יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

מוגנות וכדורגל בתיכון 'הראל'

המסורת נמשכת: טורניר הכדורגל של ההפסקות הגדולות והגמר שחתם את שנת הלימודים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אוסי דרורי

בתחילת השנה הגיע ניסים שלום, תושב מבשרת בן 32 ואב לשלושה, לאייש את תפקיד מדריך מוגנות בתיכון מטעם התכנית של הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול במועצה.

ניסים, בעל עבר עשיר באומנויות לחימה, ג׳יו-ג׳יסטו והתגוננות רחוב, גם מדריך במשטרה ביחידות אבטחה ובלוט"ר (לוחמה בטרור) ומעביר שיעורים בקניון הראל לתלמידים מגיל 4 ועד 65.

"האתגר מבחינתי הוא ליצור חיבור לילדים, ולהוות גורם שיכול להשפיע עליהם לבחור נכון בעיקר ברגעים של משבר", מסביר ניסים. "מצד אחד אני כמו 'אח גדול' עבורם, דמות לא פורמאלית שהם יכולים לשתף, לספר ולחשוף בפניי הכול ולפנות אליי בשעת הצורך, אבל מצד שני הם גם יודעים שיש כללים מאד ברורים של מותר ואסור שאי אפשר לעבור עליהם".

בנוסף, ממשיך ניסים, בעידוד ובתמיכת הנהלת בית הספר, את מסורת טורניר הכדורגל בתיכון במהלך ההפסקות הגדולות, שבו מתחרות כל הכיתות בכל השכבות בהובלתם של תלמידי י"ב - רועי יעקב ואלון אילוז.

"תלמידי התיכון מוכיחים שאפשר לשחק כדורגל ללא אלימות. הגישה המוטעית שאי אפשר לערוך טורניר מחשש לאלימות התפוגגה לחלוטין. המשחקים עוברים ברוח טובה וספורטיבית, ללא קללות, ללא אלימות ובשיתוף פעולה מלא מצד כל התלמידים".

במשחק הגמר האחרון לשנה זו, שנערך בסמוך לסיום שנת הלימודים, ניצחו תלמידי י"ב 4 את י"ב 10 בתוצאה 2:0.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: