יום חמישי, 02 באפריל 2020, ח' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

ממשיכים להיאבק בבעיית הכלבים המשוטטים

תושבים נפגשו עם הווטרינר כדי לקבל סקירה על צעדי המועצה בנדון * חברת המועצה, אורית שרף: "אני קוראת לראש המועצה לשים את הנושא על סדר היום"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

בעיית הכלבים עדיין לא יורדת מהפרק ולאחרונה התקיימה פגישה בה השתתפו חברי הוועד המנהל של המאבק נגד תופעת הכלבים המשוטטים, חברת המעצה אורית שרף שמלווה את המאבק  וכן וטרינר היישוב שהוזמן לתת הסברים ותמונת מצב בנוגע לסוגיית הכלבים המשוטטים, שכאמור מטרידה רבים מהתושבים בימים אלו. בפגישה נתן הווטרינר סקירה מקיפה שכללה את נתוני כוח האדם העומד לרשותו ופירוט על הפעולות הנעשות בימים אלה על ידי מחלקת הווטרינריה והפיקוח. ד"ר רני מועסק מזה שלושה חודשים בחצי משרה במועצה לאחר שקודמו עזב את התפקיד. מאז כניסתו לתפקיד דווחו לטענתו כ-40 מקרים של כלבים משוטטים שלרובם יש בעלים המאפשרים לכלביהם לשוטט ברחובות באופן חופשי למרות שהחוק במפורש אוסר זאת. כיום, הקנס שניתן לבעלי הכלב שנתפס משוטט עומד על  470 שקלים. במבשרת ישנם כ-3000 כלבים רשומים. במחלקת וטרינריה מועסק הווטרינר בחצי משרה כאמור ולאחרונה נקלט עובד נוסף גם הוא בחצי משרה. במחלקת הפיקוח מועסקים שלושה עובדים, כאשר אחד מהם עומד לפרוש בקרוב לגמלאות. המוקד, שאמור לתת מענה לקריאות של תושבים הפונים ליידע על כלב משוטט בזמן אמת, עובד רק בימי חול ובשעות מסוימות בלבד. עובדה זו מובילה לחוסר היענות ולזמן המתנה ארוך עד הגעתו של פקח. פעמים רבות עד שפקח מגיע לאזור הקריאה לוקח זמן רב ובדרך כלל הכלב כבר עזב את האזור.

חלק מהפתרונות שהועלו בפגישה כללו הקמת כלביה ביישוב, תגבור כוח האדם, יציאה למבצע אכיפה בעזרת התקשרות עם חברות חיצוניות שתסייע להגברת ההרתעה והעלאת המודעות, הארכת זמני המוקד, הגדלת הקנס המינהלי ועוד. כמובן שכל פתרון שייבחר מחייב החלטת מועצה, תקצוב וגיבוי של התוכנית.

חברת המועצה, אורית שרף: "שמחתי להיפגש עם ד"ר רני ששפך אור על המצב הקיים ונתן לנו סקירה מקיפה על הפעילות המתקיימת בימים אלה. עם זאת, כמי שמועסק מטעם המועצה, ידיו כבולות בנוגע ליכולת להוציא לפועל תוכניות ופתרונות כאלו ואחרות הדורשות אישור ותקצוב של המועצה. אני קוראת לראש המועצה לשים את הנושא על סדר היום וכצעד ראשון להיפגש עם ראשי המטה".

סמנכ"ל התפעול במועצה, חיים כהן, מסר בתגובה: "המועצה פועלת רבות ומשקיעה מאמצאים ותקציבים רבים לנושא של לכידת כלבים. המועצה מפעילה באופן תדיר צוות לכידת כלבים, המורכב מעובדי מועצה שהוכשרו לכך. העבודה מתבצעת באמצעות רכב ייעודי שהותקן בו מתקן ללכידת כלבים. המועצה פועלת על פי נוהל מסודר שכל כלב שנלכד, משוחרר לאחר שהבעלים מקבלים קנס והתראה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: