יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

'הדרור' עם הפנים לקהילה

בדרך מהנה וחווייתית אספו תלמידי בית הספר 'הדרור' סכום כסף נכבד עבור שיפוץ ביתה של קשישה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נטע צלמרו-כהן

netac1991@gmail.com

בזכות הפנינג שמח וחגיגי שקיימו תלמידי בית ספר 'הדרור - תל"י', נאספו 2,300 שקלים שנתרמו לטובת שיפוץ ביתה של קשישה בת 78. בהפנינג נמכרו במחיר סמלי חטיפי בריאות שהוכנו על ידי התלמידים והופעלו דוכני הפעלות.

"בית ספר 'הדרור תל"י' מיישם הלכה למעשה את ערכי מעורבות וערבות הדדית, עשייה למען האחר, מעצים את כוחה של הקהילה ומייצר עבור הבאים בשעריו הזדמנות להיות פעילים, לעבוד בשיתוף פעולה למען תלמידיו, הישוב והקהילה", אמרה מנהלת בית הספר, ענת גייזינגר יעקובי. "זו השנה השנייה שבית הספר קיים הפניניג שמח באופן חגיגי ומרשים אליו הוזמנו התלמידים, הוריהם וכל ילדי גן החובה של היישוב. בהפנינג הופעלו דוכנים שונים שהוכנו על ידי תלמידי כיתות ד'-ו' בשיתוף הצוות החינוכי של בית הספר. לעשייה המבורכת התגייסה תנוער הנוער 'הצופים', שבט יהונתן ושבט אריאל, מדריכים ומחנכים על מנת לסייע בהפעלת הדוכנים השונים". עוד הוסיפה גייזינגר יעקובי כי המועצה המקומית לקחה חלק בפעילות ,סייעה רבות ותרמה סוכר, פופקורן ומתנפחים.

בהפנינג הצליחו התלמידים לגייס סכום מכובד של 5000 שקלים, שמחציתו של הסכום נתרם לעמותת 'הקבוצה - תורמים שקוף' הדוגלת בערכים זהים לערכיו של בית הספר, על מנת לסייע בשיפוץ ביתה של קשישה בת 78. הסכום הנותר מההפנינג יאפשר פעילויות נוספות של בית הספר למען הקהילה.

ענת גייזינגר, מנהלת בית הספר, סיכמה את הפעילות: "ערך הערבות והמעורבות ההדדית, נתינה וראיית האחר הינם חלק בלתי נפרד מפיסתו הערכית והחינוכית של בית ספר 'הדרור תל"י'. בנוסף לידע ומיומנויות אינטלקטואליות שאנו מעניקים לתלמידנו, חשוב גם ואולי בעיקר לחנך את התלמידים שלנו לערכים לאומיים וחברתיים, אישיים ואסטטיים ולשקף בנוסף לכישורים הקוגניטיביים ורכישת ידע, את חשיבותה של מילוי חובה לשרות לכלל, לעיתים על חשבונה של נוחיות הפרט. התלמידים יוצאים נשכרים בפעילות למען הקהילה, הם לומדים לפעול בצורה יעילה ומועילה גם מחוץ לבית הספר ותופסים עצמם כבעלי מסוגלות גם בנושאים חברתיים. עשייה החברתית של התלמידים מציבה אותם בעמדת חוזק ומסוגלות של תורמים, תחושת המסוגלות הנבנית בעבודה הקהילתית, שיפור הביטחון העצמי והתקשורת הבין-אישית, לקיחת אחריות, פתרון בעיות, תכנון ארוך טווח, מיומנויות ניהול עצמי, היא מעצימה כל אלו מעצימם אותם ערכית וחברתית ומגבשת ומגבשים בקרב התלמידים זהות אזרחית" .

צילומים: באדיבות בית הספר

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
דרושים לעבודה מהבית
אפטיל וורקס | 15:33   24.06.20