יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

חדשות במבשרת ציון

מרכז השלטון המקומי: "להסתדרות יש חלק משמעותי בהלנות השכר ברשויות החלשות"

במרכז השלטון המקומי הגיבו בחריפות על דרישת ההסתדרות ממשרד הפנים לפטר ראשי ערים שנמצאו שוב מפגרים או מעכבים את תשלום המשכורות לעובדיהם. כזכור הגישה ההסתדרות בקשה לבית הדין הארצי לעבודה, להורות למשרד ראש הממשלה ולמשרד הפנים להדיח ראשי רשויות אשר מלינות שכר יותר מחודשיים

פורסם בתאריך:


לדברי גורמים בכירים במרכז השלטון המקומי, התנגדותה של ההסתדרות במשך שנים ליישום תוכניות הבראה והתייעלות ברשויות וכן הפעולות המשפטיות והארגוניות שנקטה כדי למנוע פיטורי עובדים, הן אלו שהובילו בין היתר למצב הנוכחי. "למי בדיוק הם באים בטענות?". שאלו במרכז השלטון המקומי, "להסתדרות יש חלק משמעותי בהלנות השכר ברשויות החלשות, מן הראוי היה שההסתדרות תסייע לנו מול הממשלה בדרישה להשיב תקציבים שקוצצו באופן שרירותי במענקי האיזון ובתקציבי החינוך, ולהמנע מלצאת בדרישה פופוליסטית להדיח ראשי רשויות".
 
 ' יסוד המעלה ' כמשל
 

כראיה לכשלון משרד הפנים בכל הקשור לפעולת ההדחה של ראשי רשויות כאמצעי לשיפור המצב באותן רשויות, מביאים לדוגמה במרכז השלטון המקומי את יסוד המעלה, שם הודח ראש רשות לפני כ-8 חודשים ועד היום משרד הפנים לא מצליח לאזן את תקציב הרשות, נוכח הקיצוצים החדים של הממשלה. לא מדובר בניהול כושל של ראשי רשויות, כפי שנוח להסתדרות להציג זאת, כי אם בפגיעה קשה של הממשלה במשאבי הרשות, שגוררת מצב של חוסר יכולת לשלם לעובדים ולספקים, כולל לראש הרשות, שאינו מקבל משכורתו".

עדי אלדר, מציין כי מדובר ב-21 יישובים בעלי דירוג סוציו-אקונומי נמוך, רובן מהמגזר הלא יהודי, רשויות אלו מתקשות לתפקד תחת הקיצוצים במענק האיזון ובתקציבי החינוך. "כל הפתרונות שהוצעו עד היום הינם בגדר אקמול",; אומר אלדר. "ידענו והתרענו כי השביתה הבאה בדרך, וכי כל עוד לא יוחזרו הכספים שקוצצו ממענקי האיזון בגובה של כמיליארד שקל והקיצוץ בתקציבי החינוך בגובה מאות מיליוני שקלים - לא יוכלו הרשויות החלשות להתאזן".

 

אלדר מזכיר, כי רק לאחרונה קוצצו שוב 200 מיליון שקל ממענקי האיזון, ועכשיו אישור חוק נהרי יטיל מטלה נוספת של כ-400 מיליון שקל, ומשרד החינוך מוביל לקיצוץ של 150 מיליון שקל - כל זאת, מתקציבי הרשויות החלשות בערי הפריפריה - בנגב, בגליל ובמרכז הארץ.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: