יום שישי, 14 באוגוסט 2020, כ"ד אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

סיכום של עונה חלומית

מחלקת הנוער של הפועל הרי ירושלים סגרה החודש את שנת הפעילות השביעית * גדי קידר, האיש שעומד מאחורי הפרויקט הזה, לא היסס להכריז: "זו העונה הטובה ביותר בתולדות המחלקה הצעירה שלנו"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

בר לוי

ארבע אליפויות ושני גביעים הוכיחו כי הרי ירושלים נמצאת חזק על מפת הכדורסל הארצית מבחינת מחלקות הנוער.

נתחיל אצל הקטנים, קטסל ב' (כיתות ה') שבשנתם הראשונה בליגה מקצוענית, הפגינו שליטה ביד רמה בליגה תחת שרביטו של ינון עמר, שקיבל, בפעם הראשונה,  את המושכות כמאמן ראשי בקבוצת קט-סל. עונה נהדרת של ינון והשחקנים הצעירים נגמרה באליפות סגולה.

אחראית נוספת להרחבת ארון התארים של האגודה היא קבוצת ילדים (כיתות ז'), שסיימה עונה שלמה עם הפסד בודד, הראשון שלה מזה שלוש עונות. הכוכבים הצעירים שמשחקים תחת גדי קידר לקחו אליפות שלישית רצופה והמשיכו להפגין עליונות משמעותית בליגה. לאחר סיום העונה, השתתפה הקבוצה בטורניר NBAJUNIOR, טורניר הכדורסל של הליגה הטובה בעולם, גם בטורניר המאתגר, הוכיחה הקבוצה עליונות כשבסופו מניפים הקפטנים עידו קליין ואדם ישראל את הגביע. שחקן הקבוצה, יונתן ג'רבי, זכה בשחקן המצטיין של הטורניר וסחף אחריו את הקבוצה לזכייה.

בשנה הבאה תשחק הקבוצה בליגה הלאומית, זוהי הליגה ברמה הגבוהה ביותר וזאת תודות לקבוצת ילדים (כיתות ח') שעשו עונה נפלאה וזכו באליפות הליגה המחוזית ובכרטיס העלייה לליגה הלאומית הבכירה. תומר פיסצקי, שאימן את הקבוצה, הוביל אותה לעונה כמעט מושלמת, עם הפסד אחד בלבד. בנוסף ראויות לציון קבוצת קטסל א' בראשותו של רוני ארטובסקי, קבוצת נערים ב' שגם כן בראשות ארטובסקי וקבוצת הנערים א' אותה מאמן שחר קרעי. הקבוצות סיפקו עונות טובות בליגות שלהם אך לא הצליחו לזכות באליפות.

גולת הכותרת של המחלקה בעונה האחרונה היא קבוצת הנוער, קבוצה אשר מורכבת כולה משחקנים שעשו את כל דרכם יחד עם האגודה, קבוצה שממחישה בצורה הטובה ביותר את הדרך שהאגודה הזו עשתה. ניב סבן, יקיר ראובן, שחר ליפצון, נתן מנור והקפטן עדו לובובסקי הם חמשת השמיניסטים שסגרו שבע שנים באגודה והובילו את הקבוצה לזכייה באליפות הליגה הארצית, מה שמקנה לאגודה את הכרטיס והזכות לשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית, הליגה השנייה ברמתה. ההצלחה של קבוצת הנוער לא נעצרה בליגה הסדירה. הקבוצה, בהובלתו של המאמן שחר קרעי, זכתה בגביע האיגוד אחרי טורניר מדהים וניצחון בגמר על הפועל חיפה.

קבוצת הנוער וגביע האיגוד

גדי קידר סיפר על העונה הנהדרת: "ההישגים אולי מספרים את הסיפור, אבל הם ממש לא עיקרו. אנחנו מאמינים בדרך של האגודה ובשאיפה להישגיות כדרך לקידום השחקנים ואני רואה בשאיפה שלהם למצוינות ככלי לשיפורם כשחקני כדורסל וכבני אדם, כאשר הם שואפים להיות הטובים ביותר הם מתקדמים בדרך הטובה ביותר".

בשבוע שעבר התקיים באולם באבו גוש טקס הסיום של המחלקה, אליו הגיעו הורי כל המחלקה, הספונסרים, המאמנים והשחקנים: "הטקס הזה מראה כשבכל שנה את המימד הנוסף שיש למחלקה הזו, המשפחתיות, האחווה המשותפת הזו וההליכה יד ביד עם הספורטאי וההרים בכל תחומי החיים" אמר גדי קידר והוסיף עוד על דרכה של האגודה המיוחדת הזו: "אנחנו משתדלים להקנות לספורטאי את הכלים בכל התחומים, מתזונה נכונה, דרך אימוני כוח בנוסף לאימוני הכדורסל ועד למעורבות מלאה וידיעה על הציונים והתפקוד של הכדורסלן הצעיר בלימודים. מכאן חשוב לי גם להעביר את התודה להורים, אלו שתומכים בנו לאורך כל השנה ומפקידים את היקר להם מכל אצלנו בידיעה שנעצב את דמותו של השחקן ונהפוך אותו לשחקן ואדם טוב יותר. ישנם ההורים הבודדים אשר מוסיפים לעשות ותורמים לאגודה כספונסרים. הורים אלו מוכיחים מדי שנה כמה האגודה הזו היא כלי חשוב בחינוך הילדים. תודה מיוחדת גם למוחמד ג'אבר מנהל המתנ"ס באבו גוש על עזרתו הרבה".

במהלך הטקס נשא דברים בוגר המחלקה עדו לובובסקי, אשר זכה כמצטיין קבוצת הנוער בשנה האחרונה והוא בוגר של האגודה אשר התחיל בה כבר בעונתה הראשונה. "האגודה הזו היא משפחה" אמר לובובסקי בדבריו והוסיף: "אני רוצה להודות לכל מי שאחראי על הדבר הנפלא הזה, שעזר לי ובנה אותי בעולם הכדורסל ומחוצה לו". בסיום הטקס חולקו גביעי הצטיינות למצטייני הקבוצות, ואלו שמותם: קטסל ב' - גיא מירון; קטסל א' - דרור צ'ליק; ילדים ב' - עידו קליין; ילדים א' - אלון אפרתי; נערים ב' - אייל ברמן; נערים א' - אפק אמסלם.

בשנה החולפת באגודת הכדורסל של הרי ירושלים לא היה רק כדורסל, כאשר הכדורסלנים הצעירים  טעמו ממגוון המרכיבים של הענף. לראשונה, נחנך חדר הכושר באולם הספורט באבו גוש, שם במשך על העונה התאמנו הכדורסלנים בין פעם לפעמיים בשבוע אימוני כוח פונקציונאליים, אשר ייעודיים לכדורסל: "חשוב היה לנו מאוד להוסיף את אלמנט הכוח, לאורך השנים עבדנו באימוני האתלטיקה אך כעת זה הפך עניין מוסדר וחלק משגרת השבוע של הספורטאים הצעירים שמגיעים לחדר הכושר ומתאמנים עם המאמן שלנו, דניאל הרמן המוכשר", מסר גדי קידר.

כמידי שנה בחופשת הפסח, הוטסה אחת מקבוצות המחלקה להולנד, השנה זכתה קבוצת הנוער לכבוד רב כאשר קיימה שלושה משחקי ידידות ובעיקר זכתה לחוויה מגבשת מחוץ לכדורסל. אימוני הכוח והטיסה להולנד מצטרפים לשלל הדברים אשר מציעה האגודה לשחקנים על מנת שימקסמו את הישגיהם ואת השתפרותם. גדי קידר סיכם ואמר: "מתן המעטפת המלאה לספורטאי היא דרכה של האגודה שלנו".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: