יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

כדורסל מעולם אחר: ה-NBA מגיע גם אלינו

לא מדובר בעמרי כספי וגם לא באמארה סטודמאיור * הפעם, הכוכבים הם הילדים שלנו, דור העתיד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

ליגת ה-NBA לילדים התקיימה במהלך העונה שזה עתה הסתיימה בשותפות מלאה של מינהלת ה-NBA וימק"א ירושלים בניהולו של שאול אלקנה.
30 קבוצות ילדי כיתות ז' מכל הארץ השתתפו בחגיגה, כל קבוצה אומצה על ידי מקבילתה מהליגה הטובה בעולם ושיחקה במדי הקבוצה מה-NBA.
בתום המוקדמות העפילו 8 הראשונות לשלב רבע הגמר, הקבוצה של גדי קידר, וושינגטון וויזארדס, גברה ברבע הגמר על מינסוטה, ניצחה את ברוקלין בחצי הגמר והעפילה לגמר מול קבוצת טורונטו מפסגת זאב.
למשחק הגמר הגיעו הורים רבים, שחקני 8 הקבוצות שהעפילו לשלבים המתקדמים של הליגה, אורחים מה-NBA וצופים חובבי המשחק אשר גדשו את אולם הספורט היפיפה של ימק"א ירושלים. שחקן לוס אנג'לס לייקרס, ולדימיר רדמנוביץ' אשר שיחק 10 עונות בליגה הטובה בעולם ושיתף פעולה עם קובי בראיינט הגיע על מנת להעניק את התשורות לאלופות.
משחק הגמר התעלה לרמה גבוהה היה שקול וצמוד עד לתחילת הרבע האחרון, אז הצליחו "הקוסמים" (וויזארדס באנגלית) מאבו גוש להפתיע את יריבתם במספר מהלכי כדורסל מרשימים ועלו ליתרון 10 נקודות אשר לא נשמט עד לתום המשחק.
ל MVP של הטורניר ומשחק הגמר נבחר יהונתן ג'רבי משורות המנצחים - הפועל הרי ירושלים.
כיאה לאלופה, התכבדו השחקנים הצעירים בטבעת אליפות מוזהבת שהוענקה להם על ידי מנכ" לית ימק"א ירושלים, ראנה פאהום.
גדי קידר, מאמן הקבוצה: "מפעל זה מנוהל, מאורגן ומתוקתק באופן מרשים ביותר על ידיאנשי ימק"א וה-NBA ברשותו של בני קובלסקיס, השחקנים הצעירים נחשפו לחוויה יוצאת דופן שרק העתיד יוכל להמחיש את עוצמתה, תודה מיוחדת למתנ"ס אבו גוש ולמוחמד ג'אבר על התמיכה והסיוע בהשתתפות במפעל מכובד זה. נסכם ונאמר כי ליגת ה-NBA לילדים משוחקת במדינות רבות באירופה, אפריקה ואסיה והשנה גם ישראל נכללה במועדון היוקרתי הזה".

ויש לנו גם MVP (צילום: גדי קידר)

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: