יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

מרכז טל חי ובועט

המרכז לצעירי היישוב מקיים מגוון של פעילויות: קורס חובשים, הרצאות ועוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נטע צלמרו-כהן

netac1991@gmail.com

מרכז טל, שנפתח בשנה האחרונה לזכרה של בת היישוב, טל נחום ז"ל, שנהרגה בתאונת דרכים במקסיקו בשנת 2015, והיא בת 21 בלבד. הוריה פתחו ביישוב את המרכז במטרה להנציח את שמה ואת זכרה, ובו מתקיימות סדנאות, הרצאות וקורסים.

בימים אלה, פועל המרכז ללא הפסקה, ובין השאר מתקיים בו קורס חובשים השלישי של 'איחוד הצלה' סניף מבשרת והסביבה, שעבר למשכנו החדש במרכז טל - אשר מהווה מענה וקורת גג לחניכים שלומדים איך להציל חיים.

הקורס מונה כ-35 חניכים ממבשרת ציון והסביבה, אשר יעברו הכשרה רפואית  כחובשי רפואת חירום - ובסיום הקורס יצוידו במיטב הציוד הרפואי הכולל תיק חובש מלא בציוד מציל חיים. בתום תקופת ההכשרה - החניכים יצטרפו ל-85 מתנדבי הסניף שנמצאים בכוננות תמידית - ובכך ישפרו את זמן התגובה המיידית למקרה חירום רפואי.

בשבוע שעבר, הגיעה תמר נחום, אימה של טל ז"ל,  לקורס וסיפרה לחניכים על המקרה הטראגי אותו חוותה המשפחה, ואת הגשמת החלום להקמת המרכז הלימודי להנצחת ביתה.

מאור נחום, סגן ראש סניף 'איחוד הצלה' מבשרת והסביבה סיכם: "ראשית אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת נחום, ומודים להם על כל שתמכו וסייעו ברעיון לקיום הקורס במבנה הנ"ל. כחלק מההנצחה קראנו לקורס חובשים 'קורס טל' ובסיומו פעילות הצלת החיים של חניכי הקורס תוקדש לעילוי נשמתה. אנו מודים לראש המועצה מר יורם שמעון, ואבי חיים - סגן ראש המועצה ומחזיק תיק צעירים קהילה וסטודנטים".

בנוסף, 'מרכז טל' אירח בשבוע שעבר הרצאה של 'תות תקשורת ותוצאות' בנוכחותם של יורם שמעון יו"ר המועצה ואבי חיים. "אתה יכול לחלום ולעצב את המקום היפה ביותר בעולם, אך נדרשים אנשים כדי להפוך את החלום למציאות", כך ציטטה את וולט דיסני חני שרון, מאמנת אישית ומנחת סדנאות שהשתתפה בהרצאה. "כמאמנת להעצמה לצעירים ביישוב, כולי תקווה שימשיכו להתקיים ערבים דומים במרכז הנפלא הזה".

"אנו כה מתרגשים לראות את החלום שלנו להקים מרכז חי ותוסס קורם עור וגידים. אין דבר שיותר משמח אותנו מאשר לראות אתכם, התושבים, מגיעים לפעילויות שאנו מקיימים ב'מרכז טל', אמרו השבוע תמר ורוני נחום. "שאיפתנו היא שתושבי מבשרת ירגישו חלק ממשפחת 'מרכז טל' ושהמרכז יהיה פעיל כל יום וייתן מענה לכולם, במיוחד יספק מסגרת תומכת ומכוונת לצעירי היישוב. באמתחתנו עוד פעילויות שונות ומגוונות. אנו מזמינים את תושבי מבשרת לעקוב אחרי דף הפייסבוק של מבשרת 'המבשר - תושבי מבשרת פותחים את הפה', בו נפרסם את האירועים שאנו מתכננים בהמשך לקיים ב'מרכז טל'. נשמח לקבל כל רעיון לפעילות". ניתן לפנות גם בפייסבוק של Tamar Nahum.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2

שמשוו מקיאס | 22:45   07.11.19
1

שמשוו מקיאס | 22:45   07.11.19