יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ילדים ונוער - בטיחות בדרכים במבשרת ציון

מעברי החצייה קרובים מדי לכיכרות

מעברי החצייה ביישוב, שרבים מהם איבדו כבר צורה וצבע, זכו לאחרונה לעדנה מחודשת, כאשר הלבינו את פניהם ברבים בצבע ומברשת. הסימונים הלבנים על הכבישים מרגישים אף הם את השינוי מצד האוחזים בהגה. עכשו, כשחיצי ההכוונה ופסי ההפרדה בין הנתיבים בשדרות הראל בולטים בשטח, לבן על גבי שחור, גם הנהגים מתייחסים אליהם אחרת

פורסם בתאריך:


 

מעברי החצייה חשובים אבל ...

המעברים המחודשים משמשים כאמצעי בטיחותי ראשוני במעלה במפגש הבלתי-נמנע בין הולכי הרגל למכוניות, וככל שיקפידו הנהגים לכבד את זכותם של ההולכים על שתיים לחצות בביטחה את הכבישים במקומות שיועדו לכך, כך ימנעו תאונות מיותרות.

 

אורי כהן, תושב היישוב המתגורר ברחוב חרמון, מוטרד ממיקום מעברי חציה מסוימים, בעיקר אלו המצויים בקרבת מעגלי התנועה (ככרות). הבעיה נובעת מקרבתם היתרה של המעברים למעגל התנועה. להמחשת דבריו הוא מביא את הדוגמא של ככר חלילים.

 

מכונית הנוסעת מכיוון שכונה ד' למחלף הראל, עוברת דרך רחוב הרב יצחק ניסים לכיכר חלילים. בהגיעו לכיכר צריך הנהג לבדוק את התנועה הבלתי פוסקת, המגיעה משמאלו, לתת את זכות הקדימה לכלי הרכב הנמצאים במעגל, וברגע המתאים להשתלב בתנועה ולפנות בכיכר ימינה לשדרות הראל.

 

כל התהליך מתרחש בזמן קצר ביותר, כאשר מלוא תשומת הלב מופנית שמאלה. אם באותו זמן חוצה מישהו את הכביש במעבר החציה הסמוך מימינו, יבחין בו הנהג רק כאשר יצליח להשתלב בתנועה, ואז עלול הדבר להיות מסוכן מאד, אם לא מאוחר מדי.

 

 

 

 

מטה הבטיחות בדרכים שומע?

 

במעבר החצייה הצפוני של ככר חלילים, המצב חמור אף יותר. מעבר זה נמצא ממש מעבר לפינה וקרוב מדי לכיכר. לנהגים המגיעים מכיוון רחוב הברוש, ומבקשים לפנות ימינה בכיכר חלילים לעבר כיכר אבני חן (ככר הכניסה לשכונת רכס חלילים), סמיכותו של מעבר החציה לכיכר חלילים מסוכנת מדי. יש להניח כי עם פיתוחו של שטח הקאנטרי קלאב והגידול בנפח התנועה במקום, תחריף הבעיה עוד יותר.

 

לפתרון הבעיה מציע כהן להרחיק את מעברי החצייה מן הככרות, כדי שלנהגים תהיה שהות מספקת להבחין בהולכי הרגל, לאחר שמכוניותיהם השתלבו בתנועה, והשלימו את פנייתן ימינה. גם אם עקב השינוי יאלצו הולכי הרגל להאריך מעט את מסלולם, תשופר בטיחותם בצורה ניכרת.

 

האם המטה לבטיחות בדרכים, שפעילותו חודשה לאחרונה, נמצא בהאזנה?

 

בהזדמנות זו כדאי להזכיר לנהגים, ובמיוחד לצעירים שביניהם, כי חופשת הקיץ החלה וכי ילדים רבים מסתובבים בחוצות שעות רבות יותר. סעו בזהירות והתחשבו בהולכי הרגל.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:

כתבות אחרונות בילדים ונוער - בטיחות בדרכים