתי במבשרת ציון. בנושא הזה אני מבקש להבליט שני דברים - הקמת בית למשפחות בעלות צרכים מיוחדים בהשקעה כספית משמעותית שיהווה מקום מפגש ופעילות לכל המסגרות בישוב. הנושא השני הוא הזמנת אנשים בעלי צרכים מיוחדים בישוב לבוא וליהנות במופעי התרבות השונים באמפי פארק. גולת הכותרת מבחינתי הייתה שהלהקה המוסיקלית של 'בית פוירשטיין' הופיעה כלהקת חימום ללהקת 'אתניקס'. כמו כן, הרחבתי באופן משמעותי את הרכיב הקהילתי בעבודת המחלקה לרווחה בהקמת קבוצות תמיכה שענו על צרכי הציבור. בשנה החולפת פעלו קבוצות בנושא מתמודדות עם פיברומיאלגיה, אלמנות, מתמודדים עם ניתוחי ראש והמשיכה הקבוצה של התמודדות עם אלצהיימר. כרגע אנו מנסים לגבש קבוצה חדשה של אלמנים ואלמנות".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"נושא שקרוב מאוד לליבי בו אשאף להתמקד בשנה הקרובה, הוא בתחום התחבורה הציבורית ביישוב. השנה הייתי שותף בנושאי תחבורה נקודתיים כמו הפיכת רחוב הגלבוע לחד סטרי, הקצאת חניית נכים, והחזרת מדרכות היישוב להולכי הרגל באמצעות מניעת חנייה. הנושא של תחבורה ציבורית איכותית הינו חשוב ביותר ולו השלכות רחבות על איכות חיינו. תחבורה ציבורית לציבור שאין ברשותו רכב פרטי, הקטנת הזיהום הסביבתי ועוד. לסיום, אני מאחל לראש המועצה, לחברי המועצה, לחברי בסיעת 'מבשרת ציון אחת' ולי המשך עשייה ציבורית למען תושבי מבשרת ציון".

בן מועלם, סיעת 'חי'

איך אתה מסכם באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"השנה האחרונה התאפיינה בעשייה והשקעה מרובה של המועצה בתחומים רבים שלא ניתן למנות כאן את כולם, בחלקם נמנים פעולות כמו הגדלת תקציב מערכת החינוך והשקעה רבה בתלמידי היישוב, בפסטיבלים והופעות הקיץ של האמנים הרבים שהגיעו ליישוב, הכיכרות והפרחים שהופכים את היישוב שלנו לססגוני ופורח בנראות ובשיפור פני היישוב, בחניכת מגרשים חדשים בתחום הספורט, ועוד עשייה במגוון רחב של נושאים. כאן המקום להודות לראש המועצה, יורם שמעון, על עבודתו ופועלו למען היישוב והתושבים ולהודות לחברי המועצה. תודה גם לעובדי המועצה על מתן שירות מיטבי לתושבים. מבשרת ציון זכתה בראש מועצה מצוין ואנו פועלים יחד אתו בשיתוף פעולה מלא.

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"בשנה החולפת פעלתי למען השכונות החדשות שהולכות ונבנות בחוצבים מזרח ובמגרסה. במסגרת זו, פעלתי ליצירת שיח ישיר של נציגי השכונות עם ראש המועצה ומהנדסת המועצה בשיתוף פעולה מלא, תוך קידום האינטרסים של הזוגות הצעירים ומתן פתרונות וסיוע. יש לנו עוד עבודה רבה ואמשיך לפעול בנושא. אני מודה לראש המועצה ולמהנדסת המועצה לאה סבן על שיתוף הפעולה. בנוסף, פעלתי למתן פתרונות למערך ההסעות לחיילים מעיר הבה"דים למבשרת ציון והגענו למצב שכל האוטובוסים מעיר הבה"דים יעצרו במחלף הראל וזאת בשל טענות רבות של חיילים מהיישוב שהאוטובוסים לא עצרו במחלף והדרך שלהם התארכה. כמו כן, נוספה גם תחנת הסעה מהיישוב ביום א׳ לעיר הבה"דים. גם כאן אבקש להודות לראש המועצה, יורם שמעון, ולמנכ״ל המועצה, תמיר פרץ".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"יש עוד נושאים רבים על הפרק ויש לנו עוד עשייה ועבודה רבה אך במקביל, השנה אפעל במיוחד בנושא שמאוד קרוב לליבי מאחר ואני דור שלישי ביישוב והוא הנצחת דור המייסדים של היישוב. רק לאחרונה הלך לעולמו, נתנאל גבאי, שהיה ראש מועצה במבשרת ציון בתחילת שנות ה-70. נתנאל גבאי ז"ל היה ממייסדי היישוב וממנהיגי בית הכנסת 'שערי זכות אליה' במעוז ציון א', איש צנוע ועניו ומסביר פנים לכולם. לצערי, לא כולם יודעים ומכירים את פועלו של האיש. יש עוד דוגמאות רבות ועל כן אפעל להקמת בית ראשונים שינציח את דור המייסדים של היישוב. בנוסף, יש עוד עבודה בשכונות החדשות כמו מתן שמות לרחובות ולכיכרות החדשים. אני מאחל לכל התושבים המשך שנה טובה".

אריה מלמד, סיעת 'חי'

איך אתה מסכם באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"השנה, על פי מה שהבטיח ראש המועצה ועל פי מחויבות חברי המועצה, שמנו את החינוך בראש מעינינו, לא רק במילים אלא גם במעשים".

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"מספר פרויקטים מרכזיים הותנעו השנה. המכנה המשותף להם הוא הרחבת המענה של מערכת החינוך ביישוב למגוון רחב יותר של ילדים, שלא תמיד מצאו מענה חינוכי מיטבי בעבר בתוך היישוב. בפרויקטים, ניתן למנות את הקמת החממה הטכנולוגית של תיכון 'הראל', שתאפשר חינוך טכנולוגי איכותי בתוך היישוב. החממה, שכוללת מגמת תקשוב ומגמת קולינריה, תאפשר לבוגריה להחזיק במקצוע מבוקש במקביל לתעודת הבגרות. בנוסף, הגדלנו את מספר כיתות התל"מ בחטיבת הביניים, הרחבה שתאפשר תגבור והעמקה לילדים שזקוקים לכך ומוכנות גבוהה יותר לקראת הלימודים בתיכון ובחינות הבגרות. לפני כשבועיים, פתחנו את 'גן דקל' המיועד לילדים עם מגבלות בתקשורת. הגן נותן מענה לילדים והורים ביישוב, מבלי שיזדקקו להרחיק נדוד עד לירושלים ואף למעלה אדומים, כפי שהיה בעבר".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"בשנה הבאה עלינו לטובה, אני רואה מספר אתגרים מרכזיים: "הראשון – הרחבת המענה לילדים מצטיינים בתחומי דעת שונים, מדע וטכנולוגיה; השני – שיפור והבנייה של פעילות מערכת החינוך הלא פורמאלי; השלישי – היערכות לבניית בתי ספר ומוסדות חינוך בשכונות החדשות והערכה מחדש של הרצף החינוכי בחינוך העל יסודי. אני רוצה להודות לעובדי מחלקת החינוך, שעושים עבודה מקצועית ומסורה ומצעידים את מערכת החינוך קדימה, בראשם למנהל המחלקה היוצא, מר יואב שור, שהיה שותפי המלא לפעילות המתוארת, ולאחל לו הצלחה בהמשך דרכו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות, ולקבל את פני המנהל החדש של מחלקת החינוך, מר יהורם לוי, שהינו מנהל עתיר ניסיון והצלחות. אני משוכנע שיהורם יוביל את מערכת החינוך לגבהים חדשים".

אירית מרום, סיעת 'חי'

איך את מסכמת באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"בשנה האחרונה, המשיכה המועצה, בהובלת ראש המועצה, בתנופה אדירה לשיפור איכות חיי התושבים ורווחתם בתחומים רבים כמו חינוך, דיור, תרבות, תחבורה, נגישות, ניקיון, תשתיות ועוד. בשנה החולפת, העשייה הייתה משמעותית מאוד בזכות קואליציה רחבה, שאפשרה למועצה לשחרר תקציבים רבים שהיו תקועים ולהפנות משאבים קריטיים על פי סדרי עדיפויות שנקבעו בישיבות הסיעה ובישיבות של הוועדות השונות. אני יכולה לומר בגאווה, שהתוודעתי לאופן ניהול העשייה היישובית, תוך שקיפות רבה, דקדוק בעיסוק השלטוני על פי חוק המכרזים, ומסירות יוצאת דופן של עובדי המועצה ומנהלי המחלקות, שבזכות מקצועיותם וחריצותם, קודמו נשואים רבים, איש איש בתחומו. התוודעתי לראש מועצה, שזוכה לשבחים רבים ולפרגון, לצד ביקורת שהיא גם חשובה, אך נר לרגליו – התושבים בראש ובראשונה. אין פנייה שלא קיבלה מענה כל הוא – גדולה כקטנה".

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"כאחראית על תחום התרבות והנוער, אני שותפה בקביעת תכנית העבודה שנערכה השנה בשיתוף עם מחלקת הנוער ומחלקת התרבות,, וכן בהמשך תמיכה בתוכניות העבודה של תנועות הנוער. לפני מספר חודשים, חידשתי את הסניף המקומי של האגודה למען החייל ואני עומדת בראשו יחד עם שערות מתנדבים מקרב היישוב, שמפנים מזמנם וממרצם למען חיילי היישוב, לרבות חלוקת שי לחיילים, בטרמפיאדות ובחגים. כמי ששירתה כקצינה בכירה בצה"ל מעל 30 שנה, שמתי לי ליעד לחזק את הקשר של הקהילה והצבא גם באמצעות כנסי מתגייסים, הרצאות בתיכון, תערוכות, פאנלים וחיזוק הקשר עם לשכת גיוס ירושלים ועם מיט"ב (בקו"ם). כל אלה מופעים שהיו בחצי השנה האחרונה. מעבר לכך, אני משמשת אוזן קשבת ומייעצת לכל מיועד לשירות ביטחון שפונה לגבי שאלות רבות לקראת הגיוס".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"לחבריי למועצה ולי דרך רבה לפנינו. ישנם אתגרים נוספים יישוביים כמעט בכל תחום. אני מאמינה, שבזכות שיתוף פעולה, אוזן קשבת וקביעת סדרי עדיפות נכונים, בהובלת ראש מועצה ומנכ"ל רתומים, קשובים ומסורים, מבשרת תמשיך להיות יישוב נהדר ומקום מצוין עבור דור העתיד שלנו. היעד שאני שמה לי לשנה הבאה הוא להמשיך ולשמש כתובת לחיילים ולמתגייסים וכן לחזק את תחום התרבות לכלל האוכלוסיות ביישוב".

הילה שביב, סיעת 'חי'

איך את מסכמת באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"את השנה הראשונה כחברת מועצה הקדשתי ללמידת התפקיד, את האחריות הרבה שבאה אתו ומציאת הקו הדק בין ניהול חיים אישיים וקריירה מאד דורשת. ההתנדבות בתפקיד בכיר במועצה דרשה גם למידת מושגים חדשים, נהלים חדשים וכן אנשים שלא הכרתי לפני כן. תודות לראש המועצה ומנכ"ל המועצה הנפלאים שלנו, שעם הסבלנות הרבה מסבירים וחוזרים על פי הצורך".

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"התחלתי את התפקיד ללא אג'נדה אישית, במטרה פשוטה לעשות טוב ליישוב ולתושבים. את המטרה הזו קידמתי בהצבעות מרובות במליאה אשר נועדו לקדם תכניות שונות ופרויקטים מגוונים אשר נוגעים בכל האספקטים השונים של חיינו במבשרת ציון, כגון תקציבים לחינוך, בנייה, תרבות ועוד נושאים רבים אחרים. ברצוני לציין את ראש המועצה, מנכ"ל המועצה, מהנדסת המועצה והאחראי על תחום הבינוי, על מספר הרב של יוזמות שמובאות מידי פגישה לאישור המליאה ועל הוצאתם לפועל. כמו כן, מאחר ובחרתי להתמקד בספורט, מספר דברים נעשו בנושא זה. מאחר ונושא קידום נשים קרוב מאד לליבי, דאגתי להסדיר את נושא הכדורשת בישוב. כיום יש ארבע קבוצות במבשרת ומתוכן שתיים תחרותיות, אשר מסובסדות חלקית על ידי המועצה. נקנה ציוד חדש ותחת תהליך מסודר של מכרז, דאגתי להוסיף רכזת כדורשת ליישוב, זאת מתוך רצון להפוך את מבשרת עם הזמן למרכז כדורשת אזורי אשר אותו ניתן למנף גם לפעילויות חברתיות וקהילתיות תומכות לנשים. יחד עם מנהל מחלקת הספורט, דני נוימן, דאגנו לקידום נושאים שונים כגון הכנסת מזגנים לאולם מפעל הפיס, צביעת כל המגרשים ביישוב ועוד".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"אחת הבעיות הגדולות ביותר של מבשרת כיום היא שטחים פנויים ואולמות ספורט. מאחר וכל השטחים הקיימים מאוכלסים בתפוסה מלאה, לא ניתן להכניס חוגי ספורט חדשים. לכן, אחת המטרות העיקריות כיום היא להוסיף שטחים נוספים הן על ידי שיפוץ של אולמות קיימים, לדוגמה, האולם ליד תיכון 'הראל' והאולם באח"י והן על ידי בנייתם של מבנים חדשים. בנוסף לכך, וללא קשר לספורט, יחד עם ראש המועצה והמנכ"ל, פעלתי לקדם בדיקת היתכנות לבניה של תחנת רכבת חדשה אשר תשרת את תושבי היישוב והסביבה ללא צורך בנסיעה לירושלים. לסיכום, ברצוני לציין כי יש לנו, התושבים, הזדמנות נהדרת כיום, תחת הנהגתו של יורם שמעון, לקדם ולמנף את היישוב כפי שלא היה בעבר, אולם הבעיה העיקרית היא כוח אדם. אני קוראת לתושבים, אשר מוכנים לתרום מזמנם ולקדם רעיונות חדשים ביישוב לעשות זאת למען רווחת כולנו. כתובת המייל שלי: Hilla.mevaseet@gmail.com".

רוני שטייניץ, סיעת 'שלכם'

איך אתה מסכם באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

"את הסיכום של השנה האחרונה יש לשאול ולבקש מהתושבים ולא מחברי המועצה. בכללי, נראה לי שיש שביעות רצון מפעילות המועצה ועובדיה ובמיוחד בתחום הנראות והניקיון"

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"כפי שידוע לכם, לא קיבלתי על עצמי אחריות בשום תחום הקשור לפעילותי בקדנציה הקודמת".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"הייתי רוצה שהמועצה תשקיע ותפעל הרבה יותר בעילות תושבי מבשרת המבוגרים, בפעילות שנות הפנאי שלהם, ובסיוע ותמיכה לתושבים הנזקקים והנתמכים ולא רק מכספי משרד הרווחה".

אורית שרף, סיעת 'צעירי מבשרת' (צילום: אביעד ויצמן)

איך את מסכמת באופן כללי את השנה האחרונה ביישוב?

השנה הזו מרגשת במיוחד עבורי כיוון שבה אני מסכמת שנת עשייה ראשונה שלי כחברת מועצה. תמיד הייתי חלק ממעגלי העשייה ביישוב, לכן הרצון לקחת חלק בפעילות המועצה הרגיש לי כצעד טבעי שדרכו אוכל לתרום את חלקי לקהילה. אין עוררין על כך שבשנים האחרונות היישוב שלנו מתקדם ומתפתח כמעט בכל תחום, אך אני מאמינה כי לצד הצורך להיות חלק מהעשייה ולפרגן לה אחד התפקידים החשובים שלנו כחברי מועצה זה לבקר, לפקח ולבחון  את המדיניות ודרך הפעילות של המועצה, על מנת לוודא שהדברים נעשים בצורה תקינה ושקופה. 

האם יש משהו מסוים בתחום אחריותך שקידמת השנה באופן משמעותי?

"במסגרת חלוקת תיקי הוועדות אמנם לא קיבלתי לידיי אחריות על תיק או נושא מסוים, אך אני מכהנת כממלאת מקום של אריה מלמד בוועדת החינוך.  כמו כן, היעדר טיפול בתיק כזה או אחר מאפשר לי חופש פעולה בבחירת הנושאים המעניינים אותי ואותם אני מבקשת ללמוד ולקדם. זהו לא סוד שבחודשים האחרונים אני מנהלת מאבק נגד החלטתו של ראש המועצה להקים בית עלמין באזור מגדל המים. לטעמי, ולאחר בדיקה מקיפה ויסודית של כל המשתנים, ברור לי היום יותר מתמיד כי ההיתכנות לתוכנית כזו היא אפסית ואינה יכולה להתממש. כל התקדמות שתעשה לעבר מימושה וקידומה הינה בגדר בזבוז זמן ומשאבים והיא תיתקל בהתנגדות עיקשת. אני מקווה שראש המועצה יחזור בו בהקדם מהחלטתו להקים באזור זה בית עלמין ואני אשמח לסייע לו במציאת שטחים אלטרנטיביים ראויים יותר, שאינם מהווים פגיעה נחרצת ברווחת חיי התושבים".

האם יש נושא נוסף שהיית רוצה לקדם בשנה הקרובה?

"מלבד המאבק בהקמת בית עלמין באזור מגדל המים, בשנה הקרובה אני מתכוונת להמשיך ולעסוק בנושא שיטוט הכלבים שהפך לבעיה מטרידה וחמורה ביישוב. מאז החלתי לעסוק בנושא, אני מקבלת בכל יום פניות מהורים ותושבים שנחשפו לסיטואציות מטרידות ולא נעימות בהקשר של שיטוט הכלבים. אין לי ספק, שאם המועצה תיישם את התוכנית שהוכנה על ידי ראשי מטה המאבק ותעניק לכך את תשומת הלב ואת התקציבים הנכונים, יהיה ניתן להתגבר על הבעיה ולפתור אותה, כך שאף תושב לא ירגיש חוסר ביטחון ופחד להסתובב ברחובות היישוב. אני מקווה שאצליח להביא את חשיבות הנושא לסדר היום בהקדם ולפני שיקרה אסון  שכולנו נצר עליו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: